Как предпазвате децата от уроки?

  • 34 151
  • 252
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
Как предпазвате децата си от урочасване.

как ли? като вярвам, че има бог, който е много по-силен от всяка магия, лош поглед или каквото там може да ви хрумне...
и ако поведението на детето ми е необичайно или забележа тревожни симптоми, търся реалната причина за това, която досега винаги се е повлиявала от неща, различни от червен конец, сини мъниста и застояла вода с неясен произход...
Точно на това всеки православен християнин ще избухне в смях. Бог няма нищо общо с червени конци или сини мъниста. Вярно е, че Бог е всемогъщ и не му е необходимо указване с конец или мънисто, за да помогне на детенцето. Това е чисто суеверие, т.е. вярвайки в него се отричате от Господ. А за "освещаването"на гривничките съм склонна да го повярвам, защото свещениците и те са хора и понякога се изкушават срещу някой лев да благословят суеверие.

Децата се превъзбуждат, когато са сред много хора и е нормално след това да са изморени и да се чувстват некомфортно. В първите месеци ги тормозят  преди всичко колики и дечицата страдат, но не от "лоши очи", а от процесите, които се извършват в тях.
Бих разбрала, ако сложите малка иконка до бебето, но да го накичите с червен конец и с "окото на дявола или на Аллах" - синьото мънисто, въобще не влиза в християнските разбирания.
Премитането с метли през праг - не е нищо друго освен поредното суеверие. Господ не ни иска суеверните ритуали, а само едната вяра.
Вярвайки в уроки и магии вие ставате психично неуравновесени и във всеки поглед към детето ви ще търсите лошото.
Вярвайте в доброто в хората и децата ви ще растат здрави и щастливи.

Синът ми е много спокойно дете, но родителите му не вярват в уроки и магии  Grinning

простете за дългия цитат (не ми е обичайна практика), но не разбрах кое точно в думите ми предизвиква смях у православния християнин  newsm78

# 61
  • Мнения: 4 629
Предпазвам сина ми от уроки като нито вярвам в тях, нито мисля за тях. Чевен конец не съм му връзвала

# 62
  • Мнения: 1 568
иВарна,не нарочвам никого! Сигурно си прекрасен човек! Просто искам да кажа никой никого да не съди,всеки да прави това,което го кара да се чувства по-спокоен!

# 63
  • Мнения: 2 035
Като правихме погачата на дъщеричката ми на 40 ден самият поп ми каза да си взема светена водичка и всеки път след разходка да премивам очичките на бебка против уроки Peace

# 64
  • Мнения: 4 392
Цитат
Как предпазвате децата си от урочасване.

как ли? като вярвам, че има бог, който е много по-силен от всяка магия, лош поглед или каквото там може да ви хрумне...
и ако поведението на детето ми е необичайно или забележа тревожни симптоми, търся реалната причина за това, която досега винаги се е повлиявала от неща, различни от червен конец, сини мъниста и застояла вода с неясен произход...
Точно на това всеки православен християнин ще избухне в смях. Бог няма нищо общо с червени конци или сини мъниста. Вярно е, че Бог е всемогъщ и не му е необходимо указване с конец или мънисто, за да помогне на детенцето. Това е чисто суеверие, т.е. вярвайки в него се отричате от Господ. А за "освещаването"на гривничките съм склонна да го повярвам, защото свещениците и те са хора и понякога се изкушават срещу някой лев да благословят суеверие.

Децата се превъзбуждат, когато са сред много хора и е нормално след това да са изморени и да се чувстват некомфортно. В първите месеци ги тормозят  преди всичко колики и дечицата страдат, но не от "лоши очи", а от процесите, които се извършват в тях.
Бих разбрала, ако сложите малка иконка до бебето, но да го накичите с червен конец и с "окото на дявола или на Аллах" - синьото мънисто, въобще не влиза в християнските разбирания.
Премитането с метли през праг - не е нищо друго освен поредното суеверие. Господ не ни иска суеверните ритуали, а само едната вяра.
Вярвайки в уроки и магии вие ставате психично неуравновесени и във всеки поглед към детето ви ще търсите лошото.
Вярвайте в доброто в хората и децата ви ще растат здрави и щастливи.

Синът ми е много спокойно дете, но родителите му не вярват в уроки и магии  Grinning

простете за дългия цитат (не ми е обичайна практика), но не разбрах кое точно в думите ми предизвиква смях у православния християнин  newsm78

Честно казано, и аз не разбрах newsm78  Вероятно авторката се е объркала нещо. Wink Мисля, че говорите за едно и също нещо.
Пак по темата да напиша нещо> Не разбирам как някои слагат едновременно червен конец ..и мият със светена вода... Едното е езически обичай, да го кажем, другото- християнски. WinkИли от много глава не боли. Laughing

# 65
  • Мнения: 409
Предпазвам ги от уроки като не вярвам в тях. Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 508
Червен конец и от време на време ву измивам очичките след разходка. Не мога да кажа, че вярвам особенно на уруки, но и не виждам нещо лошо в червения конец!

# 67
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Предпазвам ги от уроки като не вярвам в тях. Peace
И аз така.
Все едно да се пита - как се предпазвате от извънземни. Никак, защото ги няма или поне не сме ги видели още.
Никога, ама никога децата ми не са били урочасвани, само са били или болни, или по някакъв начин не на кеф.

# 68
Ох, на тези дето не вярват...дано никога не им се случва да бъдат урочасани те или техните деца,  Praynigче... си нямате и на идея, ако дори веднъж го изпитате, какви "ритуали" бихте правили тогава. Whistling

# 69
  • Мнения: 1 259
Светена водичка Peace

# 70
  • Мнения: 2 220
Не вярвам в урочасването и дори не мисля за това. Като беше малък сина ми, беше се разплакал така необяснимо и свекърва ми ме беше карала да правя нещо (не помня точно какво), но то като не ти идва отвътре... Сега ще кажете, че не е помогнало, защото не вярвам в това или пък не съм го направила както трябва. За мен е много по-просто - почувствало се е некомфортно от нещо бебчето и се е разплакало, без да може да обясни какво му е...

# 71
  • Мнения: 903
Аз не вярвам, ама съм му вързала един червен конец ей тъй за всеки случай.  Mr. Green И като ходим някъде, където е тарапана и много хора му измивам очичките, кога през брава, кога без. smile3506
И аз така  Laughing

# 72
  • Мнения: 3 478
Не я предпазвам. Просто не вярвам в това Peace

# 73
  • Мнения: 2 821
Аз не вярвам, ама съм му вързала един червен конец ей тъй за всеки случай.  Mr. Green И като ходим някъде, където е тарапана и много хора му измивам очичките, кога през брава, кога без.[/color] smile3506
И аз така  Laughing

оф моля ви се изяснете понятието "през брава" Mr. Green...представям си как през ключалката плисвам вода и тя попада навсякъде, но не и върху очите на детето Joy
нека не се сърдят прилагащите това тайнство, но ми се струва някак Crazy

# 74
  • Мнения: 1 294
Аз вярвам, че отрицателната енергия натрупана в нас дава влияние върху околните.Не знам как трябва да се нерече това влияние, но със сигурност го има.Едва ли има човек на който не му се е случвало след среща с определени хора да се е чувствал като парцал, нервен та дори и с главоболие.И обратното на това след среща с други хора да се чувства зареден положително, жизнен ... Hug

Общи условия

Активация на акаунт