за майчинството и промените

  • 455
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте,  бременна съм в 5 месеци и съм осигурена на добра заплата,  но правя постъпки за регистриране на собствена фирма ( преди  раждането) След което смятам да напусна старата. В този случай как стоят нещата с майчинството? Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 013
 newsm78 newsm78

Доколкото знам се отчита дохода от 6 месеца преди раждането. Ще ти отчетат дохода, върху който си се осигурявала за времето, за което са те осигурявали от работата, а за после - не знам newsm78 В тази фирма също ще си плащаш осигуровки, нали? Би трябвало да се направи средноаритметично за тези 6 месеца.
Това обаче са само мои разсъждения.

# 2
  • Мнения: 3 336
newsm78 newsm78

Доколкото знам се отчита дохода от 6 месеца преди раждането. Ще ти отчетат дохода, върху който си се осигурявала за времето, за което са те осигурявали от работата, а за после - не знам newsm78 В тази фирма също ще си плащаш осигуровки, нали? Би трябвало да се направи средноаритметично за тези 6 месеца.
Това обаче са само мои разсъждения.

Доколкото знам, майките във собствена фирма нямат право на майчинство, защото имат доходи от фирмата по време на майчинството. Не е правилно, но за съжаление е така/доколкото знам/. Питай някой адвокат и също счетоводител Peace

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
newsm78 newsm78

Доколкото знам се отчита дохода от 6 месеца преди раждането. Ще ти отчетат дохода, върху който си се осигурявала за времето, за което са те осигурявали от работата, а за после - не знам newsm78 В тази фирма също ще си плащаш осигуровки, нали? Би трябвало да се направи средноаритметично за тези 6 месеца.
Това обаче са само мои разсъждения.

Доколкото знам, майките във собствена фирма нямат право на майчинство, защото имат доходи от фирмата по време на майчинството. Не е правилно, но за съжаление е така/доколкото знам/. Питай някой адвокат и също счетоводител Peace

За да ползваш право на майчинство, а преди това и обезщетение за бременност и раждане  е необходимо да назначиш пълномощник, на който да делегираш управителните права за фирмата си. Другото изискване е да си осигурена за всички осигурителни случаи, а не само за пенсия.

Общи условия

Активация на акаунт