За пробиването на ушите

  • 24 147
  • 126
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 888
...,а дупките на ушите лесно зарастват, ако евентуално детето не иска да има такива като порастне

Това е много относително.Имам дупка на ухото,която докато пробивах,уцелих някаква точка и започна да ми се върти таванът.Извадих веднага иглата и не съм слагала обеца.Понякога пъхам погрешка обеца в нея,а не в съседната дупка,така че изобщо не е зарастнала.

Мила, извинявай  Stop, но аз не говоря за пробиване на уши с игла, нито пък в домашни условия...и то сами...не бих подложила на това детето ми... по скоро ще се #2gunfire
 А относно зарастването на дупките на ушите- аз като дете имах и след това наново се наложи да бъдат пробити, защото не бях носила обеци дълго време!Всичко е до човека, но по-принцип мястото е такова, че зарастват!

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Щом детето е заведено на точното място няма проблем от здравословна гледна точка...
Не бъди толкова убедена. Аз съм пример за обратното, а ето, че и reflex. И изобщо не знаем какви биха могли да бъдат последствията от засягането на някоя точка.

# 17
  • Мнения: 3 456
Ние пробихме ушите на дъщеря ми , когато беше на 1 г., естествено при лекар. Честно казано и през ум не ми е минавало, че след време може да ме упреква за това. По-скоро все съм си мислела, че като порасне и й се приискат обеци ще й е по-трудно да си пробие ушите, да се реши да понесе болката съзнателно.

# 18
  • Мнения: 8 505
...,а дупките на ушите лесно зарастват, ако евентуално детето не иска да има такива като порастне

Това е много относително.Имам дупка на ухото,която докато пробивах,уцелих някаква точка и започна да ми се върти таванът.Извадих веднага иглата и не съм слагала обеца.Понякога пъхам погрешка обеца в нея,а не в съседната дупка,така че изобщо не е зарастнала.
Мила, извинявай  Stop, но аз не говоря за пробиване на уши с игла, нито пък в домашни условия...и то сами...не бих подложила на това детето ми... по скоро ще се #2gunfire
 А относно зарастването на дупките на ушите- аз като дете имах и след това наново се наложи да бъдат пробити, защото не бях носила обеци дълго време!Всичко е до човека, но по-принцип мястото е такова, че зарастват!


И аз не говоря за пробиване в домашни условия,макар да твърдя,че хигиената при мен е била по-добра от тази в доста салони,както и да е...
Мисълта ми беше,че не е гаранция,че дупката ще зарастне,щом не се носи обеца в нея-независимо с игла ли е пробита или с пистолет.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 046
За зарастването- оК, но и от километър се вижда, че е имало дупка  Stop На едното си ухо имам 6, на другото- 3. Използвам си само " нормалните", другите уж са зарастнали, но си се личат. Да не говорим, че веднага мога пак да кложа обеца на зарастналата дупка...

Нямам нищо против хората да пробиват ушите на дъщерите си  Peace Около нас не останаха момиченца- наборки без обеци. Но моето дете ще има право на собствен избор  Naughty
И още една малка подробност, която ме спира- пред очите ми са така известните "треперушки" от соц.времето, накичени по невръстни девойки  Sick Нали се сещате за кой вид обички говоря?!

# 20
  • Мнения: 998
Понеже баща ми е хирург и с майка ми имат сходно мнение по въпроса за пробиването на ушите - нито аз, нито сестра ми имахме дупки. Като порастнах малко (ученичка) исках да си ги пробия и баща ми наизвади едни атласи с цветни снимки и там едни възпаления, едни гноящи уши ooooh!....отказа ме!
Обаче аз цял живот съм си носила клипсове. Можех да изляза без червило, но без обеци - не. Но хубави клипсове не се намират лесно. А и обеците от благороден метал са все за дупки. Стисках зъби, стисках....и преди месец отидох и си ги пробих. Сега съм много щастлива и искам само обеци да ми подаряват Laughing

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Като ще разказваме истории- ето я моята. Много исках обеци. В 3-ти клас майка ми ме заведе да ми продупчат ушите. Но радостта ми трая малко- възпаления, гной, кръв, болка... не помогнаха нито чистото злато, нито промивките с какво ли не. Махнах ги, дупките зарастнаха. В 5-ти клас имах нов опит, но историята се повтори. В 7-ми клас пак щях да опитвам, но ме оказаха. Започнах да нося клипс, не излизах дори да изхвърля боклука без обеци. Тая мания ми трая още няколко години и сега изобщо не харесвам обеци. Не харсвам въобще накити- пръстени, гривни... не мога да търпя подобни украшения. Харесвам само хубав маникюр и лек грим... Та ако и моите деца не искат да се кичат с бижута- за какво да ги мъча както аз се намъчих?!...

# 22
  • София
  • Мнения: 6 477
Това с обеците-треперушки  просто ме хвърля в джаза! Добре, че аз на съзнателна вързаст си пробих ушите с пистолетче и мед. обеци, та ги избегнах. Обаче миналото лято една приятелка, която си дойде за малко от Америка гордо беше накичила нейните соц.треперущки от 70-те години на пет годишната си дъщеря и аз щях да падна Crazy Ама това е положението!
Аз лично няма да тормозя малката с такива неща - когато тя си реши, ОК, ще има дупки и обеци! На мен ми беше забранявано дълги години и ефекта беше общо 4 дупки на двете уши, а на доста по-късни години и доста едричка татуировка....Така че оставям личния избор на малката.
Колкото до дупченето на уши на 25 март - тогава е Благовещение и поверието е такова - тогава уж по-малко боляло и по-малко кървяло...Ама за който вярва в поверия и легенди Wink

# 23
  • Мнения: 8 505
На мен ми беше забранявано дълги години и ефекта беше общо 4 дупки на двете уши, а на доста по-късни години и доста едричка татуировка....Така че оставям личния избор на малката.

Хахах,на мен никога не са ми забранявали,но нямах нито една до 9-10 клас.Тогава ми дойде музата и в резултат имам 12+1 неуспешна (за която яече писах) по ушите,а след няколко години ходих да ми ппробият пъпа и да ме нашарят Flutter
За личният избор съм абсолютно ЗА!

# 24
  • Мнения: 1 263
Това с обеците-треперушки  просто ме хвърля в джаза!
Ама моля ти се, толкова е хубафко Laughing

# 25
  • Мнения: 7 474
Пробихме ушите на 1г.6мес. , точно 30 сек. е цялата процедура. Не сме имали никакви проблеми. Решението е изцяло твое.  Peace

# 26
  • Мнения: 7 723
Аз съм на мнение, че всяко момиченце трябва да има обици. Голямата ми дъщеря беше на 2 годинки и половина, когато сама реши, че иска. Заведох я да и сложат. Първата дупка -добре, но за втората едвам я хванахме. Имам приятелка-румънка. Тя ми е казвала, че при тях не ги приемат в църквата на 40-ия ден, ако нямат обици ( дъщеря и беше пример за това). Това ме амбицира  .  На малката ми дъщеричка и ги пробих когато беше на 2 месеца-Изобщо нищо не разбра. Не мисля, че е проблем стига всичко да се направи професионално от специалист (доктор).  А що се отнася до пиърсинга- едва ли ще ни питат #2gunfire
 

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 23:06 от mylenka

# 27
  • Мнения: 1 263
Аз съм на мнение, че всяко момиченце трябва да има обици.......

  ooooh!
"всяко момиченце трябва да има обици "  Shocked .... и по-добре да ги дупнем по-рано, че да ни са дърпа много, че после голем зор.... това някакъв майтап ли е?

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 00:04 от eremita

# 28
  • Мнения: 1 416
Сложихме обеци на Маргарита, когато беше на година и поовина. Не сме имали никакъв проблем...  Peace

# 29
  • Мнения: 819
Доста се бях навила и ние да пробием ушите на Ани,ама ми мина меракът.Като порасне и поиска,тогава!

Общи условия

Активация на акаунт