Екзема и бременност.Какви "мазила"не вредят на бебето?

  • 5 776
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 414
Преди да забременея имах екзема на дясната ми ръка,която ми се появява периодично и сега,когато съм бременна..Ползвах препарати,като Клобидерм,а след това(и до сега) Адвантан-крем.Знам, че препарати,лекуващи подобни кожни болести,съдържат кортикостироиди,които били много опасни за бебето в корема на майката.
  Моя дерматолог някога ми каза,че не било опасно,ако крема се употребява върху малък участък на кожата.Но аз продължавам да имам опасения относно употребата на лекарството ми.
   Дали някоя от вас се е сблъскала с този проблем по време на бременност?
   Дали е ползвала подобни лекарства?
   Имаше ли употребата им някакви лоши  последствия?Повлияха ли на бебето и как?
   Как може да се избегне употреба на хормонални мазила в случай,че имаш екзема?Възможно ли е това,изобщо?
    Благодаря предварително на всички отговорили!

# 1
  • Мнения: 2 956
Защо не се консултираш с лекар?  newsm78 колкото и да ет насочи някоя мама, по-добре от специалист няма да е.  Peace

# 2
  • Мнения: 7 414
Защо не се консултираш с лекар?  newsm78 колкото и да ет насочи някоя мама, по-добре от специалист няма да е.  Peace
   Написах горе,какво ми каза лекаря.
   Интересува ме опита на майките,които са имали подобен проблем!

# 3
  • Мнения: 416
Аз имам екзема на дясната ръка, но сега по време на бременност не смея да се мажа. с такива препаратаи. Задължително слагай ръкавици, не пипай никакви препарати, при мен сега е утихнала, защото избягвам да мия, каквото и да е.

Аз също съм чела, че локалните кортикостероиди не са опасни, ако се използват за малък участък, но то зависи и колко време се използват.

Предната бременност се бях много притеснила, защото ми се появи екзема по целите крака /повече не се е появявала/ и се бях мазала с кортикостероди доста обилно, но тогава не знаех, че съм бременна. Като разбрах се мажех само със спирт, колкото да облекча сърбежа. Мина и повече не се е появявала.

# 4
  • Мнения: 2 271
Аз също имам такава екзема и лекувам с Елоком(мощен кортикостероид)Имах период на затишие от 7г,но като забременях се появи с пълна сила.И моята е по ръцете.Мед.работник съм и зная,че през малък участък от кожата корт. не достига до бебето.Мазах се-то не се издържа от сърбеж.Проблеми от страна на детето нямам.

# 5
  • Мнения: 7 414
 Благодаря,че ми отговаряте!
 Екзема е нещо много трудно поносимо!Почти е невъзможно да я изоставиш и да забравиш за нея!Но не искам и бебето  ми да пострада в никакъв случай.Опита ви ми е много важен!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 227
Здравей, аз имах кожен проблем по време на бременността ми. Използвах Дипроджента, но след консултация с дерматолог и после с гинеколога който ме следеше. Кортикостероидните препарати могат да увредят надбъбречната жлеза на бебето, но наистина ако повърхността е малка няма проблем (поне така ме увери дерматоложката). Аз съм с контактен дерматит и водна екзема. Моят дребчо си е ок да чукам на дърво, нищо му няма. След като док ти е казал, че няма страшно (предвид състоянието ти) значи няма страшно. Няма да е лошо освен консултацията, която си направила с дерматолога, да свериш данни и с гинеколога ти.
Успех   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 117
С такава екзема на някои от пръстите по ръцете съм и аз. С първата бременност не намерих спасение в лекарските съвети, защото компетентни нямаше . Дерматолозите казваха - на малки участъци не вреди и ако се употребява рядко , а гинеколозите казваха : по принцип всички лекарства са вредни Close.Беше кошмар , търпях , търпях сърбежа докато един ден едва не луднах и на риск намазах два пръста.Слава Богу на Валери нищо му няма.
Сега е пак същото - засегнати са двата безименни пръста на двете ръце.. И аз употребявах докато го имаше по аптеките Клобедерма , а сега от време на време, поне веднъж в седмицата се мажа с Адвантант маз, на тънък слой. Старая се както е писала Фема да не мия много с препарати- използвам ръавици за по-силните.

Общи условия

Активация на акаунт