Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 229 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

МНОГО ВНИМАВАЙТЕ КАТО ПАЗАРУВАТЕ КОИЛИ ,ПЕЧКИ КАМИНИ ИЛИ КАКВОТО И ДА Е ОТ ФИРМА "ЕРАТО" - НЕ Е КОРЕКТНА ФИРМА
И ние най- накрая се решихме на този начин за отопление и миналата година по това време това удоволствие ни струваше само 5000лв всичко,
Купихме (майстора ходи и го достави) "вечен котел "от склада на "Ерато" в Плевен с гаранция уж 1г. Цяла зима работи добре - уточнявам -  котлето е на дърва Naughty и на 6 април 1-то ребро на котлето се спука, и то веднага след запалването му (водата при котлето не беше достигнала и 600С). Цялата вода от системата естествено се изля в мазето. Беше голям кошмар, защото все още беше студено , а и имахме само бойлера вързан към парното (другия беше извън строя) а със малко дете на ръце -нямаше годинка  #Crazy #Crazy #Crazy
майстора го демонтира и върна в Плевен , а от там до Хасково на скенер - ние на ток през това време..... и спокойни- то е в гаранция все някога може да стане "вечното котле " оказа се , че имало и други такива случаи.....в Плевен 3 бр. преди нас. Цяло лято отговорът им пред майстора беше - "има време - сезонът не е дошъл"
и така до завчера , ""сезонът" дойде с експертиза - , че е по вина на клиента. как като помпата работи нонстоп, а и температурите в мазето никога не са падали под 4-50С, камо ли под 00С и никъде в системата не може да замръзне....(такова нещо ми изръсиха от склада им в Плевен на невинен въпрос - котлите им вечни ли са наистина както пише в сайта и дават ли дефекти?  newsm78 ) А това ребро струва 200лв и те целят да ни принудят да си го купим - иде зима какво да правим - ГАДОВЕ

Исках обаче вас да ви предупредя с какво се захващате ако си купите котли на VIADRUS от Ерато (EРАТО ВИАДРУС - КОРЕКТНОСТ, КАЧЕСТВО, ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ
Гаранция за качество е съвместната работа с доказани партньори, добре познати на европейския пазар като Viadrus, Dakon, Atmos,Wolf, Lamborghini, ... е сайта им)

Според всички с които говорихме досега специалисти в тази област - причината е фабричен дефект - някоя шупла - невъзможно е да бъде причинено от нас дори и да сме го искали #Crazy #Crazy #Crazy

това е снимка - да се ибедите сами доколкото е възможно да се види - малко са лоши
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=67878

За сега още чакам майсторът ни да отиде и да донесе експертизата  и ще ви напиша техните бисери...
а след това да си търсим правата някъде ако ни чуят
 до тогава  - дайте ми идеи какво да ги правим  - до медиите и комисията за защита правата на потребителите ли да стигам ....

П.П. извинете ме за грешки в правописа, но мисля че вече е доста рано,  за да се оплаквам свястно на някого
Цитирай

сега го видях
КОИЛИ = КОТЛИ
Цитирай

Вкъщи сме с 2 котела - газов на StarClima и за твърдо гориво Viadrus, но НЕ Е от Ерато. Засега се държи и си работи добре.
Цитирай

сф

може просто да сте имали лош късмет. и ние сменихме 2 докато нацелим. но сегашното вече е ок. е, ние сме с камина с водна риза, но цената на системата пак излезе същата. а като добавим и студ при -10 градуса и подмолно не-добре направена връзка вследствие на което имахме поникнала гъба на стената в коридора  #Crazy, то нашият опит очевидно е по-злощастен от вашия. на финала мъжът ми се научи и тръби да вързва, и камина да сменя, и нови радиатори да слага. абе неволята учи.
Цитирай

при най-добрия мъж...

При майка ми сме с локално парно от 1996 година.В началото беше на ток,но преди 3 години сложихме камина с водна риза.Досега не е имало никакъв проблем.
Цитирай

ние много печки сме сменили и накрая успяхме да си направим парно, но работата е там , че е в гаранция, а не искат да го поправят, майсторът изръсил нещо от сорта, че щом започнеш да го ползваш (експлоатираш) гаранцията не важала newsm78 или нещо подобно #Crazy
Пиша всичко това за да сте подготвени какво може да ви се случи
Цитирай

Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops

Ние сме с чешко пиролизно котле от ЕРАТО - тези, които са само на дърва.
Три години го използваме, засега е добре.
Минаваме обаче на газ, защото се видяхме в чудо да намираме само сухи дърва,
че с мокри не става работата. Ще си имаме паметник за 4000 лева в мазето  Mr. Green
Цитирай

и ние сме с котел на виадрус и дори мисля, че е от ерато. още като го монтираха имаше нещо на вратичката, което изглеждаше като пукнатина. казах на доставчика и обеща да дойде да види- вече година го чакам. надявам се да нямаме подобни проблеми, че нямаме резервен вариант. от друга страна пък не съм сигурна доколко имахме някакъв избор.
Цитирай
 Има нещ добро на въглища казва се карборобот но е скъпо иначе сам с Виадрус нямам проблем
Цитирай

Ние също ползвахме котел Виадрус22  и не бяхме доволни, но не е давал дефекти. Пак избрахме котел на Ерато Атмос32 и вече трета година се топлим с него.
Цитирай

пазарджик

Привет! Имам въпрос-има ли някой от Вас, който да се отоплява с парно на ТОК? Интересува ме колко киловата е коллето Ви,колко квадрата отоплявате и естествено колко Ви е сметката на месец? Колко градуса поддаржате и през ноща изключвате ли котлето??  newsm10
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.