За пробиването на ушите

  • 24 148
  • 126
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Ние сме решили като порасне тогава да си пробива ушите, ако иска.
А и в нашата ясла не пускат с обици.
Аз сложих обици в 3-4  клас не си спомням точно с пистолет, имам хубав спомен.

# 31
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Аз пробих ушите на дъщеря си когато беше в 2 клас ,като подарък за именния ден ,беше много доволна.Не сме имали проблеми.Ушите и се зачервяват когато сложи нещо различно от сребро и злато.Майка ми беше на мнение че трябва да се пробият докато е малка и не се разбира ,но аз не съм съгласна с това.Когато прецениш ти или остави детето да реши.

# 32
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 10
Валя беше на 2,5 когато и пробихме ушите. Като пробихме първото ушенце се стресна от щракването на пистолета и за второто ухо беше голям проблем. За капак пробиха дупката не където трябва, защото си мръдна главата и се наложи втора. Такива писъци бяха заради този мой каприз, че накрая си изпросих мъжа ми да не ми говори цял ден. После няколко месеца ходихме с медицинските обеци - не даваше въобще да и пипам ушите, докато един ден сама реши да и сложа златните. Избрах много малки халки, които трудно се откопчават. А и сега при всяко събличане внимаваме и изваждаме първо ушенцата. Тя  вече не помни нищо от пробиването и дори се гордее с обеците си, но мисля че е по добре да се пробиват или като са около 1-1,6г. или въобще да не се пробиват.

# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
...А и в нашата ясла не пускат с обици...

Егати! И какво правят родителите на момиченца с пробити уши  newsm78- търсят друга ясла или махат обеците?!

# 34
  • Мнения: 1 045
Ами аз също няма да пробия на дъщеря си ушите по много причини  Crossing Arms
Първо , заради позата в която спи няма да и е никак удобно да и се забива обецата във врата. Второ заради точките които има по-ушите. Трето - заради стреса който изживяват при поставянето ,  заради това да не я глътне , да не я задърпа и да си разпори ухото и най-вече заради това че след време ушичките се удължават и дупките се изместват и ей тва е много грозно  Sick

# 35
  • Мнения: 10 982
А и в нашата ясла не пускат с обици.

Това го нямаше преди 10-ти ноември, сега намерили кога  ooooh! ooooh!
Нямам нищо против пробиването на уши, стига детето само да поиска.

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Има сложена бележка, децата да не са със синджирчета, обици.
Не знам какво правят ако някой си заведе детето с гривничка,  не съм я водила.
Има и бележка да не са с бодита, чорапогащи и гащиризони, но аз съм я водила и не са ми я връщали.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 983
Дъщеря ми ще е с обици, когато сама пожелае. Аз лично си пробих ушите доста късно  - на 18г. а сестра ми към 20г.
Освен това ми е смешно да гледам накичени с обици бебешорски физиономийки с перушинести или голи главички. Flutter

# 38
  • Мнения: 6 039
пробих й ушите, когато беше точно на 5 месеца
аз не познавам жени без пробити уши, какво толкова има да я чакам сама да решава. МНого ми харесва с обеци от момента в който й ги сложих. Има няколко комплекта, които й ги сменям според сезона и дрехите. Непрекъснато се намира, накой който да се зарадва на обеците й, не виждам нищо страшно. Стрес-нищо не разбра, нито е стресирана, нито е тикосана. Дава ми да й ги сменям без проблем, значи не чувства никакво раздразнение.

а да пробива други части на тялото си като пъп, нос, уста, език, вежда - никога няма да получи одобрението ми. В това отношение съм абсолютно крайна.

# 39
  • Мнения: 7 723
Ох, Malenna,  само ти си солидарна с мен smile3501

# 40
  • Мнения: 6 039
оооооооо, не се тревожи, около мен това е съвсем нормално, имам 10-ина приятелки с момиченца около 2 годинки и не помня вече преди колко време на всички им пробиха ушите. Първата беше моята дъшеря естествено, но бързо ме последваха.

# 41
  • Мнения: 46 437
И аз ще я оставя да реши сама, ако иска, разбира се  Wink
Моите ги пробиха в 1 клас и за мен този ден беше празник, нека и тя си има такъв, защо да й го отнемам  Simple Smile
Сега смятам, че ще й причинява повече неудобства, отколкото радост.

# 42
  • Мнения: 2 936
Ох, Malenna,  само ти си солидарна с мен smile3501
включвам се и аз при вас  Mr. Green само че малко се забавих да и пробия ушите,защото до година и няколко месеца постоянно ги пипаше и теглеше....но точно на 1г.9м. и сложихме обици  Peace
сега сменихме медицинските без никакъв проблем

# 43
  • Мнения: 429
Аз все още не съм взела решение да пробиваме ушите, но дъщчря ми вече взе да ме пита защо няма обички или кога ще има. Позамислям се, но ще около Благовещение.

# 44
  • Мнения: 5 362
Пробихме ушите на Кали на 8 мес.Колкото по-рано,толкова по-добре.Така мисля аз.Преди нас дупчеха едно дете на около 7-8 годинки.Голямо,разбира,реве и се дърпа-направо жал ми стана!

Общи условия

Активация на акаунт