Нов БГ паспорт

  • 2 169
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Мами,
да ви предупредя за нещо - вече не може да се изважда паспорт по пощата в чужбина, трябва да се ходи до консулството за подпис пред консула.
Как са го измислили, думи нямам.  За малките държави може да не е проблем, но при нас примерно майките от Флорида трябва да се вдигнат до Вашингтон, тези от Аляска да отидат до ЛА, от Ванкувър пък се стягайте за Отава.  Целия този път само за един подпис.

# 1
  • Мнения: 3 098
Да,вси4ко с цел да ти провалят един цял ден и да те нервират до безобразие.
Вси4ки знаем колко'добре'си вършат работата.
И като имаме предвид колко много българи по света има,а колко малко персонал работи по консулствата,екшъна е пълен.

# 2
  • usa
  • Мнения: 2 113
а стига бе! не може да бъде #Cussing out! а самолетните билети кой ще ни плати? че и хотела, на нас един ден няма да ни стигне за целта  #Cussing out. и на всичко отгоре като си извадиш паспорт в чужбина го нямало в компютъра на митничарите и за да те пуснат в страната трябва да чакаш близо половин час да направят справка по телефона с ... не знам кого, сигурно арменския поп.
а на времето се подигравахме на наш приятел руснак като трябваше да ходи от флорида до вашингтон да се подписва пред консула им, за да си извади нов паспорт и после пак, за да си го вземе...

# 3
  • Мнения: 2 257
а стига бе! не може да бъде #Cussing out! а самолетните билети кой ще ни плати? че и хотела, на нас един ден няма да ни стигне за целта  #Cussing out. и на всичко отгоре като си извадиш паспорт в чужбина го нямало в компютъра на митничарите и за да те пуснат в страната трябва да чакаш близо половин час да направят справка по телефона с ... не знам кого, сигурно арменския поп.
а на времето се подигравахме на наш приятел руснак като трябваше да ходи от флорида до вашингтон да се подписва пред консула им, за да си извади нов паспорт и после пак, за да си го вземе...

Дааа. Вярно е за съжаление...Само заради това заслужават да се откажеш от БГ паспорт. Принудих се да отида до Вашингтон с корема сега, вместо после с бебе да се чудя как да ходя. Мъжът ми също трябваше да зареже бизнес и всичко и да тръгне с мен, заради БГ прищевки...Изгубихме толкова време в път, добре, че го съчетахме с една отдавна планувана мини ваканция, та не ме е яд толкова на тях....Пълна глупост, като ги питах ако някой е на легло и не може да се затътри до там какво става, отговорът беше: "Ами да си намери начин". Американците  могат да си подновят паспорта по пощата и да платят за всичко 30-40 кинта, а нашите ганьовци както винаги са оригинални и на ниво...До тук паспорта ми с пълномощник - без разходите по път, бензин, хотели и т.н., само за бумагите и изпращането до БГ, а там и с другите разходи дето майка ми ще плати - ми излиза златен....А защо с пълномощник го правя? Защото стана ясно, че иначе я камилата, я камиларя - сами си казват, че е по -добре с пълномощник да си го подновя, вместо да чакам на тях - от посолството. Минавали 6 месеца в чакане по принцип, ако в БГ не им харесала снимката примерно щели да пратят всичко обратно, дипломатическата поща пътувала веднъж месечно - позната песен...А и ако това с митничарите е вярно - още по-ясно ми става за какво "ниво" говорим....Ходенето ми до там беше само и единствено за няколко подписа. Тарикати....

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 03:30 от G&J

# 4
  • usa
  • Мнения: 2 113
А и ако това в митничарите е вярно - още по ясно ми става за какво "ниво" говорим....

вярно е, вярно е. личен опит. седяхме и чакахме да проверят по телефона дали тия паспорти са истински. и накрая ни попитаха дали смятаме да извадим и на двете си деца американчета български паспорти, че по-лесно да минавали българската граница...

# 5
  • Мнения: 2 257
А и ако това в митничарите е вярно - още по ясно ми става за какво "ниво" говорим....

вярно е, вярно е. личен опит. седяхме и чакахме да проверят по телефона дали тия паспорти са истински. и накрая ни попитаха дали смятаме да извадим и на двете си деца американчета български паспорти, че по-лесно да минавали българската граница...
Вярвам ти напълно.

# 6
  • Мнения: 3 491
Е, миз, не е правило, при вас се е случило така. Ние си подновявахме паспортите от консулството тук, отне 3 месеца да дойдат, не са ни правели проблем на влизане лятото в България, децата ни нямат ни български паспорти, ни ЕГН-та, и също минаха без проблем и коментари. Съжалявам за опита ти, наистина не е приятно. Може пък ние да сме били изключение, знам ли. 
 

# 7
  • usa
  • Мнения: 2 113
там е работата, че децата щяха да минат границата за половин минута ако не бяхме ние с бг паспортите да ги забавим.

# 8
  • Мнения: 7 430
Моля се и при нас да няма проблеми, че и ние сме с нови паспорти, а децата са канадчета Praynig
И все пак много тъпо измислено ooooh!

# 9
  • Мнения: 3 423
... а колко малко персонал работи по консулствата...

Малко, ама като работи, работи, та се къса!

# 10
  • Мнения: 7 605
... а колко малко персонал работи по консулствата...

Малко, ама като работи, работи, та се къса!

Ахъм, отварят по някое време сутринта, zатварят на обяд, и междувременно имат и 30 минути по4ивка. Няма ли синдикати zа горките хора?

# 11
  • Мнения: 253
Ами то вие сте си били привилигировани значи, щом досега по пощата сте си пращали документите! Mr. Green
При нас винаги е трябвало подписа да се постави пред консула!(Значи 3тия свят изпревари 1вия този път Joy
И тъй като и за нас тук това е трудно, скъпо ,си позволявам да ви разкажа как решихме тук проблема: Дойдоха от конслуството, и с помоща на БГ общността в Кейп Таун се избраха 2 ма представители (един за Южните квартали, един са Северните). Тези хора не са дипломати или нещо друго специално, просто доверени, отдавна установени тук, и хора на който може да се разчита. Посослтвото ги упълномощи да заверяват подписи поставени пред тях. Заверката се състой в писмено потвърждение, че еди кой си положи подписа си пред мен на еди коя си дата. Представителя, след това прави копие на подписаните документи и ги изпраща  лично по факс до посолството. Ние си плащаме за услугата някаква символична такса, която се използва не за посолството,за разходите на представителя (не знам каква точно уговорка имат с полоството)и остатъка за БГ общността.
Когато посолството получи от нас оригиналните документи, те ги сравняват с получения вече факс и така ги обработват.
Преставителите вършат услугата в уговорено между нас време, предимно вечер и през почивните дни, защото и двамата работят през деня.
Дано съм била полезна, ако ли само с идея!

# 12
  • Мнения: 3 491
там е работата, че децата щяха да минат границата за половин минута ако не бяхме ние с бг паспортите да ги забавим.
Ние бяхме в същото положение, ама вас са ви харесали, това ще да е, щом чак децата са поканили да имат български паспорти. newsm78 Нас ни претупаха набързо, не бяхме подходящ обект за забавяне. На моите момчета им светнаха очите, като видяха народа нареден успоредно пред няколко гишета, и като чух "Do you wanna play hide-and-seek", направо ми призля. Такива деца - да си стоят само в американското гражданство.  Naughty

# 13
  • Мнения: 94
Другият тъп момент в цялата история е че преди половин година в САЩ е ставало по пощата, сега изведнъж не.

# 14
  • Мнения: 2 257
Този много тъп момент е станал през Март тази година. Още по-тъпото е, че ми казаха, че засега още може да се вадят временен и удължен (6 месечен) по пощата, но да съм имала предвид, че и това можело да се промени, като разбира се, не ми обясниха (защото не знаеха) кога и какво щяло да се случи. Но ме посъветваха свойски да си го имам наум, та и аз така да ви посъвсетвам свойски да си опичате акъла по възможност година преди да ви изтече паспорта и да си правите сметките, понеже си нямате за какво друго да си мислите и с какво да се занимавате.....

Общи условия

Активация на акаунт