Скъпа бебешка количка?

  • 24 429
  • 290
  •   1
Отговори
  • на село
  • Мнения: 1 028
Винаги ми е било любопитно колко е склонен всеки да плати за детска количка и какви са мотивите му, да даде пари за скъпа детска количка. Под скъпа, да приемем над 600лв. Смятам че за средно статистическо семейство в България това е малко по- сериозна сума от бюджета. Та все пак това е нещо, което се ползва една, най много две години и след това събира прах на нечий таван или мазе.
Също ми прави впечатление напоследък, че голяма част от скъпите колички са с много малки кошчета за детето и то стои в много странна поза newsm78.
Тъй като се смятам за част от по- бедната прослойка Laughing, ми се ще да се включат мами с по- големи финансови възможности - действително ли са толкова хубави тези колички, че им е толкова висока цената? Thinking

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 18:46 от tatyana_77

# 1
  • Мнения: 46 488
Гласувах до 200 лв., въпреки, че нашата беше 208 лв.  Laughing
Не съм правила компромис с моето удобство и това на детето, не мисля, че нашата е по-лоша от тези за 800-1000 лв.  Grinning

# 2
  • Мнения: 875
аз още не съм купила количка, но смятам да отделя максимум 400 лв. една приятелка си купи количка за 1200 и после и се наложи да си купи и втора, защото онази нямаше някакви екстри (не си спомням вече какви). иначе тези с много малките кошове на мен лично са ми много симпатични, но всичко е въпрос на финансови възможности. съгласна съм с никол, че и с по-евтините колички не правиш непременно компромис с комфорта на детето.  Flutter

# 3
  • Мнения: 5 103
Моята е 1200лв. и съм много доволна Peace от нея.

# 4
  • Мнения: 422
М/у 200 и 400, ние за нашата дадохме 260(хаук).Не виждам смисъл да се дават повече пари.
Цитат
Също ми прави впечатление напоследък, че голяма част от скъпите колички са с много малки кошчета за детето и то стои в много странна поза
И на мен ми прави такова впечатление и не мисля , че му е удобно на детенце.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На дъщеря ми количката е 174лв на Чиполино и за мен и нея е удобна. При избора й се ръководех най вече да е лека, широка и удобна за управление. Все още я ползвам и нямам забележки.

# 6
  • Мнения: 5 468
Не бих дала повече от 200 лв. за бебешка количка. Ха! С какво е по-различна тази от 800 лева? ooooh!

# 7
  • Мнения: 417
Гласувах с опция от 200 до 400лв.И на мен ми предстои покупка на такава и още не съм се ориентирала0.Безсмислено е да давам повечепари  при положение ,че няма да я ползвам дълго.

# 8
  • Мнения: 1 986
  Не мисля,че цената е определяща за качество/както с много други стоки/-мисля,че може да се намери количка за 200 лв.,която по нищо да не отстъпва на тази,за 1200лв. Peace Въпрос на личен избор и финанси е кой колко пари иска/може  да отдели за ЕДНО,от всичките необходими за бебето неща Thinking

# 9
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
отговорих - до 200
Истинската цена е 166лв. На най-добрата ми приятелка количката + всички аксесоари към нея е 1200лв. Видимо за мен основното преимущество на тази скъпа количка е възможността да се монтира кошницата за кола на мястото на коша на количката, но нямах още 1000 лева, за да си улесня до толкова живота през първите месеци. И двете колички са удобни и здрави, и двете бебета се возят еднакво комфорто в тях, и двете мами ги бутат с желание. Отдавна спрях да разсъждавам по темата "кой колко би похарчил за нещо", защото съм убедена, че  всеки харчи според възможностите и желанията си.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
мисля,че съм от средната класа и въпреки това не бих купила скъпа бебешка количка Naughty
Та все пак това е нещо, което се ползва една, най много две години и след това събира прах на нечий таван или мазе.татаня -ти си го казала най-добре  Peace

# 11
  • Мнения: 453
Повече от 400 лева за мен е безсмислено. Ама за всеки според джоба. Или пък ако имаш поне още 2 деца след това. Joy

# 12
  • Мнения: 1 336
Синът ми се роди в края на февруари, т.е все още беше доста студено за лятна количка, затова избрах варианта комбинирана за 500 лв от мадърскер и съм супер доволна. Количката има кошничка, която имитираше зимен кош докато беше студено и бебето беше малко, мошеше да се покрие изцяло, освен това кошничката е пригодена и за кола и доскоро я ползвахме, когато пътуваме. Лятната част е на 3 нива и тежи само 8 кг. Изключително маневрена и се сгъва за 10 секунди като влиза и в по-малки багажници.
Смятам, че ако бяхме купували зимна, лятна + кош за автомобил щяхме да сме много над сумата от 500 лв...

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
от 200 до 400
Няма смисъл от по скъпа една работа вършат  Thinking

# 14
  • Мнения: 7 803
700 лева, ама моята е двойна  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт