СПЕШНО! За валидността на дебитните карти?

  • 12 172
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
С разрешение на модератор пускам питане, после ще бъде изтрито.

Става дума за следното - имам 2 дебитни карти, и двете валидни до 10.2006.
За едната ми казаха да я сменя, че не е вкл. този месец, за другата обратното.  Rolling Eyes

За да не стане накрая "Ама защо не си сменихте картата, сега няма да ви дадем тия пари" за всеки случай питам и вас, и след малко отивам да питам пак до банката.



Включително месеца ли е, или не?
Или за всяка банка е различно?


Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 1 432
Винаги се сменят преди изти4ането на емсеца,поне на мен в банката така ми казаха  Peace

# 2
  • Мнения: 4 324
Не знам за месеца, но мисля че не могат да не ти върнат парите!!!
От опит знам, че при закриване на дебитна карта, парите които са в нея се връщат, включително и минимума който не можеш да изтеглиш иначе.

# 3
  • Мнения: 5 577
Знаех си, че нещо не е наред. Отивам да питам пак - нещо не много компетентна ми се видя жената, дето каза да не я сменям още.

Аз се притеснявам да не би да не ми преведат парите, в случай, че трябва да сменя картата сега (защото не съм занесла номера на новата, или нещо такова). За надбавките става въпрос.

Благодаря, отивам да питам пак, за всеки случай. Логично е да е преди месеца на изтичане, но тази от социалните беше толкова убедена ...

# 4
  • Мнения: 343
Включително и месеца - от 1.11 не можеш да теглиш. Парите си стоят в сметката докато не наредиш какво да стане - закриваш ли сметката или подновяваш дебитната карта.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Ще ти преведат парите даже и да не я смениш никога - просто няма да можеш да ги изтеглиш. Новата ти карта е на същата сметка така 4е няма нужда да носиш нов номер. Новите карти са готови просто ги подменят. Няма как да я объркаш спокоино!

# 6
  • София
  • Мнения: 154
моята е в ОББ. Обикновено я сменям в месеца, който пише на картата. Отивам в банката, нося старата и веднага ми дават новата - тя е готова.

# 7
  • Мнения: 5 577
 Blush Значи няма шанс да ме набутат и да ми се загубят 18 лв. надбавки?
Да питам аз, да съм спокойна.  Sunglasses

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Кони е права - това, че ти изтича срокът на валидност на картата не означава, че ти закриват сметката. Ще ти превеждат парите, но не можеш да ги теглиш с карта, при карта с изтекъл срок можеш да теглиш парите на гише от банката. А за картата - Просто трябва да отидеш в клона, от който са ти я издали, да я върнеш и те да ти дадат новата. При мен - в ПИБ и Булбанк, месецът, означен на картата, беше включен в срока на валидност.

# 9
  • Мнения: 343
Ако е за детските - на мен ми изтече и отидох да си взема новата чак след два месеца и си ми бяха превели всички пари. Така че, не се безпокой, но си отиди в срок.

# 10
  • Мнения: 4 298
На мен и в двата случая, когато ми е изтичала валидността на картата, тя беше преиздадена от банката предварително. Трябва да отидеш в клона, от който си взела картата си и да си получиш новата.

# 11
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
През месецът, който е отбелязан на картата, можеш да теглиш спокойно. Парите ще ти ги преведат. Твоята сметка си остава същата, само картата като тяло трябва да смениш.

# 12
  • Мнения: 6 991
Ей,Вергилия, добре,че попита, хич нямаше да се сетя да изтичам да сменя моята. На мен ми казаха след 5 октомври да ходя да си търся новата, но нищо не ми бяха писали дали мога или не мога да тегля ...Пък и не ми се е наложило още. Е, тичам и аз до банката след малко.

# 13
  • Мнения: 386
обаждаш се в банката и ги питаш кога да минеш да си вземеш картата. те проверяват и ти казват. когато вземеш новата си карта, тя е с пин- кода, който си имаш. не се коркай, всичко е наред.

# 14
Validna e vkliuchitelno mesez oktomvri.Kato izteche sroka otivach v bankata i ot ti davat veche gotova karta.Smetkata ne se zakriva,parite ti se prevejdat ,no za da gi izteglich triabva da si s validna karta.

Общи условия

Активация на акаунт