Вече имаме коремчета с малки МАРТенски човечета!

  • 12 124
  • 298
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
Е, Ann-G, не бива да се притесняваш толкова за тези изпити. Нищо лошо няма да ти правят по време на изпита, нито ще те бият нито ще ти се карат. Просто отиваш казваш си каквото знаеш и толкова. Желая ти късмет и само спокойно, много лесно ще минат. Grinning

# 31
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Абе да си призная никаква идея нямам за имена. Макар че близо три години го правихме бебето, само сме се бъзикали за име, от рода, че ще е Памела на дядо Петко или Ветко и  Пиличка на баба Виличка и дядо Петко и нищо сериозно. А отделно, че за тези три години три пъти поне ми се сменяха любимите имена за момиче. То беше Михаела, беше Елица/ Деница, беше Йоанна сега нещо съм се спряла на Златена, ама не съм споделила още с татито. За момче изобщо идея нямам. Всички ще очакват да го кръстя на свекъра Петко, но нещо много селско ми звучи това име - незнам. Та ще видим - чакаме да потвръдят пола на бебо и тогава ще се заемем сериозно с тежка задача.
Основното, на което ще се опирам при избора на име е да има имен ден и по възможност да е поне с три месеца разстояние от рожденната дата, да не е около Коледа именния ден и така.

# 32
  • Мнения: 750
Ann-G и идея си нямам как действа Deanxit на бременни, но аз имах твоя проблем преди да забременея и го пиех , не е нещо силно. Може да звучи наивно но разходките много помагат!! Разхождай се всеки ден обезателно, дори да е кофти времето , насили се и излез ще видиш, че като мине първоначалното ти нежелание ще ти стане приятно. Ако има начин пий един чай на открито, аз бях така през зимата и държах с ръкавица чайчето... и не се тревожи за бебето ,така става омагьосан кръг. А за изпитите, когато аз учех се казваше , че изпитите се дават не се взимат  Laughing УСПЕХ! newsm10

# 33
  • Мнения: 79
Mini и  mango, не знам дали аз не съм се изразила правилно, но според моята лекарка момченце чакаме.Е, ако вие сте прави, а тя греши нямам нищо против Laughingоще повече, че според календара излиза момиченце.
Ann-G, този Мултифер много ли е гаден?И на мен ми го изписаха.Юни месец хемоглобина ми беше 109 и пих два месеца Сорбифер.Резултат - хемоглобин 106.Та затова сега такова ще пия.
За именцата аз съм подготвена.Ако е момче-Димитър/на баща ми/, ако е момиче Димана/пак/.Първото ми дете е Петър/на свекъра Петко/.С името Димана близките ми много не са съгласни, но аз си го харесвам , а и май няма да се наложи да го ползваме Confused

# 34
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Ann-G, много е важно да се успокоиш. Най-малко трябва да ти пука за тъпите изпити Naughty. Това не е най-важното сега. Аз също не се явих вече за втори път на държавен, но знам, че ако седна точно сега да уча ще си скъсам нервите и изобщо ще си разбия психиката. Знам какво ти казва всеки "Давай сега, че после съвсем няма да можеш", ама не е така. Сега е важно да си спокойна и да не се затормозяваш излишно.

darka, Димана е разкошно име Peace!

Момичета, я кажете кога се ходи на БХС. Доктора на мен миналата седмица ми каза "не другата, а по-другата седмица ела", но майка ми чула "другата" и сега не знам кога да отида, а не искам да му звъня и да го притеснявам за това. В коя седмица ви казаха на вас да ходите?!

# 35
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
dakra, оправила съм ти го на момченце. След като бях те направила в розово, четох последната страница на старата тема, че не бях чела всичко и видях, че за момче си казала. Е пожелавам ти момиче да бъде, имаш време за поправка във виждането на док  Wink

# 36
  • Мнения: 416
Моят хемоглобин е 117 и засега няма да пия желязо, само ако падне под 100 тогава.

На мен калкулаторите някои ми показват момиче, но аз естествено вярвам на ехографа.

Ann-G, едни изпити не струват нищо пред една бременност, да знаеш. Това са бели кахъри, сега най-важни сте ти и бебенцето, което носиш. Иначе и на мен ми се беше случило това преди няколко години след прекаран стрес. И аз мислех, че напълно мога да се контролирам, но се оказва, че организмът реагира, даже и да отричаме. Ако имате възможност отидете да се поразходите из някоя гора, вдишай чист въздух.

Ние бяхме измислили име за момиче - Марина, но отпада.  Grinning

# 37
  • Мнения: 7
dakra, за Maltofer-a да ти кажа, че има вкус на онези едновремешните хапчета за гърло Фарингосепт и също се смуче, на мен ми се повдига от него. Но иначе поне не дразни както Tardiferon-а, което го пиех преди и направо е убийствено за стомаха... направо трагедия!!! Скоро не съм си правила кръвни изследвания и не знам дали има резултат от тези лекарства, но докторът каза, че не действат за един месец - трябва да се пият през цялата бременност, защото хемоглобинът се възстановявал бавно.

За именцата, аз имам подготвени изобилие от именца за момиченца и само едно (с компромис може да станат и две) за момченце. За момиченце имам следните: Калина, Кристина, Александра, Ема, Лора и т.н. За момченце - Кристиан или Християн (това е с компромиса). От момичешките май се спирам на Кристина, защото ще трябва да е на свекито кръстено, а той е Христо... Много ги мразя тия работи със свекитата, но само като си представя разни физиономии и чупки заради името и се отказвам да се боря... Пък и от собствен опит зная, че това в последствие рефлектира върху детето. Аз усещам по-особеното отношение на баба и дядо, защото не са ме кръстили Ангелина на дядо Ангел, а Анна!!! Но пък Кристина наистина ми харесва, така че ще се жертвам...

# 38
  • Мнения: 1 117
Здравейте момичета   Simple Smile
Аз ходих в събота при доктора. Бебчо е добре - мърда си , сърчицето тупка. За килограмите - съм наддала няма и 1 кг. Но изследванията ми се оказаха лоши и то на урината. Sad Има отбелязано наличието на бактерия. Днес ще ходя при доктора да ми даде направление за урокултура - ще давам стерилна урина три дни по ред. Така ще стане ясно дали е от бъбреците или е някаква влагалищна инфекция  Confused
Нямам оплаквания нито от бъбреци , нито от течението,то дори намаля, но знае ли човек.
Та относно това много се притеснявам какво ще е  Rolling Eyes
Доктора пак не можа да каже дали е момченце или момиченце, пък и аз толкова се стреснах с тези изследвания , че изобщо забравих да питам за всякакви размери  ooooh!
А относно името - нищо още не сме измислили. Wink

# 39
  • Мнения: 416
Аз пиех май някакви Ferrol-Fe или нещо такова - желязо за хемоглобина. Не се смучат, нито са ми предизвиквали някакви гадни усещания, така че попитайте и за други лекарства.

Хемоглобинът наистина се образува по-бавно, защото миналата бременност се оказа, че от приема на такива лекарства, желязото ми е над нормата, а хемоглобинът си беше нисък.

Bopsi, не трябва ли да се направи и микробиологично изследване на течението, за да се види дали там няма бактерия?  Важното е, че сте го открили навреме, така че ще се вземат необходимите мерки.

# 40
  • Мнения: 1 117

Bopsi, не трябва ли да се направи и микробиологично изследване на течението, за да се види дали там няма бактерия?  Важното е, че сте го открили навреме, така че ще се вземат необходимите мерки.

Доктора предложи първо да направим урокултурата , евентуално да изключи проблем с бъбреците и след това ще пусне и други изследвания , но не ми поясни точно какви. Ще докладвам и тук!

# 41
  • Мнения: 1 004
За БХС най-добре е да се прави в 16та седмица. Но до коя е срока не помня - 18-19 някъде. Но е по-добре по-рано, защото нали уж се прави с цел проверка. В случай че са лоши резултатите да се минава евентуално към амниоцентеза, която има също срок до 19та седмица...

# 42
  • Мнения: 907
На мен ще ми правят БХС в края на 17-началото на 18 г.с. и се притеснявам, че като се има предвид времето за получаване на резултатите, ако случайно има нещо притеснително, ще трябва да си правя амниоцентеза мно-о-ого експресно. Ако трябва да съм честна се притеснявам, че ще съм закъсняла за амниоцентеза, но се надявам да не съм права. Поне през седмицата, докато си чакам резултатите, съм се записала на два прегледа за фетална морфология Simple Smile и се надявам те да покажат хубави неща.
Ann-G, не се притеснявай от това, че бебето ти ритка. Докторите казват, че активните бебета са здрави бебета Simple Smile

# 43
  • Мнения: 907
Най-накрая и на мен ми дойде идея за заглавие на темичка - май ще е подходящо за някоя от по-последните:
"Иде МАРТ и пролет пука, сладко бебе ще ни гука"

# 44
  • Мнения: 251
Здравейте и от мен, не съм писала отдавна, но редовно чета нашите теми.
 С мъжа ми ще ходим на 3D преглед другата седмица и се надяваме да разберем, че с бебето всичко е наред и да видим пола.
 Относно имената , имаме няколко предвид: Елена ( на майка ми), Цветина или Цветелина ( на свекърва ми), Петър (на баща ми) и Гено (на свекър ми). Това са. Ние така решихме имената да са свързани с родителите ни. Искаме името на детето ни да има по-дълбок смисъл, да го свързваме с близки за нас хора, а не просто да ни звучи добре. А и както се очертава да живеем извън България, искаме поне имената на децата ни да имат българскии семеен корен, ама пък трябва и да са лесни за изговаряне. Така че ще видим. Simple Smile
В неделя отпразнувахме църковната си венчавка. Беше много приятно. Ще Ви покажа снимки по-късно. Ако мога де. Роклята ми беше утесняла на тумбака, ама ми я закърпиха отзад, та спасихме положението. Grinning
 Исках да Ви питам нещо друго, относно работата. Аз съм юрист, работя в една кантора, сега изобщо не сме натоварени и аз нямам никакво желание да работя. Не че ме мързи, но просто нямам никакви амбиции. Мисля си само за бебето и за времето след като се роди, все приятни неща. Та исках да питам, всички ли са така “отвеяни” или има и кариеристки сред нас?  Simple Smile
Пожелавм Ви приятен ден, макар и дъждовен. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт