питане

  • 1 257
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Бихте ли ми препоръчали нещо наистина добро против акне.Става въпрос за USA.Нещо ми излязоха папки. Sadа
Също така добър фон-дъотен.Аз съм на 20 години.
Благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 847
Бих ти препоръ4ала Skinoren,много помага ...незнам дали го има в Америка,аз си го купувам от БГ и нося във Фр-я...ина4е можеш да пробваш с лосиона на ЛОреал,Нивеа...

# 2
  • Мнения: 2 427
Рара,отиди на дерматолог,ще ти изпише лекарства от които ще ти изчезне,акнето е адски неприятно нещо,не се клепай с разни фон дьо тен-и и подобни,защото единственното нещо което ще постигнеш е да запушиш още пори от които съвсем ще пъпчасаш.Аз лично не бих се доверила на каквато и да е било козметика.Преди време имах разни ситни пъпчета ,които съм мила с к'во ли не-Нормадерм на Виши,разни тоници на Лореал,Нивеа,Гарние,бях вземала кремове и на Пайо,Лирак,на Диор,последно бях вземала продукти и на Шанел,от почистващата серия-файда нема!!!Колкото и да плескаш и миеш,имаш ли себорея,която да ти запълва порите с мастен секрет,оправия няма освен да я лекуваш с прием на лекарства.Внимавай само как миеш да не разраняваш самата пъпка,че нали знаеш какви ужасни белези остават!Аз от много миене с подобни боклуци си докарах суха кожа и от там бръчки Close!!!
Братовчед ми беше ходил при някакъв дерматолог в София и му беше предписал Доксациклин,доста беше подобрил положението,мисля че и кортикостероидите действат много добре в такива случаи само че от тях се дебелее на поразия. Confused

# 3
  • Мнения: 992
Аз като бях бременна ми се бяха появили пъпки по лицето, но мисля че беше от хормоните.
Мажех се с едно кремче Sudocrem( съдържа цинк), дават го против подсичане(за бебета), акне и др. Много съм доволна, но не знам дали се продава в USA, но можеш да потърсиш подобно с цинк.
След като родих кожата ми се изчисти сама.

Иначе, почти всяка марка има серия за проблемна кожа:
измиващ гел, тоник на спиртна основа (спирта изсушава пъпките) и кремче

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 13:24 от R i n a

# 4
  • Мнения: 239
Ако внезапно са започнали да ти излизат пъпки без да си си сменила хранителния режим, обикновено е на хормонална  основа / нови или смяна на хапчетата, някой от тях предизвикват акне. Помисли за причината, а иначе аз съм много доволна от 3/ стъпковата програма на Clinique.

# 5
rara,
аз ще ти препоръчам нещо съвсем лесно от природата- чай от коприва.
Прочиства кръвта и кожата става чудно хубава, румена, избистря се.
Копривата действа пречистващо на кръвта, изчиства я от токсини. Съдържа много желязо.
Излизаш на разходка някъде сред природата, край река например или някое планинско място и си набираш връхчета листенца от коприва. После си правиш чай от нея. Прясна коприва 2-3 стръкчета, сушена - 1 супена лъжица. Пие се преди ядене, около 15-20 мин.
А като казваш, че си в Щатите, продават чай от коприва съм виждала в магазините за органични храни при чайовете. Коприва е " nettle " на английски. В Америка по-трудно да намериш прясно набрана коприва ей така от природата, освен ако живееш в някое градче извън големите конгломерации. Но аз съм била по твоя път, пробвано е, и с купен чай ефект има. Аз си купувах насипна коприва, изсушени листа от едни буркани в един магазин в Cambridge(ако случайно си по тези земи), Harnet се казваше мисля? нещо такова. Продават в health food магазините.
Пиши за резултата.

# 6
  • Мнения: 34
Мерси много на всички  Simple Smile
Melicat за каква кожа са тези 3 стъпки на Clinique?
 cafeа Преди време бях пробвала това с копривата и май найстина имаше ефект.Ще кайа направо от БГ да ми изпратят. Мерси Simple Smile

# 7
стана малко козметична темата ни, но...
на Clinique серията е Pore Refining- имат мисля лосион, серум и крем. Аз ползвам серума и съм много доволна от него!  Peace  По принцип Clinique имат доста хубави според мен неща.
А за копривата, не зная  минава ли наистина като пратка от България??
Може крем от невен (calendula) също да ползваш, пак в health food магазините продават.

# 8
  • Мнения: 118
 Simple SmileАз също ти препоръчвам да отидеш на дерматолог! имам същия проблем като твоя,ходих на безброй много козметици-но без резултат.скоро ходих при дерматолог,който ми изписа един гел-zindaklin,с който трябва да се мажа 20 дни.още на втория ден ситните пъпки започнаха да загарят,а лицето ми като че ли се избистри. Thinkingспоред мен иди на консултация с дерматолог,и след това вече ще решиш каква козметика да използваш за да поддържаш кожата си чиста и свежа Simple Smile

# 9
Simple SmileАз също ти препоръчвам да отидеш на дерматолог! имам същия проблем като твоя,ходих на безброй много козметици-но без резултат.скоро ходих при дерматолог,който ми изписа един гел-zindaklin,с който трябва да се мажа 20 дни.още на втория ден ситните пъпки започнаха да загарят,а лицето ми като че ли се избистри. Thinkingспоред мен иди на консултация с дерматолог,и след това вече ще решиш каква козметика да използваш за да поддържаш кожата си чиста и свежа Simple Smile


Да, наи-добре на дерматолог! Аз имах успех за тук-таме проблем с Ретин-А маикро.
 Gianna

# 10
  • Мнения: 239
Melicat за каква кожа са тези 3 стъпки на Clinique?
Ima 4 razlichni vida za razlichnite tipove koja. Ako otidesh v specializiran magazin, kydeto prodavat Clinique, shte ti napravjat test za tipa koja i shte ti preporychat naj-podhodjashtija nomer.

Общи условия

Активация на акаунт