Лесно ли се поддържа кожената гарнитура?

  • 4 766
  • 26
  •   1
Отговори
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Въпросът ми е адресиран до тези от вас,които имат кожена гарнитура.Как я поддържате,лесно ли е ,има ли по-дълъг живот от дамаските?Искам да претапицирам една гарнитура, и си мисля,че кожата е добър вариант за дневна,защото сме постоянно в тази стая и ще е в по-добър вид.Моля,споделете  опита си  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 575
Да,
но в никакъв случай не слагай изкуствена кожа!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Обосновете, моля, твърдението си! Не съм запознат и ми е любопитно! Blush  Какво й е на изкуствената кожа и как точно се поддържа естествената такава?

# 3
  • Мнения: 4 390
Моята кожена гарнитура поддържам с три препарата -
- препарат за почистване на естествена кожа
- препарат за подхранване на естествена кожа с протеин
- стик за премахване на петна от мастило и червило.

Изтривам я щателно веднъж в месеца с мека кърпа и препарата за почистване /спрей/, и после я минавам с балсама за кожа.

# 4
  • Мнения: 1 680
имаме кожена гарнитура. досега не съм имала проблем с почистването - само с влажна или мокра кърпа и с прахосмукачката обирам праха. Препарати не използвам.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Да,
но в никакъв случай не слагай изкуствена кожа!

Мда - защо?  newsm78

Моя диван е именно с изкуствена. Преди съм имала и такъв от естествена и разлика не виждам. Освен в начина на почистване де. Този ми сега е почти бял и въпреки това много лесно се чисти със сапунена вода. И цената е доста различна  Wink

Предимството пред дамаската е именно почистването.

# 6
  • Мнения: 3 575
Isa,
по-бързо се прецаква изкуствената кожа, запарва повече и определено си личи, че не е естествена.
За почистването - много по-трудно ще изчистиш химикал или нещо подобно, защото като си попие в PVC-то няма махане.
След време ще започне да се напуква, къса се по-лесно, изтрива се цвета.....

Това са ми наблюденията.

Но ако обичаш често да си сменяш мебелите е идеално решение, все пак нищо не е вечно Wink

# 7
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Естествената е много скъпа,а и ако трябва да почиствам с още 3 препарата newsm78
Искам да не е нещо скъпо,за да се чувствам спокойна и аз ,и децата ми,важно е да мога да почиствам.Защото в момента тапицерията,която имам от почистване се е захабила, а доколкото разбирам от момичетата,които са за изкуствената кожа-ще има вид и ще мога да я поддържам прилично поне 3 години.
Благодаря ви за отговорите  bouquet

# 8
  • Мнения: 4 473
Isa,
по-бързо се прецаква изкуствената кожа, запарва повече и определено си личи, че не е естествена.
За почистването - много по-трудно ще изчистиш химикал или нещо подобно, защото като си попие в PVC-то няма махане.
След време ще започне да се напуква, къса се по-лесно, изтрива се цвета.....

Това са ми наблюденията.

Но ако обичаш често да си сменяш мебелите е идеално решение, все пак нищо не е вечно Wink

Надя е абсолютно права! Кожената холна гарнитура е красиво, но непрактично удоволствие. Бих си взела такава, ако имах салон, в който да си пием следобедното кафе/коняк с гости Wink, а не децата да скачат върху нея ежедневно Crazy

# 9
  • Мнения: 4 390
Цитат
Кожената холна гарнитура е красиво, но непрактично удоволствие. Бих си взела такава, ако имах салон, в който да си пием следобедното кафе/коняк с гости , а не децата да скачат върху нея ежедневно

О, не е така.
Моето дете вече 2 год. скача и се пързаля по дивана. Нищо му няма. Grinning

# 10
  • Мнения: 1 526
Моята кожена гарнитура поддържам с три препарата -
- препарат за почистване на естествена кожа
- препарат за подхранване на естествена кожа с протеин
- стик за премахване на петна от мастило и червило.

Изтривам я щателно веднъж в месеца с мека кърпа и препарата за почистване /спрей/, и после я минавам с балсама за кожа.

Точно така. Подкрепям напълно и аз процедирам по същия начин. При мен 2 деца скачат и си е  хубава гарнитурата, че и гостенчета ни идват.

# 11
  • Мнения: 2 274
  От 3 години сме с дивани с изк. кожа в хола и кухнята! Нищо им няма! Чистя ги с един препарат с Ланолин! Малкия постоянно скача върху тях! гости са ми размазвали какво ли не върху дивана в хола, а тоя в кухнята хапна и супа  Sick! Е, още са здрави, но сложихме доста дебела гръцка кожа, а не обикновена изкуствена  Peace! Относно запарването: свеки има от естествена - не виждам да запарва по-малко! Химикал също съм чистила само с мокра кърпа - не остана и следа  Peace!

# 12
  • Мнения: 8 917
Да, доволна съм и лесно се поддържа Peace

# 13
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Благодаря ви!Снощи уговорих с тапицер и до 10 дни ще ми претапицира гарнитурата с изкуствена кожа.Една позната сподели,че я почиства със сапуните за пране и гъба-ставала като нова.
много държа в дома ми всичко да е функционално и да блесва с минимум усилие Wink

# 14
Аз лично имам гарнитура от естествена кожа и съм много доволна. Почиства се много бързо и лесно - с влажна кърпа или със специалните препарати за кожа.

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 13:00 от Reza

Общи условия

Активация на акаунт