Багаж за Тина Киркова?

  • 4 596
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 163
Много моля мамите, родили там да споделят какво искат от болницата като се постъпва? Става дума за планово секцио на моя роднина. Предварително се извинявам, ако дублирам темата, но аз не открих такова инфо във форума.

# 1
  • Мнения: 514
Не знам за секцио какво се изисква,тъй като раждах нормално,но ето този списък е публикуван на сайта им!
О 1. Документи: лична карта, „Направление на бременната до родилно заведение” (обменна карта на бременната), направление за хоспитализация.
2. За майката: чаша, прибори за хранене; лично бельо; чехли (да стават и за баня); 1-2 хавлиени кърпи; тоалетни принадлежности; 1-2 чифта чорапи; връхна дреха - халат, жилетка, елек. По желание може да се носят: помпичка за кърма (в Родилно отделение има електрическа); 1-2 пакета дамски превръзки, ако с тях родилката ще се чувства по-удобно. Извън този списък, бременната може да носи и други вещи, но трябва да се има предвид, че мястото за багаж е ограничено.
Да не се носят скъпи вещи и големи суми пари!
3. За бебето: в Детско отделение разполагат с всичко необходимо за отглеждане на новороденото. Ако бременната желаете и имате възможност, може да донесе 1 пакет памперси за новородено.
Дрешките за изписването на бебето и облекло за майката могат да донесат близките в деня на изписването от болницата.

# 2
  • София
  • Мнения: 163
 alexal, много благодаря за изчерпателния отговор!
 newsm10

# 3
  • Мнения: 3 500
Препоръчвам ти за самото раждане да си вземеш : 2 хавлии, сапун, салфетки,превръзки, бельо, чехли /отворени, най-добре джапанки/ и мин.вода.Всичко останало да ти донесат после след раждането.Аз си бях направила две чанти - малка, която съдържаше изброеното дотук и голяма - всичко останало, което ти е написала alexal .Задължително си носи документите!

# 4
# 5
alexal ти е дала пълна координация за нещата, които са необходими, НО, нали знаете има едно НО, нека мъжът ти или там, който роднина ще е там, докато раждаш да ти приготви 1 стек с мин. вода от 0.500 литра с БИБЕРОН, защото след операцията следващите 24 часа, който ще си в реанимацията няма да можеш да се повдигаш и ще ти е неудобно да пиеш вода от чаша, затова си вземи от тази минерална вода.

Също така, за да не се оплакваш от главоболие  #Crazy си купи "Solpadeine"(Солпадейн - не е скъпо между 3-4 лева е). И веднага като те доведат в реанимацията помоли доктора/ката да ти разтвори и да изпиеш едно.  Аз съм доволна и за това ти го препопръчвам(хапчетата се разтварят във вода).

УСПЕХ и безпроблемно раждане ти желая.  Peace

# 6
  • Мнения: 3 500
Извинявам се, мислех, че раждането е нормално.Не съм прочела като хората.Аз съм препоръчала чанта за нормално раждане.Да не се взема предвид моето мнение. Embarassed

# 7
  • Мнения: 90
само да добавя, че за бебчо изискват 1 пакет/22броя/ памперси и мокри кърпички.

Общи условия

Активация на акаунт