Операция на крипторхизъм

  • 153 807
  • 786
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 815
Полет, моя син (също на 2)  беше операран от крипторхизъм преди 3 месеца- при нас се разви ситуацията по абсолютно същия начин- първите дни виждах смъкнатия тестис (много у се радвах- сигурно отстрани е било много смешно)- пак така посиня- почервеня където беше топчето конец на скротума - и изведнъж ми изчезна този тестис- на мястото напипвам само нещо твърдо или изобщо нищо - но сега нямаме проблем- виждам го тестиса- по- малък е от другия, но не съм чула на някой да са му симетрично еднакви- на контролния преглед преди седмица доктора каза, че е ок.

Ако се притесняаш просто го заведи на преглед при доктора, който го е оперирал

# 46
  • Мнения: 80
Благодаря за отговора, Цвети!
Наистина е най-добре да го заведа на лекар.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 188
Напълно в реда на нещата е да възникне малък оток или кръвонасядане.
Операцията е деликатна и често най-малките артерийки правят проблеми.
След това има известно дръпване на тестиса нагоре, но в следващите 3 - 6 месеца
всичко трябва да си дойде на място.
Ако имате безпокойства, обърнете се към вашия лекар.

# 48
  • Мнения: 80
Благодаря за отговора, д-р Оги!
От него разбирам, че е нормално в момента оперирания тестис да се е дръпнал нагоре и затова да не го напипвам в скротума.
А има ли вероятност той отново да се върне на старото си място ли пък въобще да не се развие повече от това, което е в момента?

# 49
  • Мнения: 815
Полет, д-р Оги ти е отговорил- прочети внимателно- мисля, че не трябва да се притесняваш

# 50
  • София
  • Мнения: 3 188
Аз малко забавих отговора, но ми е трудно да кажа от разстояние.
Не би трябвало да се е дръпнал така, че да не се напипва.
Може би наистина има някакъв проблем.

# 51
  • Мнения: 5
Предстои ни операция за смъкване на единия тестис в торбичката, но се колебаем за избора на лекар, колебаем се между доц. Кюркчиева от Пирогов и д-р Гайдарски от Правителствена болница.Ходихме на преглед при доц. Кюркчиева 2 пъти. Като лекар казаха че е много добра, но въпреки това някак си като човек  не ми допадна, а  и от Пирогов като болнично заведение и като отношение към пациентите имам не добри отзиви. После се насочихме към доц. Минков от Правителствена, дори имахме разговор с него , но за съжаление той вече не би могъл да ни помогне. Разбрахме, че д-р Гайдаров е негов ученик и също бил добър специалист, но  след среща с него ми се стори много млад, естествено това че е млад и може би няма толкова дългогодишен опит като някой други лекари, не го прави не добър специалист. Но въпреки това  моля,  ако някой има впечатления от доц. Кюркчиева и д-р Гайдарски нека ги сподели. Благодаря Ви предварително

# 52
  • Мнения: 815
моя син го оперира д-р Момчилов от Пирогов и съм доволна от него и като човек и като лекар- нямаме никакви проблеми сега

# 53
  • София
  • Мнения: 3 188
Ако сте се насочили към детска урология (за което малко ревнувам, защото ние в детска хирургия сме много добри), д-р Момчилов е добър избор, и като човек е симпатичен. Доц.Кюркчиева е шеф на клиниката и има много ангажименти.
По принцип за тези проблеми най-големият опит имат детските хирурзи и детските уролози на "Пирогов".
На всяко друго място не ви съветвам...

POLET, как е детето. Както казах, не е съвснем нормално тестисът да не се напипва в скротума след операция - той може да се дръпне малко, но не съвсем.

# 54
  • Мнения: 80
Искам да кажа, че моят син е опериран в Детската хирирургия на "Пирогов" и съм доволна.
Именно защото мисля, че в Детска хирургия работят добри специалисти, постъпихме там за оперция от крипторхизъм.
Д-р Оги, притесненията ми понамаляха, тъй като от около 2 седмици при къпане във водата ми се струва, че напипвам смъкнатия му тестис.Той не се намира в долната част на скротума, както другия, а доста по-високо и като, че ли все още не се движи самостоятелно, а е свързан с конец.
Реших, че това е конеца, който го придържаше в скротума след операцията и че все още е там.Операцията беше преди 2 месеца.

# 55
  • Мнения: 5 531
markiza_m , аз най - добросърдечно и без да искам да убидя някой не ти препоръчвам доц. Кюркчиева. Аз нямам много добро мнение за нея, но това са си лично мои мисли естествено, а изборът си е ваш. Ако действително искаш да получиш освен добре свършена работа и добро отношение обърни се към док. Оги, мисля че няма да съжаляваш.

# 56
  • Мнения: 624
Здравейте!
Д-р Оги,може ли да ми обясните,каква е разликата между "крипторхизъм"и"асансьорни тестиси"?
Моят син ще бъде опериран в Пловдив -месец май.Казаха ми,че операцията не е тежка,детето ще е под обща упойка,ще се оперира само единият тестис засега,но ми и обясниха,че "асансьорни тестиси"не означава "крипторхизъм"...
Притесняват ме конците,за които мамите споменават.След като детето ми е с "асансьорни тестиси",процедурата по същия начин ли протича?
Ще Ви бъда благодарна за отговора,тъй като колкото повече наближава време за операцията,толкова по притеснена съм!

# 57
  • Мнения: 815
а, сега чувам, че се оперира и асансьорния тестис

# 58
  • София
  • Мнения: 3 188
Извинете ме, че не се включвам, но сме в предстартова треска във връзка с италианските професори, които ще оперират две български дечица.
Асансьорен тестис е този, който свободно се движи долу от скротума до коремните мускули, но предпочита да си стои горе.
Той се оперира по преценка на специалиста, при положение че това състояние продължава докъм 3-4 година, и особено ако има съмнение за херния.
За какви конци става дума - ако е това, че тестисът се фиксира с конец към бедрото, това е архаизъм.
Но все пак кончета има, които фиксират тестиса към кожата на скроталната торбичка.

# 59
  • Мнения: 624
Но все пак кончета има, които фиксират тестиса към кожата на скроталната торбичка

Точно това имах предвид!
Благодаря Ви за отговора!

Общи условия

Активация на акаунт