Сгъсти ли се косата на бебета ви след като ги подстригахте?

  • 3 390
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 861
Калоян го подстригахме за първи път това лято преди морето, че беше станал с едни дълги къдрици  ooooh! , но рехави. Сега косичката му определено е доста по-гъста, твърда и вече не прилича на пух

# 16
  • Мнения: 3 042
На мойте деца косата след първото подстригване се сгъсти.

# 17
  • Мнения: 1 403
Никакъв ефект нямаше, косата  си и остана същата  Peace

# 18
  • Мнения: 2 863
Броят на космите наистина може да е генетично определен, но като подстрижеш или обръснеш косата на малко дете спестяваш време, в което косата сама да прорасне. Бръснала съм косите и на двете си деца и има видим ефект. Пак казвам, просто спестяваш време косата да прорастне, особено, ако е рехава и слаба коса. Аз стрижа и бръсна, пък за ефекта няма споря Peace                 

# 19
  • Мнения: 1 547
Установих, че не харесвам мъже с дълги коси и Кольо от началото на лятото е 3 номер - с машинката се подстригват с баща си у дома. Не съм го оставяла с по-дълга коса, защото му е топло и много му се поти главичката. Определено неговата коса е по-твърда от моята и на баща му - аз съм руса с гъста коса, но фин косъм, а баща му е предразположен към олисяващо теме. Детето засега е с прекрасна коса. Факт.

# 20
  • Мнения: 22 766
Няма никаква връзка между- подстригване,бръснене на коса,крака,брада и растеж на повече,по-гъсти косми.

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Знам, че няма да стане по гъста от определеният му ген. Просто искам да има нормална коса, като всички други деца. Но сега е тънка пухкава и плешивичка, а това не е нормална коса, вижда му се кожата отдолу дори. А на слънцето изглежда още по плешив понеже косата му има същия цвят като кожата на главата на слънчева светлина. Иска ми се поне е да е нормална коса, а не като на оплешивял дядо. И се чудих ако се подстриже дали няма да стане по нормална, понеже космите ще започнат да растат заедно, а не като сега отзад 4-5пръста дълги кичури на масури, а от пред 2-3см. прави косъмчета и то редки като мъх. А като изместя кичурите да прозира тук там голо теме с лек мъх около 1-2см. И дали ще започне по бързо да расте.
Гледам на мои познати бебета косата им започна да расте много след нашата, а сега косата им е 4-5 пъти по дълга от на Давид, пък за гъстота да не говорим. Знам, че на повечето деца косата им става нормална до 1г., а има някакви си около 5-10% на които косата им расте ужасно бавно и до към 3-4 година е плешиви с някакъв мъх, вместо коса. И хич не мога да се примиря, че моето дете е най плешивото от всички които познавам. По плешиво дете от него не съм виждала, а вече е голям. Като излизаме навън вечно е с шапка с козирка за да не се вижда плешивата му глава, че ме е срам.  Embarassed Cry
Като се роди така се зарадвах, че се роди с коса, и си представях как ще му правя прически и т.н. Но до 1 месец почти окапа, знаех че е нормално и като гледах другите деца, които на 7-8месеца вече имаха нормална коса като на голям човек с бритон и бакембради. И си казах още малко и ние на тази възраст ще имаме но уви. Успокоих се понеже на моя приятелка сина и от както се роди до 1г. нямаше и 1 косъм на главата си, а след това започна да расте като плевел. Но и това не стана, а сега след някой друг месец ще стане на 2г. и пак ще е плешив.  Cry Представях си го докато беше малко бебе - още не можещ да ходи с готина прическа рошава с гел на главата и т.н., а сега.... Колкото и да красиво едно дете без коса е като грозно пате.

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 16:17 от Tinka79

# 22
  • Мнения: 3 740
Имаш дете като слънце, защо си измисляш проблеми?

# 23
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Имаш дете като слънце, защо си измисляш проблеми?

Знам имам най страхотно дете на света. Само дето не понасям плешиви бебета, и ми е мъчно, че той е такъв. Сега му правя маски за косата и той е толкова щастлив, че е с маска на главата като мама. Истинско съкровище е, чак ми се доплаква като го гледам как иска да ме зарадва и да е като мен и е ужасно щастлив от това. Стои си с маската и още докато му мажа главата ми вика „апка”, (в превод шапка) понеже и аз съм с шапка на главата и бърза да си я сложи и като я сложи е супер щастлив, че е като мама.  Embarassed  action032  remybussi

# 24
  • Мнения: 22 766
... Колкото и да красиво едно дете без коса е като грозно пате.....
Глупости говориш,много си е сладко детето.Виж го какво ангелче е на тази снимка,дето си я сложила.Това май само ти си го мислиш,за грозното пате. Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 13 204
Отговорих с НЕ, не защото не се сгъсти, а защото подстригването не беше причината. Просто косата става по-здрава. Както детето расте и се развива, така и косата. Тя е генетично заложена. Александра е с гъста коса като мен и майка ми. Ако имахме редки коси да се съдрем не можем да направим нейната гъста

# 26
  • Мнения: 5 679
 FlutterСпоред мене не трябва да се притесняваш че детето ти няма косичка все още. Има много по сериозни проблеми от този. Важното е да е живо и здраво. Не се притеснявай всичко ще се оправи. А колкото до това дали да го подстрижеш според мене да. Поне косичката като му расте ще расте равномерно. Аз отговорих с да на анкетата, защото наистина моето дете като го подстригах за първи път /на близо една годинка беше/ косичката му се сгъсти. Все още беше мекичка, но по-гъста. И пак ти казвам не го взимай толкова навътре детето ще оправи в това отношение, гледай само да ти е живо и здраво Joy

# 27
  • София
  • Мнения: 2 271
Подстригахме гола глава сина си лятото. Сега вече косата му е порастнала, като преди, дори има нужда от оформяне вече. Има малка промяна, не мога да кажа, че е същата перушина, може би косъма му е по-твърд вече. Според мен, илюзията, че косата се сгъстява след остригването идва от това, че после расте всичката наведнъж, а преди това има и по-дълги кичури, и такива, които тепърва тръгват....

# 28
  • София
  • Мнения: 771
И моят син е плеши, виж на снимката. Когато се роди имаше само мъхче, а това му е всичката коса от раждането до момента. Никога не съм я подстригвала, защото не ми разрешава. Ако имате идеи в тази насока, споделете. И аз и баща му имаме здрави и гъсти коси, не ми се вярва да му остане рядка косата. Все пак това е още бебешката коса, за после - ще видим. А ти не си внушавай разни глупости, ще дойде време и ще му порастне косата.

# 29
  • Мнения: 4 406
подстригах му трите косъма перчем на 1 год 8 мес, вече му влизаха в очите. на 2 год го подстригах с ножица, и всеки месец, с променлив успех- с машинката. не виждам да се сгъстява, само косъма става по- твърд

Общи условия

Активация на акаунт