Есенното настроение

  • 2 164
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 405
Ето, че лятото наистина си тръгна. Днес е типичен есенен ден.
Обичам есента, светлината е някак особена, цветовете са красиви, но усещам и някаква тъга.
Усещам, че мога да пиша стихове, че мечтая, че си спомням отминали неща...
Носталгично-есенно ми е.
А на вас?

# 1
  • Мнения: 7 474
 Tired Единственото, което обичам от есента е "циганското лято"  Grinning А сега усещам как ще вали и няма да мога да излезна  ooooh! Сякаш започва един дълъг и кошмарен пориод наречен зима и морето е толкова далече, пак трябва да чакам цяла година  Tired

# 2
  • Мнения: 3 447
Анджи, в София е типичен гаден ден - мрачно, облачно ветровито и ще вали Sick Вчера обаче беше страхотно, както и цялата изминала седмица. Обичам последните слънчеви дни почти толкова, колкото и първите. Светлината е особена, а въздухът е по-прозрачен. Обичам мекото и гальовно слънце, бавните разходки, ровенето в шумата, събирането на кестени, миризмата на печени чушки, изваждането на пухкавите зимни пуловери Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
най-хубавото, което може да се добави към есенния ден е книга и меко одеало... добре, че е петък - познайте утре какво ще правя...
а да, и ще закача на стената апликираните вчера от габа  есенни листа....

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ама в София мрачно ли е?
В Пловдив е слънчево, но не бих се осмелила да кажа, че е красиво...

Есента е обичан от мен сезон, някак ми е спокойно и отпуснато...Небето е особено синьо, облаците са особено високи, слънцето е особено ласкаво...

# 5
  • Мнения: 11 607
Tired Единственото, което обичам от есента е "циганското лято"  Grinning :

Съгласна! Съгласна и заради това,че колкото по-късно започне зимата, толкова по-късно ще започнат прахоляците около парното!

# 6
  • Sf
  • Мнения: 808
Родена съм през есента. Това е моето време Simple Smile Обичам да бързам, разминавайки се в тълпата сутрин, обичам и да се помайвам, вгледана в красиво листо, залепило се на нечий прозорец Simple Smile
Цветовете на есента са моите цветове, понякога си наричам някоя неделя и отивам в планината и събирам листа и се взирам в променящите се одежди на горите... Отдавна обаче не съм го правила... Може би сега е моментът Simple Smile
Благодаря, Анджи, че ме подсети за това разкошно време Simple Smile

# 7
  • Мнения: 431
Любим сезон, най-сетне вече прилича на есен и мирише на есен. Тези последни няколко дена бяха ненормална работа, 30 градусови температури през октомври, бла smile3516

# 8
  • София
  • Мнения: 2 623
Обичам есента, но само когато не вали.
Не обичам да вали, тогава цялото ми настроение отива на кино Sad Не можем да излезнем с детенце и настава ад в къщи.
Обичам есента и защото става хладно, въздухът не тежи както през лятото.
Обичам есента и заради очакването на настъпващата зима, когато всичко става бяло и чисто, и поне за момент става наистина толкова чисто колкото винаги ми се е искало да бъде. Цялата мизерна картинка остава сякаш погребана под снега. И не след дълго идва най-разкошния от всички празници Коледа. Когато си мисля за този така обичан от мен празник и неговото приближаване понасям по-леко раздялата с отиващото си лято и дъждовната есен  Hug

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Родена съм през есента. Това е моето време Simple Smile Обичам да бързам, разминавайки се в тълпата сутрин, обичам и да се помайвам, вгледана в красиво листо, залепило се на нечий прозорец Simple Smile
Цветовете на есента са моите цветове, понякога си наричам някоя неделя и отивам в планината и събирам листа и се взирам в променящите се одежди на горите... Отдавна обаче не съм го правила... Може би сега е моментът Simple Smile
Благодаря, Анджи, че ме подсети за това разкошно време Simple Smile

 Peace

# 10
  • Мнения: 1 134
Обичам негата на есента... Това е сезонът - балада за мен.
Обичам да се потопя в тъгата си с чаша горещ шоколад, шепа кестени, гледката на гонещи се цветове в листата навън и прегърнали се, пухени облаци...
Тялото ми пази следите от лятното слънце под дебел пуловер. До болка преходно и истинско, като самия живот.
Как да не го обичаш този сезон?!

# 11
  • Мнения: 5 577
Много обичам есента, много добре ми влияе на настроението.

Чувства се едно спокойствие и се чувствам винаги отпочинала.

И с есента идват майонесените салатки и турушииките.  Party

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Понякога духва вятър и завалява златен дъжд от листа. А небето е толкова ярко...
ОГожавам (като казва синът ми Laughing) есента, дори когато вали. Това е моето време, тогава съм родена аз и тогава срещнах любовта.  Blush

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Обичам есента. Заредена съм с енергия от лятото, няма ги изтощителните жеги, красиво и романтично е.

# 14
  • Мнения: 6 167
най-хубавото, което може да се добави към есенния ден е книга и меко одеало... добре, че е петък - познайте утре какво ще правя...
а да, и ще закача на стената апликираните вчера от габа  есенни листа....

тук още е лято
взе да ми писва...
има някакви есенни намеци, но слаби, много слаби...
не че бързам! и аз мразя мрачно облачно време и да .. превалява.
а такава е зимата. тук. сега като се завлачи едно кофти време стил ноемврийски ден в софия та чак до април. ще ми липсва дълбокия сняг.

Общи условия

Активация на акаунт