Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора

София

Преди малко гледах филма по HBO и не разбрах от какво умря Александър, а от историята не си спомням? Знаете ли, че няма да мога да спя? Да не е шарка или сифилис?
Цитирай

Уж от малария newsm78
Цитирай

Габрово

Не се знае точно. Предположенията са за малария, алкохолно отравяне, дори птичи грип  Thinking . Но до ден днешен смъртта му остава загадка.
В нета има много писано по въпроса.
Цитирай

Не беше ли отровен от нещо........лекували тъгата му по изгубен любовник с някаква отровна билка и по негово желание увеличили дозата, защото на другия ден трябвало да воюва....и той се отровил........нали за него беше, че напоследък само глупости пиша  newsm78
Цитирай

Да, имаше такава версия-че докато пиел вино изведнъж се гътнал.
Цитирай

София

Любовникът му умря от същата болест, имаше пъпки по лицето (поне във филма е така), но дали са я хванали като бяха в Индия или е нещо друго?...
Цитирай

Ю Ес енд Ей

Не беше ли отровен от нещо........лекували тъгата му по изгубен любовник с някаква отровна билка и по негово желание увеличили дозата, защото на другия ден трябвало да воюва....и той се отровил........нали за него беше, че напоследък само глупости пиша  newsm78
"кой уби александър македонски" е заглавието на документалния филм.никак не е лоша версията.убедително звучи,а дали е така newsm78въпросът си остава според мен
Цитирай

in the boulevard of broken dreams

Аз две версии съм чувала:
1. малария - много нелепа смърт за такъв човек
2. някой го е отровил - много вероятно
Цитирай

Третата версия е за тиф.
Четвъртата за алкохолно отравяне

Много са версиите, така и не е ясно.
Най-вероятно е отровен.
Цитирай

София

Доколкото знам от малария  Thinking
Цитирай

Май не е малария.
Защото има разминаване в симптомите.
В смисъл - при малария се разкъсва слезката /или нещо подобно, не си спомням съвсем точно/ и боли точно там, където е далака, а при него не е било така.
Освен това при него, първоначалните симптоми отшумяват след няколко дни и изведнъж, когато уж е добре и започнал да се възстановява, се почва отново и стига до фатален край.
Ако става въпрос за спукан далак /вследствие малария/, това няма как да се получи...
Цитирай

Отровен е
Цитирай

Версията, която аз знам от един филм гледан отдавна по Дискавъри май, е че умира от предозиране на билката чемерика (или корени от нея май бяха). Ама не помня какво му лекуваха с нея. Между другото това е същата билка, от която се прави себорала.
Цитирай

Пловдив

Версията, която аз знам от един филм гледан отдавна по Дискавъри май, е че умира от предозиране на билката чемерика (или корени от нея май бяха). Ама не помня какво му лекуваха с нея. Между другото това е същата билка, от която се прави себорала.
И аз това знам...
Цитирай

Да, точно така- чемерика   Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора