красива мама след 40 г.

  • 4 745
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
мами, отварям една нова темичка, защото от опит знам, че по-трудно се поддържат килограмите и красотата след 40 години. Помня как отслабвах за дни на 25 г., за седмица-две на 30, за месеци - на 35 и т.н. Айде, включвайте се с опит и наблюдения и нека темата не се приема като конкуренция на тези чудесни теми за отслабването, в които и аз пиша чат-пат. Нали и ние над 40 искаме да сме красиви за нашите настоящи и бъдещи слънчица!!!

# 1
  • Мнения: 5 622
Според мен, за да е хубава една и жена на 40, тя трябва да започне с поддържането, много преди тази възраст. А не като е станала вече на 40 да се чуди от къде и е дошло (повече килограми, както и сама каза се смъкват и по-трудно; грижа за кожата- бръчките също са необратими вече  на 40..)


За останалото не знам. Може би като стана и аз на 40, ще имам повече инфо по въпроса как се поддържат жените на тази възраст  Wink

# 2
  • Мнения: 4 806
определено идеята е супер. Може би ,ако има смъкване на границата (30 или 35) ще има повечко мами за тази тема. А, че възрастта има значение съм съгласна и с удоволствие бих се включила в идеята Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 167
мами, отварям една нова темичка, защото от опит знам, че по-трудно се поддържат килограмите и красотата след 40 години. Помня как отслабвах за дни на 25 г., за седмица-две на 30, за месеци - на 35 и т.н. Айде, включвайте се с опит и наблюдения и нека темата не се приема като конкуренция на тези чудесни теми за отслабването, в които и аз пиша чат-пат. Нали и ние над 40 искаме да сме красиви за нашите настоящи и бъдещи слънчица!!!

да те хвърля в оркестъра, но аз с нетърпение очаквам 40тте и 50тте ми години!!!!

20тте бяха много зле - не разбирах нищо , освен учене и работа.
в 30тте влязох заредена за нови преживявания, голямата любов, хубавата работа, преместването ми в Италия, ... усещам се все по-добре и .. красива.
да, имам килограми за сваляне, космите са постоянен тормоз,
но пък нямам кой знае какви ограничения финансови,
за да си позволявам козметика  от добро качество.

40тте мисля да съм по-красива,
поддържана, дори ако ни даде Бог едно късно дете..
ще е чудесно!
а 'есента' ми ще е секси и спокойна до любимия ми съпруг

Имам и пример пред себе си - кръстницата ми!!!

ще следя темата ти и ще казвам туй онуй от видяно у жени-примери  Wink
не чуствам никакъв страх - става все по-добре!

# 4
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Според мен, за да е хубава една и жена на 40, тя трябва да започне с поддържането, много преди тази възраст. А не като е станала вече на 40 да се чуди от къде и е дошло (повече килограми, както и сама каза се смъкват и по-трудно; грижа за кожата- бръчките също са необратими вече  на 40..)


За останалото не знам. Може би като стана и аз на 40, ще имам повече инфо по въпроса как се поддържат жените на тази възраст  Wink

Напълно съм съгласна с Буба,но с тово уточнение,че когато бях на 25г. имаше теории,че такава млада кожа няма нужда от козметика.Да не говорим,че пък козметиката за акне беше нещо напълно неизвестно.Е не съм виновна че съм се родила отдавна.Но нямам начин да запълня пропуснатото.

# 5
  • Мнения: 2 386
Lennie  smile3501 smile3501  
 Възхищавам се на хора като теб!Дано повече хора прочетат поста ти..Аз съм едва на 23,но съм мноого по-отчаяна от живота/има защо/.Но ти ме накара да се позамисля..
Сори за оффтопика.

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз като Лени се чувствам най-добре в момента - след някоя и друга седмица ще стана на 34.
Вярно е, че е хубаво да се започне с грижите отрано. Но според мен, козметиката съвсем не е най-важното. Даже колкото по-късно откриете кремовете и грима, толкова по-добре (това не е моя теория).
Грижите, според мен, трябва да включват спорт (този, който ви е най-приятен, а не този, който приятелките ви смятат за модерен), здравословно и умерено хапване и винаги, когато е възможно почивка на открито, много занимания с децата и още повече - с любимия.
И все пак, никога не е късно да се започне нов живот.
Днес нали е понеделник?  Laughing

# 7
  • Мнения: 6 167
моя 'идол' в това отношение кръсницата ми, която е около 55г
фигурата й е на 30 годишна жена.
ходи 3-4 пъти седмично на джим ( както тя го нарича)
без оправдания, без изключения.
изградила е този навик преди 15ина години
през последните 3-4 г. се преместиха да живеят на вилата им,
тя там направи фитнес салон и всеки ден слиза ( не като мен  Sad)

започнаха да хапват с кръстника ми само разделно
яде плодове, пие вода.

ходи на козметик, има козметика, имат доста възможности,
но не мисля, че там е ключа от бараката Wink

тя е просто заредена с позитивизъм, енергия и планове!
и е обичана от този човек, все едно е на 22.
.
да се интересуваш според мен е много важно - от здравето си, красотата си, мода, изкуство,
да имаш сексуален живот...да не губиш младежки дух, но да трупаш жизнен опит и мъдрост.

нещата всъщност стават все по-комплексни и това им е хубавото - ако на 20 си се интересувала само дали зад..ти е вдигнат, на 30 , 40, 50 стават все по-... задълбочени ..

# 8
  • Мнения: 2 487
     На 42 съм. В съзнанието ми съм на 20. Като се погледна в огледалото изобщо не съм аз.
      Заела съм се съвсем сериозно да срещна душата и тялото си точно там където трябва -  на 42.

# 9
  • Мнения: 239
мами, отварям една нова темичка, защото от опит знам, че по-трудно се поддържат килограмите и красотата след 40 години. Помня как отслабвах за дни на 25 г., за седмица-две на 30, за месеци - на 35 и т.н. Айде, включвайте се с опит и наблюдения и нека темата не се приема като конкуренция на тези чудесни теми за отслабването, в които и аз пиша чат-пат. Нали и ние над 40 искаме да сме красиви за нашите настоящи и бъдещи слънчица!!!

Правете каквото знаете, само не ставайте като една водеща от финансовия канал сиенбиси, която половин Уолстрийт е кръстил 'Мумията 3'. Става дума за фейса. По-добре фейс оф, отколкото маската на жоро.

# 10
  • Мнения: 160
много хубава тема! Аз съм на 43, последното си дете родих на 39 и успях да отслабна благодарение на това, че много обичам да ходя. И сега гледам, когато мога, след работа да ходя из квартала, а събота и неделя - поне по един час. Вегетарианка съм от 8 години, много внимавам какво ям, но от чашата вино с вечерята не мога да се откажа! Blush Иначе козметиката ми е хоби от край време - на слънце не съм се пекла от 20 години, 2 пъти седмично маски и т.н. Всичко това май си казва думата, но не се старая да изглеждам по-млада или да се обличам като дъщеря си. Не си крия годините, не се страхувам че годинките си минават - чувствам се по-добре сега и имам един куп планове за бъдещето!

# 11
  • Мнения: 1 680
много хубава тема! Аз съм на 43, последното си дете родих на 39 и успях да отслабна благодарение на това, че много обичам да ходя. И сега гледам, когато мога, след работа да ходя из квартала, а събота и неделя - поне по един час. Вегетарианка съм от 8 години, много внимавам какво ям, но от чашата вино с вечерята не мога да се откажа! Blush Иначе козметиката ми е хоби от край време - на слънце не съм се пекла от 20 години, 2 пъти седмично маски и т.н. Всичко това май си казва думата, но не се старая да изглеждам по-млада или да се обличам като дъщеря си. Не си крия годините, не се страхувам че годинките си минават - чувствам се по-добре сега и имам един куп планове за бъдещето!
smile3501

# 12
  • Мнения: 88
Ау, joro01, бе като сме на 40, да не сме на 140 г Mr. Green!!!Каква е тази нотка на "есен", дето се прокрадва в някои подтекстове по-горе....Я стига бе, една жена е хубава, ако ИСКА да е хубава. И това значи хубавото да извира от кожата, от всяко движение и т.н.Та с повече позитивизъм давайте акъл за поддържане /а не поправяне, за отслабване /или напълняване/, за разни хитринки и пр.

# 13
     На 42 съм. В съзнанието ми съм на 20. Като се погледна в огледалото изобщо не съм аз.
      Заела съм се съвсем сериозно да срещна душата и тялото си точно там където трябва -  на 42.
smile3501 newsm10

# 14
  • Мнения: 4 806
е, хайде сега... добра идея, а не се развива.
Така, предлагам да изборим нещата, по които требе да се работи Simple Smile
Първо - килограми и линия. Това са диети и спорт. Давайте в тази посока. Всъщност има един нюанс, който даже си струва да се оформи като отделна тема и той е изчистване (периодично) на организма от боклуци. Има ли идеи в тази посока?
Продължаваме отгоре - надолу:
Коса - цветове и прически
Лице - оооо, тук е море, но ще раделим на бляскава кожа и грим.
Шия (или врат) - какво правим с него?
Ръце - е, тук май най-често правим пропуски. Давайте идеи за поддържане на ръцете. Как да запазим кожата...

Общи условия

Активация на акаунт