Моля за съвет

  • 506
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 322
Здравейте на всички майки?Имам един въпрос преди 5 дена родих второто си детенце момченце,докато бях в Майчин дом не ми тръгна никаква коластра,сега обаче от вчера гърдите са ми напрегнати и тече от всяка една прозрачна течност,това сигурно е коластра.Като слагам малкият ту на едната ту на др гърда,той уви не може да засуче зърната са ми хлътнали.Имам питане какво да правя да започна ли с помпа да се цедя или да изчакам  да тръгне кърмата ,питам защото с дъщеря ми не съм изобщо кърмила нея я отгледах на адаптирано мляко,нямах никаква коластра .
Благодаря предварително Grinning

# 1
  • Мнения: 942
Кърменето е възможно и вдлъбнати зърна. Бебетата сучат и изстискват млякото чрез натиск върху ареолата, а не върху зърното. Когато бебето суче, то издърпва зърното и то получава подходящата форма и размер, за да суче бебето без проблем.ето и няколко съвета които може  да са ти от помощ:
1.Преди кърмене използвай помпа за кърма, за да издърпаш зърното
2.Обърни внимание, как засуква бебето.В библиотеката ще намериш пози за кърмене.
3.Има едни коректори на Чико за вдлъбнати зърна-можеш да ги използваш преди всяко кърмене.
ами това е което се сещам.Надявам се да съм помогнала поне малко. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 242
Честита рожба!  bouquet
Виж в библиотеката статиите по въпроса, има много добра информация  Peace
А зърната с времето се оправят, изтеглят се и няма да имаш проблем. За сега се сещам освен казаното от  Yvonne, можеш да притиснеш с палец и показалец ареолата, така че да е удобна за детето да засуче и да поеме голяма част (от ареолата), разтъркваш зърното по устничките за да "подмамиш" бебчето, издебваш момента в който си е отворило най-много устенцата и побутваш гърдата. При сукане около 2/3 от ареолата трябва да е в устичката! Ако не се получи с първия път, отхлабваш захапката като слагаш кутрето си в края на устичката и опитваш пак, и така докато не се получи.
Вдлъбнатите зърна не са пречка и щом имаш желание ще можеш да кърмиш успешно толкова дълго, колкото желаете с бебчето ти!  bouquet

# 3
  • Мнения: 535
И моят съвет е да ползваш коректори  Peace Определено ще ти помогнат. Тук има доста майки с подобен проблем, надявам се да се включат.
Честита рожбичка   bouquet Hug

# 4
  • Мнения: 1 170
Честито бебче и от мен Hug .
Коластрата не е прозрачна, така че явно не е, което е странно за 5- ят ден newsm78 . Виж в библиотеката на подфорума повече по въпроса.
А за засукването: аз помагах на мойто в началото, защото гърдите ми бяха много големи за малките му устенца Laughing . Та го правех, като сплесквах хоризонтално гърдата и така му я подпъхвах в устата.
Успех!  bouquet

# 5
  • Мнения: 172
Честито бебче и от нас!
При мен беше по същия начин - хлътнали зърна, гърдите ми се наляха и течеше прозрачна течност, т.е тя не течеше! В началото ми помогна електрическата помпа в АГ-Варна, но след това вкъщи, заедно с майка ми започнахме упорито изцеждане, с което постепенно и зърната ми се оформиха! Не отричам в началото болката беше ужасна, но с течение на времето всичко се забравя и остава само удоволствието от кърменето.  Това което ми каза моята акушерка по въпроса е да си изтеглям зърната - естественно че коректорите ще свършат същата работа. Също така преди кърмене може да си обтриеш зърната със лед, за да настръхнат и така на бебчо ще му е по-лесно да засуче!
Пожелаваме ти успех! И не се предавай! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 322
Благодаря на всички,които ми отговорихте,от вчера вече имам кърма.За съжеление обаче се цедя с помпата и се храним с шише,не иска да захапе гърдите малкият МЪЖ Laughing,но аз не съм се отказала слагам го да се помъчи по 5 мин на всяка от гърдите. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 422
Честито бебче!  bouquet
Много добри съвети са ти дали майките, погледни в библиотеката , статиите наистина са с много полезна информация.По-добре от сега се опитай да го свикнеш на гърда, че после с помпата има доста да се мъчиш.Аз имах обратния проблем, зърната ми бяха по-големи и не можеше да захапва добре..та после 3месеца цедях и докато се върнахме изцяло на гърда през доста трудности минахме.Другия вариант е да му даваш изцедената кърма с лъжичка или чашка / http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24244.0 /, за да не се обърка сукателния рефлекс от биберона и след това да не иска да суче.
Успех Peace

# 8
  • Мнения: 2 047
   Научи го да суче докато няма месец, че после е голяма мъка с помпата. Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 630
Честито бебче и от мен  bouquet и страхотно, че си по-спокойна (друго е като се увери човек, че има кърма). Наистина е добре да настояваш бебо да суче от гърдата. Още е много малък и както са ти писали е възможна да се обърка сукателния му рефлекс. Шишето и помпата са вариант, но много по-труден от кърменето. Пожелавам ти бебчо бързо да се научи.

# 10
  • Мнения: 3 760
Честито!
 Опитай се да даваш изцедената кърма с лъжичка, чашка, спринцовка... с каквото и да е, но да не е с биберон. Знам, че звучи почти непосилно, но е необходимо! Чудесно е, че винаги първо предлагаш гърдата. Най-големи шансове за засукване има докато бебчето е заспало или полузаспало - нощем или в полумрак.... Опитай и опитвай докато стане! От сърце ти пожелавам успех и вярвам, че щом имаш искреното желание да си кърмиш детенцето ще успееш!!!!!   bouquet

# 11
  • Мнения: 8 917
Честито бебече  bouquet Със съветите от момичетата няма как да не се справиш Peace

Общи условия

Активация на акаунт