за и против съхранение на стволови клетки

  • 1 735
  • 6
  •   1
Отговори
привет на всички мами, настоящи и бъдещи, термина ми наближава и съм се замислила за съхранение на стволови клетки, но ми се искаше да споделите мнението или опита си тук интересно ми е дали мислите че си струва както навсякъде пишат, мерси Laughing

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 19:02 от Reza

# 1
# 2
  • Мнения: 6 164
Много ясно, че си струва, що за тъп въпрос. Никой не би бил против подобно нещо!
Друг е вече въпроса, че не всеки може да си го позволи!

# 3
  • софия
  • Мнения: 555
ти поинтересувала ли си се в конкретната болница как аджеба стават тия работи и какво точно представлява ...
щото мои приятелки го направиха и много бързо се разубедиха след събраната конкретна информация в болница Шейново

# 4
по принцип съм се ориентирала към предлаганата услуга на Cryo-save, но прочетох мнение на мама във форума, че "няма смисъл от съхранение в продължение на 20 години поради простата причината, че замразените стволови клетки са жизнеспособни само 10 години".
Мисля си и друго след някоя и друга година медицината най верпятно ще е толкова напреднала, че тази манипулация може да се окаже безсмислена
Защо има разубедени от условията в Шейново

# 5
  • Мнения: 8 505
Защо има разубедени от условията в Шейново

Може би заради това:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101096.0

# 6
  • Мнения: 3 089
Много ясно, че си струва, що за тъп въпрос.
че защо да е тъп въпросът?
може би трябва да се запитаме кой иска да даде пари на вятъра? след като никой за нищо не гарантира, никой за нищо не е отговорен, и единственото, което само един от договорите гарантира, е връщане на сумата, която си дал. каква отговорност търсим, от кого, на какво се надяваме, ако се случи най-лошото... и всъщност трябва ли човек да живее с мисъл как се е "застраховал" против най-лошото. ако изобщо го е направил качествено.
освен това, дори и да съхраниш стволови клетки, кое гарантира, че не дай боже да има нужда да използваш клетките, ще можеш изобщо да си платиш последващите операции. вероятно тогава вече ще стане дума за истински пари и вероятно това не всеки би могъл да си позволи.
не мисля, че всъщност иде реч за самото даване на 3 или 5 хил. лева. мисля, че иде реч за самото "съхраняване", от никой не-регулирано и не-контролирано и от страха, че дърпаш дявола за опашката.
и наистина не мисля, че въпросът е тъп. мисля, че трябва да сме по-умерени.
мился също, че reflex много нагледно е показала как се използва търсачка.
а, освен това, забравх да кажа, че ние имаме финансова възможност да съхраним стволови клетки. и не го направихме. няма да го направим и сега. имаме си причини и основания, които за нас са също толкова основателни, колкото са причините, накарали някой друг да съхрани.

Общи условия

Активация на акаунт