Сина ми е суетен паун!

  • 1 125
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
Сина ми е само на 3 годинки а според хората е много суетен. До вчера не се бях замисляла чак толкова, но двама човека ми го казаха. Един колега на мъжа ми му казал, че по-суетно малко момче никога не е виждал. Вечерта мъжа ми като ми го каза побързах да споделя с моята приятелка комшийка и представете си тя е на същото мнение. Сега седя и се чудя аз ли съм виновна?! Спрямо себе си аз не съм суетна но спрямо него да! Винаги държа да е спретнат да е в тон и така нататък. През миналата седмица лежахме с него в болница (познаваме се добре с целия персонал още от както той беше бебе) та докато бяхме там постоянно всички му казваха колко е хубав, колко е сладък, колко е красив, колко хубаво е облечен и така нататък. Когато получава комплименти му личи колко му е приятно и винаги в отговор казва "благодаря".

А ако не дай си Боже някой (аз или баща му) дръзнем да му кажем, че е грозен нямам думи да опиша какво следва.
Моля ви кажете ми да се радвам ли или да се опитвам да го променя?
Никога не съм харесвала мъжете, които седят пред огледалото повече от мен и не искам за в бъдеще сина ми да стане такъв.

# 1
  • София
  • Мнения: 344
Аз пък не смятам,че е лошо.
Е все-пак имам две-годишна красива госпожица и бих се радвала тя до го осъзнава.
А защо и с момченцата да не е същото?

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
да благодариш за комплимент не е суета, а добро възпитание. нека това да не те тревожи.
да си чист, спретнат, облечен с вкус говори за уважение към теб самия и към хората, с които общуваш - отново нищо притеснително не виждам.
или и аз съм толкова суетна, че приемам тези неща за нормални  newsm78

всеки би се обидил, ако в прав текст му кажат, че е грозен. има по-меки начини: "тази прическа не ти стои добре/не е подходяща за случая", "време е да изперем този панталон и след това можеш пак да го обуваш", "тези цветове ще изглеждат по-добре в други комбинации"... така няма да обидиш детето и в същото време ще му покажеш кое е добре да промени във външния си вид...

# 3
  • Мнения: 6 315
В какво се изразява суетността му? Моят син (2г.3м.)е суетен също - обича да се оглежда във витрини (прави и физиономии там, естествено). Когато му се купят нови дрешки и обувки много им се радва и ми се е случвало да иска да си спи с новите обувки. Като му казвам че е красив се радва. Според мен това са нормални неща.

# 4
  • Мнения: 719
Според мен също, няма за какво да се тревожиш. В днешно време е въпрос не само на социално положение но и на възпитание да изглеждаш добре, както за момиченцата, така и за момченцата. Никой вече не харесва типа мъже, които не полагат грижи за себе си.  NaughtyГраницата между суетността и личната хигиена е малка, като се замисля Thinking Според мен не грешиш като създаваш такива навици у сина си. Моят син също обича да е чист и хубав, не понася нещо да му е мръсно, но той така е възпитан. Не се тревожи за нищо Stop

# 5
  • Мнения: 14 133
Според мен също, няма за какво да се тревожиш. В днешно време е въпрос не само на социално положение но и на възпитание да изглеждаш добре, както за момиченцата, така и за момченцата. Никой вече не харесва типа мъже, които не полагат грижи за себе си.  NaughtyГраницата между суетността и личната хигиена е малка, като се замисля Thinking Според мен не грешиш като създаваш такива навици у сина си. Моят син също обича да е чист и хубав, не понася нещо да му е мръсно, но той така е възпитан. Не се тревожи за нищо Stop

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Не мисля,че суетата е проблем  Naughty Според мен даже е нужно още от малки децата да се стараят да са хубавки и спретнати.Дано и аз успея да науча синът си,че трябва да изглежда добре.

# 7
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
а3 не мисля, че едно 3 годишно момченце ось3нава какво е да си суетен.....на всеки би му е приятно, когато му кажат, 4е е хубав.....и а3 дьржа синьт ми да е винаги добре облечен, и3гладен и чист....не мисля, 4е на това може да му се каже суета....

# 8
  • Мнения: 9 990
Аз не разбрах, кое му е суетното на детето? Thinking

# 9
  • Мнения: 1 858
Ми хората казват, че е много суетен. Аз като негова майка не го осъзнавам така но хората от страни така казват. Не искам той да си мисли, че най-важното нещо в живота е да си красив и да гледа с пренебрежение към не толкова красивите или добре облечени хора. Не искам да преценява хората на според външния им вид както често (не винаги) постъпват суетните хора. Не казвам, че трябва да е неглиже и неподдържан но не искам и другата крайност.

# 10
  • Мнения: 9 990
Ок, хората казват.Аз знам какво е суета, но това не е суетен паун, което ти описваш за детето си.Нормално е като те похвалят да ти стане приятно, както и обратното.Чак за суета...Пак не разбрах точно какво прави детето, че чак толкова да е впечатлило тези хора.И моята обича да се кипри, и да си пробва новите дрехи.Обича да ми ползва червилото.Обича да е добре облечена и чака за одобрение.... ThinkingНищо различно от това, което казваш за твоето дете...

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моят син определено не е суетен - пет пари не дава какво облича, не се радва на новите дрехи (друго си е играчката) и не се гледа в огледало (освен в редки случаи, когато "тренира" за нинджа.).
Но се притеснявам, че получава твърде много комплименти (и ги приема като нещо заслужено) и като му казват "Много си красив", той отговаря "Ами да".
Още повече се притеснявам, че непрекъснато го заговарят непознати, но това е друга тема.
Не искам да стане зависим от хорското одобрение. Затова му повтарям, че е много по-важно да си умен, отколкото да си красив.
У нас, уви, е прието възрастните да се прехласват и коментират децата, което според мен не е правилно.
Иначе суетата в умерени граници е нещо полезно - няма лошо в това, че детето иска да изглежда добре и да е чисто.

# 12
  • Мнения: 1 100
Брат ми е много суетен. От малък иска да му се купуват дрехи. Гледа се в огледалото, прави чупки, криви уста, слага гел (отскоро де)...... Joy
Ми кефя му се, аз пък съм по-неглиже от него  Crazy

# 13
  • Мнения: 8 917
Не мисля, че е лоша да си суетен Peace Grinning

Общи условия

Активация на акаунт