Оплакват се от детето ми - не слуша

  • 5 311
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 206
То и аз ако има на кой да се оплача, ще го направя, но няма. Simple Smile
Лелите от яслата ми се оплакват, че е много непослушен, аз си мислех, че само на мен, защото съм мама и ми ги върти тези номера.
Много е хитър, инатлив и своенравен.
Примерно като му правиш забележка или му говориш нещо, което не му е изгодно, се прави на разсеян и че не те чува. Буквално няма управление.
Няма начин да го накараш да направи нещо, което не иска.
Примерно те сядат на гърне по час, лелчето душичката казва, не мога да го сложа и това е.
След като на него не му се ходи, няма  слагане, на мен ли да ми го казва. ooooh!
По едно време беше доста агресивен към другите деца, слава богу, това отшумя, сега имаме проблеми само с неподчинението...

Говори на лелките като колежки на име, като се изпишка, викал "Милинова, пишках, ела ме вземи".
Имал ли е някой подобна ситуация и какво е правил?
Не че е болка за умиране, но не е приятно да слушам, че детето ми е непослушно, а жените ги харесвам и съм сигурна, че не преувеличават, защото си знам стоката.

# 1
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ще се промени с времето  Hug защото ще види, че всички слушат и ще започне да се мъчи да им подражава.И нашият беше своенравен, но миряса след1-2 месеца.

# 2
  • Мнения: 1 113

Говори на лелките като колежки на име, като се изпишка, викал "Милинова, пишках, ела ме вземи".

Joy Joy Joy А Милинова, к`во се ослушва, че не го взема ...
Той сам казва ли когато му се пиша, защото ако е така - какъв е смисъла да го слагат на гърне под час, може би затова негодува.
За другото неслушане - не се тревожи, ще се промени, може би пробва дали ще мине номера - "аз няма да им обръщам внимание и те ще ме оставят да правя каквото искам". Отскоро ли ходи на ясла? Може би му трябва време да свикне с новите порядки.

# 3
  • Мнения: 6 461
Не се тревожи. Simple Smile Това ще се оправи с времето и то съм сигурна ще е съвсем скоро. newsm10На леличките това им е работата в яслите,но те се справят чудесно сигурна съм. smile3501

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лелите и По'пожите са си свикнали, че от време на време си има и такива зрънца. Колкото по-бързо го възприемат такъв, толкоз по-лесно ще им стане. Не може всички да са кротки и послушни - трябва и цвят да има по тези ясли  Flutter. Даже такива деца са любимците на персонала.
Не мисля, че има нещо тревожно в цялата таз работа. Поздрави на Спасчо  Peace

# 5
  • Сливен
  • Мнения: 382
Тъкмо щях да пиша, че после няма да могат да се разделят с него и гледам, че Шани ме е изпреварила. Такива деца винаги са любимци и се помнят много години след това. Аз също си мисля, че с времето постепенно ще започне да се съобразява с правилата в яслата. Това обаче не значи, че ще започне и теб да слуша. До колкото знам има много деца, които макар и по-буйни са сравнително послушни в детската ясла/градина, но въпреки това родителите им пак не могат да "справят" с тях.

# 6
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Каспър, до колкото съм ти чела другите мнения, ти всъщност искаш той да е такъв. Щото ако е до пречупване, то съвсем не е невъзможно при толкова малки деца. Въпросът е дали си струва.
Моята е същата и си давам сметка, че не си е чак такъв инат по природа, просто непрекъснато е поощрявана да е свободолюбива и да си отстоява позициите.
Спасчо е малък, но това, на което трябва да се научи е не да е послушен, а да се държи така, че да не засяга с поведението си околните. Кажи му, че на г-жа Малинова й става мъчно, че й подвиква така. Че лелите го обичат и той не трябва да ги наранява с думи, или поведение. Изобщо разпитвай за всяка конкретна ситуация, в която е направил нещо нередно, и му обяснявай, обяснявай, обяснявай. И не очаквай чудеса. Ти сама казваш, че е хитър. На тази възраст отношенията между децата са много примитивни. Но като пораснат малко той сам ще разбира по реакциите кое поведение му е от полза и кое му вреди. И като го свърже и с твоите обяснения, малко по малко ще започне да се държи така, както се държат послушните деца.

# 7
  • Мнения: 11 607
Снощи на родителската в ДГ се възмутих от една майка,която постоянно повтаряше,че детето и е лошо! Най-накрая не издържах и казах,че лоши деца - няма, има само непослушни. И в тази връзка се сещам винаги за една мисъл на баща ми - Послушно дете и красива баба - няма! Та ако чакаме децата ни да са послушни...... А и не смятам,че децата са чак толкова непослушни, просто всеки си има периоди - също като нас! Ние винаги ли сме в кондиция?????? А уж сме големи хора и разбираме! 

Каспър ще се оправите - няма страшно!

# 8
  • Мнения: 15 619
Не виждам проблем, даже е по-добре, че си отстоява мнението. Лелките да не си мислят, че работят в градина за роботчета, ми човекът явно знае какво иска.
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 134
Дъщеря ми се държеше по подобен начин през първата година в ДГ.
Когато я взимахме, редовното обръщение към г-жата, също беше: "Ангелова, чао!" Crazy

Никой не смееше да ми се оплаква много, само ме гледаха съчувствено в стил: Горките, как ли ви разиграва това дете вкъщи... Laughing

Сега нещата са много по - различни. Държи се вече като дама, "колекционира" похвали и разбра, че никой не толерира диктаторското й поведение и нищо не получава в крайна сметка.
Но, аз тайничко много се радвам на своенравни деца. Така, че и дъщеря ми е послушна само до някъде...  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 161
Това за пречупването, дето го е писала Тинкърбел, и аз го споделям. Не е работата да пречупваме децата, за да са "послушни". И за моята девойка директорката каза, че е своенравна и трябвало да я натисна малко, но аз точно това не смятам да правя. Правила да й създам - да, но да я натискам и мачкам - не, благодаря. Предложеното от Тинкърбел ми се струва много разумно.

За обръщенията - сигурна съм, че той не си е измислил как да ги нарича по фамилия, а ги е чул как си говорят помежду си. Ако искат друго, ще трябва и те да си говорят на "госпожа". Това, което ти можеш да направиш, е всеки път да казваш г-жа Милинова, за да чува от теб поне "правилната" форма.

# 11
  • Мнения: 15 619
Това за пречупването, дето го е писала Тинкърбел, и аз го споделям. Не е работата да пречупваме децата, за да са "послушни". И за моята девойка директорката каза, че е своенравна и трябвало да я натисна малко, но аз точно това не смятам да правя. Правила да й създам - да, но да я натискам и мачкам - не, благодаря. Предложеното от Тинкърбел ми се струва много разумно.

За обръщенията - сигурна съм, че той не си е измислил как да ги нарича по фамилия, а ги е чул как си говорят помежду си. Ако искат друго, ще трябва и те да си говорят на "госпожа". Това, което ти можеш да направиш, е всеки път да казваш г-жа Милинова, за да чува от теб поне "правилната" форма.


 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 12
  • Мнения: 6 206
Каспър, до колкото съм ти чела другите мнения, ти всъщност искаш той да е такъв. Щото ако е до пречупване, то съвсем не е невъзможно при толкова малки деца. Въпросът е дали си струва.
Моята е същата и си давам сметка, че не си е чак такъв инат по природа, просто непрекъснато е поощрявана да е свободолюбива и да си отстоява позициите.
Спасчо е малък, но това, на което трябва да се научи е не да е послушен, а да се държи така, че да не засяга с поведението си околните. Кажи му, че на г-жа Малинова й става мъчно, че й подвиква така. Че лелите го обичат и той не трябва да ги наранява с думи, или поведение. Изобщо разпитвай за всяка конкретна ситуация, в която е направил нещо нередно, и му обяснявай, обяснявай, обяснявай. И не очаквай чудеса. Ти сама казваш, че е хитър. На тази възраст отношенията между децата са много примитивни. Но като пораснат малко той сам ще разбира по реакциите кое поведение му е от полза и кое му вреди. И като го свърже и с твоите обяснения, малко по малко ще започне да се държи така, както се държат послушните деца.


Много правилно си ме усетила   bouquet
Обичам хората с мнение и поведение, не простащини, а на ниво.
При мен идва едно малко момиченце, което доста заповеднически ми викаше "ей, ела ме вземи, ей, ела това ми направи". Казах й как се казвам и че ако още един път ми подвикне с ей въобще няма да я чуя.
От тогава съм "како Поля" и си се разбираме перфектно.
Спасчо не е точно този тип, той със всички е на име - аз съм Поля, баща му е Любо, както и преди съм писала, на моменти съм мамо, мамки и после със седмици Поля, Поли, Пънде и тн т
Май хем ме сърби, хем ме боли. Simple Smile
Не искам да си променям детето, но пък и не искам да се оплакват от него.

# 13
  • Мнения: 15 619
За повечето от лелките и госпожите в градината "добро дете" е детето, което слуша и изпълнява, не противоречи. При това положение винаги ще има някоя, която да се оплаче от "непослушното ти" дете. Не им се връзвай. Възпитавай си детето според твоите разбирания, не според техните.
Подкрепям мнението ти относно пречупването на характера на децата ни. Не позволявам на никого да го мачка, а на него самия обяснявам, кога с поведението си засяга някого и му подсказвам варианти да се коригира. Радвам се, че моят син си отстоява позициите, въпреки, че понякога на мен не ми е изгодно. Опитвам се да гледам на него като на човек, а не като на малко дете, което не може да има мнение.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 805
"Милинова, пишках, ела ме вземи".
Съвет не мога да дам, но това ме разхили искрено. Браво на Спас - пич!

Общи условия

Активация на акаунт