тревожа се, колко може да издържи още?!?????

  • 6 713
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Няма страшно!
Моите води изтекоха  в седмия месец. Държаха ме 48 часа, даже споменаха и за още 24, за да  ми бият сърфактант (това е една друга тема). Въпроса е, че дори ми бяха включили система, за да подтискат контракциите. Вярно е обаче, че през цялото време бях в предродилна зала и през 1-2 часа следяха тоновете на бебето.
Успех на приятелката ти, дано всичко е наред   bouquet

# 31
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Какво става?Добре ли е момичето???И бебето?

# 32
  • Мнения: 5 370
И аз искам да знам, защото моят случай беше сходен и направо си изживявам наново страховете в момента. И едновременно с това съм адски благодарна на моя доки за навременната му реакция, която впоследствие се оказа двойно правилна-Станито е бил и с превита пъпна връв.

# 33
  • Мнения: 1 165
Като чета и настръхвам,защото и при мен нещата бяха подобни..
 Водите ми изтекоха към 18 часа на 27.05 ,приеха ме по спешност и на другия ден към 08 часа ме включиха на системи.Бебка изплака в 12.55.През цялото време слушаха тоновете на бебето, вечерта няколко пъти идва сестрата да ме преглежда.Стискам палци всичко да е наред с приятелката ти и бебенцето й! Praynig

# 34
  • Мнения: 344
Дано всичко е наред с майката и бебето. Аз родих 20 дни преди термина със секцио по спешност. Изтекоха ми през нощта в 1 часа водите и нямах никаква родова дейност. В 4 часа сутринта вече бях родила Елена.

# 35
  • Мнения: 314
и при мен случаят беше подобен.приеха ме ден след термина ми с изтекли води и без грам контракция.това беше около 22ч.едва сутринта ми вляха антибиотик,за да не се получи инфекция и НЕ предизвикаха раждането,а изчакаха сами да си започнат контракциите.всичко си мина съвсем нормално.доколкото знам,това е важно-да ти сложат антибиотик,за да няма усложнения.стискам палци всичко да мине добре и чакаме новини(дай Боже добри). Hug

# 36
  • Мнения: 942
Дано всичко е наред с майката и бебето. Praynig
Пиши как са и какво е станало.

# 37
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ами то от изтичане, до изтичане има гоооооляма разлика. То си има някакви предни води, задни и въобще не значи, че като са тръгнали да изтичат всички са изтекли. Мойте изтекоха у дома към 23:00 часа. После пътувах до града в който исках да раждам. Нямах и помен от родова дейност, но толкова води изтекоха, че повече няма накъде. На другия ден към 7:00 ме сложиха на системи и понеже до 14:00 имах само 2 см разкритие, а контракции на 2,5/3 мин. ме срязаха все пак бях пътувала и риска от инфекция бе по-голям. Моя близка по същия начин, но на нея и изтекоха в болницата по същото време и я срязоха чак към 9:00 часа на следвашия ден. Ако близката ти се притеснява от некомпетентния отговор на лекаря да се натисне малко и да поиска непременно друго мнение. Все пак това съвсем не е шега работа, трябва да се знае има ли води няма ли, за да се прецени колко да се изчака. Пиши какво е станало после, че ама от некомпетентни лекари.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 877
Момичета,

благодаря за загрижеността....сега пак й писах смс, като се уговаряме ако е все така да ми даде знак да й се обадя, но ако не - значи има промяна, я е в предродилна (под наблюдение поне), или за операция...макар, че вече е минала сутрешна визитация и би трябвало да са й дали насоки какво предстои...поне това изисква нормалната практика...леле, как се тревожа...тя има момченце на 7, един спонтанен преди 4 г и сега толкова контракции рпез цялата бременност, изкара болнични всеки един ден почти без началото... и не дай Боже да има проблем, и то поради немарливост  Praynig

всичко се преодолява, само бебето да е ОК и тя, пък дори и да останат под наблюдение на лекарства, но зашо трябва да мълчат, ей това не го разбирам. може би дори да се тревожим напразно, ако има още води и не е спешно да я режат, тъй като дори от системата не е почнала родова дейност!  но кой знае...ето не ми отговаря, дано са почнали да се занимават с нея! пак ще пиша!
  bouquet

# 39
  • Мнения: 240
Когато влязох в нолницата да раждам с мен имаше едно момиче на което бяха изтекли водите предния ден и  не бяха подействали системите.Сложиха я отново чак на следващият ден и всъщност роди 48 часа след като бяха изтекли водите.Но след това и тя и бебето бяха 10 дни на антибиотици заради инфекция.Не знам до колко часа може да издържи детето , но при всички положения не е правилно да я държат толкова време , а и раждането ще е много по трудно и болезнено.Ще стискам палци за нея и бебчо.

# 40
  • Мнения: 4 362
 Praynigстискам силно палци всичко да е наред  Praynig
При мен също не ми подейства системата.Стискам палци,ако ти отговори пиши.
А таткото защо не е в болницата?
Абе изобщо като са я оставили там по този начин е трябвало да я преместите в др. болница.
Стискам палци.. Praynig

# 41
  • Мнения: 1 878
Тъпия МД - няма такава друга курумпирана болница, от санитарките до лекарките всичко те гледа в ръцете, ако пък си с уговорка с конкретен лекар, другите дет не са намазали те мразят  #Cussing out Да вдигат скандали, за да и обърнат полагащото и се внимание  Crossing Arms

Дано и майчето и бебчо са добре  Praynig

# 42
  • Мнения: 2 641
то е много относително за водите........мойте изтекоха 3 часа след като отидох в предродилна зала, но изтекоха всичките защото бебето неслизаше и грешно си беше позиционирало главата. знам че при нормално сложена глава изтичат част от водите, останалите с раждането...

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 823
Едва сега прочетох темата.Поредната гавра с бременна. #2gunfireСтискам палци всичко да е наред.А съпруга и не може ли да вдигне всичко живо там на балон?

# 44
  • Мнения: 47 981
в шейново те приемат веднага с изтекли води,на 12 час се включва антибиотик и до 24 часа бебето трябва да се е родило!
моля се момичето и бебето да са добре и да няма проблеми,и някой да й обърне внимание,все пак е в болница,а не сама насред полето! ooooh!
моля се,дано да пишете скоро добри новини Praynig

Общи условия

Активация на акаунт