Сгъсти ли се косата на бебета ви след като ги подстригахте?

  • 3 384
  • 30
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ох ужасно мразя плешиви бебета и за нещастие моя син е от тези с рехава рядка косица. Която расте ужасно бавно. И хич не ми се иска да го подстригвам, но ми казаха че така ще се оправи, ще расте по бързо, ще се сгъсти и ще стане с по твърд косъм. Вярно ли е това?

# 1
  • Мнения: 1 547
Не.  Naughty Не е вярно. Това е ген и няма нищо общо с подстригването.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
Не.  Naughty Не е вярно. Това е ген и няма нищо общо с подстригването.

Разбира се, че е така.
Дъщеря ми беше плешивичко бебе, а от страни до ушите косата и порастна чак след двете годинки(беше много смешна отзад дълга, а отстани късичък мъх).
Сега е с такова косище(много гъста и тежка коса), че се ужасявам като й измием косата - по половин час въртя сушоара и не изсъхва. Отгоре на това специални ластици и шноли търсим, че не всичко държи такава коса.

# 3
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
  Абсолютно съм съгласна със Смърфиета..Общо три пъти съм подстригвала Екатерина,но не заради илюзията,че ще се сгъсти...

# 4
  • Мнения: 8 505
Няма да се сгъсти.Остригах дъщеря си,но не с тази цел,а защото беше много смешна след опадването на бебешката коса.На места беше къса нова коса,а на други места-дълги кичури Crazy Не се сгъсти.
Моята коса е била същата като на дъщеря ми-рехава,с тънък косъм.Тънкият косъм си ми остана,но косата ми е гъста.

# 5
  • Мнения: 8 917
Не.  Naughty Не е вярно. Това е ген и няма нищо общо с подстригването.
Гери се роди с гъста и дълга коса и не съм я подстригвала, но мнението ми съвпада с това, че е ген и няма нищо общо с подстригването Peace

# 6
  • Мнения: 4 806
няма никакво влияние. Всичко е ген - ако е речено да стане гъста, ще стане.

# 7
  • Мнения: 356
       Да се присъединя и аз към горните мнения. Моя син също се роди с малко косичка и дълго време си беше плешивичък. Впоследствие се оправи, като съм го подстригвала не за да му се сгъсти косата, а за да има приличен външен вид. Blush

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ох, болната ми тема! Все още мислят Гери за момче  Sad . Едва напоследък взе да се удължава и сгъстява, по-точно взе да расте по-бързо, че за тези 3 години трябваше плитки да плетем...
По една време мажех главичката и с бадемово масло, но това беше по-скоро с цел падане на люспичките от кожата и тогава ми се стори, че се сгъстява, но...
За 3 години само веднъж е подстригвана.

# 9
  • Мнения: 369
Не.  Naughty Не е вярно. Това е ген и няма нищо общо с подстригването.
подкрепям напълно това.
Ние си се родихме с голяма гъста коса която в последствие почна да пада и да оредява, но ми казаха тогава че се сменя . Сега вече пак си е гъста косицата .

# 10
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
няма никакво влияние. Всичко е ген - ако е речено да стане гъста, ще стане.
абсолютно съм съгласна.2 пъти го подстригвах-пак му е същата косата.И да ти кажа на баща му косата е била тънка и права/като дете/,а сега ела да видиш косище и чудо-къдрава,гъста/гребен не можеш да пъхвеш/ и с дебел косъм.

# 11
  • Мнения: 2 332
И Йоана беше от плешивите бебета. Мъж ми се беше шашнал, че ще остане без коса  Laughing - и веднъж, вдъхновен от разказа на нашите как са ме обръснали като малка и затова ми била станала гъста косата, я обръсна. Тогава тя беше на 1г. и 3 м. Какво да ти кажа - не мисля, че като порастна след това, имаше някаква разлика... Започна да се сгъстява чак към 4-годишна възраст, и да се чупи за наша голяма радост. Та така - подстригването/бръсненето на бебешките коси няма нищо общо с гъстотата на косата! По-скоро родителите го правят за свое успокоение Wink.

# 12
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Не.

# 13
  • Мнения: 2 211
Не, сгъсти се около 2 год. възраст.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 477
Броят на космите по главата е генетичто кодиран. А илюзията, че косата е по-гъста при обръсване идва от това, че новите косъмчета поникват с прерязан, тъп връх, докато при нормално сменящата се коса косъма расте с остър връх, което прави да изглежда края на косъма по-тънък.
Същата илюзия е, че космите на краката се сгъстявали от бръсненето....няма такова нещо Naughty Naughty Ако ставаше така - всички плешивци с един бръснач решаваха проблемине с косопада...ма не става Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт