В какво съхранявате подправките

  • 8 694
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 167

Изрязах една снимка, за да ви покажа моите бурканчета- кутийки
много удобно нещо , може да се събират 16 вида подправки
Плюс имам 3 ( тези върху микровълновата), които са открити и принципно са за подправки, но за нищо не стават. Ползвам ги за 'красота".  Wink
това бялото с бурканчетата го има и в Бг ( ТСМ мисля), към 20ина лева е.


Лени, много са хубави. Ей такива искам, но в инокс. Наистина много ми харесаха.

da, ama  в инокс 4-5 са 50-60 лева... това е безумие  Crazy

# 31
  • Мнения: 46 477
За сега са в бурканчета от пюрета с оранжеви лепенки с надпис, а сол, ориз и морска сол в големи стъклени, но си харесах тези, за които най-вероятно и Lennie говори, в дървена стойка, 28 лв. са в люлинския, надявам се скоро да ги сменя  Grinning

{Тони}, ТСМ имат иноксови, но не знам къде можеш да ги намериш.

# 32
  • Мнения: 3 338
da, ama  в инокс 4-5 са 50-60 лева... това е безумие  Crazy

Леле... 50-60 лева  Crossing Arms

Никол, благодаря ти. Ще погледна да видя какво има тук, в TCM.

# 33
  • Мнения: 6 167
по-скоро говорех за целите да са от инокс.. ама не мога да намеря снимка

ориз,брашно, паста съхранявам в тези буркани ( има различни размери и стои хубаво)


иначе за подправки има и такъв тип, но не ми харесват, стоят ми като медицинска посуда.




Тони, целите в Инокс са много скъпи.
Знам къде има в София, ако искаш ще ти кажа.

# 34
  • Мнения: 3 338
Брашното и солта ги държа в едни такива съдове - покрити с инокс и дървени капаци. Много са красиви, но действително бяха скъпички. Колко точно не помня, но не бяха никак евтини...
Та едни такива бурканчета като на Лени, но от инокс просто идеално ще ми паснат, но пък толкова пари в момента ми е трудно да прежаля.
Лени, а има ли не целите от инокс, а от стъкло и с капачета от инокс? Ама като твоите Flutter

# 35
  • Мнения: 6 167
Тони,

това, което имам предвид е цялото бурканче е иноксово,само капачката отгоре е прозрачна, така че да се вижда вътре. Има различни варианти на това къде да е прозрачно бурканчето.
Нареждат се .. амфитеатрално...или в триъгълна поставка, или в правоъгълна, или въртящи се. Мисля, че има и като моите само с капачка инокс, но не знам дали са на въртяща се поставка...
Икеа имат и едни ( но ми се струва непрактично), които са на магнит. ( ще потърся снимка), красиво е , но леко .. изгъзично, но хитови. Laughing

В София такива, за които говоря съм вижала на 2-3 места.

Едното е, на площад Славейков, точно срещу кино Славейков ( бившето, сега е магазин) има магазин за по-скъпи и маркови сервизи и тн. Там има , на 2 ет.

другото място е магазин Веронезе, който се намира на бул Витоша в посока Южния парк. Отдясно преди новия магазин на Фантастико.

третото е в Бонжур пак на Славейков.

 Peace

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 17:14 от Lennie

# 36
  • Мнения: 1 209
сол, захар, брашно, фиде, ориз, леща и т.н- за по-чисто и прибрано в големи стъклени буркани със стъклени капаци, които само се поставят, не са от тези на винт. хубавото е 4е събират цял пакет, особено от брашно.
подправките- пипер, 4убрица, пикантина , канела и всякакви в 20 тина буркан4ета от пюрета на ган4ев. имах компект за подправки подобен на този със стойката, но с4упих няколко, защото капа4ките изпускаха- резбата им беше смотана.

# 37
  • Мнения: 8 505
В различни по големина бурканчета,а някои-в пластмасови такива.

# 38
  • Мнения: 1 403
Lennie От къде си ги взела тези буркани, много ми харесаха  Peace

# 39
  • Мнения: 4 392
Засега в празни бурканчета от пюретата на Мони, а следващите 100 години като се опарича, ще ги напъхам в нещо по- естетично. hahaha

# 40
  • Мнения: X
В буркани,но съм си ги нарисувала с боя за стъкло и контур,отгоре...и са много весели-създават ми настроение в кухнята...

# 41
  • Мнения: 382
аз пък засега си събирам малки и големи буркани на Олинеза,от новите,квадратните.Стоят много добре,има място за етикети,рисунки и каквото ви дойде на ума,а това,че са квадратни,ги прави по подредени по рафтовете,само дето малко тежички идват и трябва шкафовете ви да са подсилени,че да не изпопада всичко.

# 42
  • Popovo
  • Мнения: 571
В бурканчета с цветни капачки- брашно и черв. пипер, а останалите подправки в комплект, който е в червено, но ми се ще да го сменя с нещо по шаренко ( луд на шарено се радва) Mr. Green

# 43
  • Мнения: 990
в специален комплект за подправки от стъкло  Peace

# 44
  • Мнения: 1 449
1. В големи стъклени буркани, специално за целта, купувани от Бонжур навремето
2. В железни кутийки, ралична големина - млян черен пипер, подправки за сладкиши и сода за хляб
3. имам и 2-3 малки симпатични бурканчета, пригодени за чубрица, босилек, сушен магданоз.

Общи условия

Активация на акаунт