Капризен в яденето

  • 1 013
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Синът ми е много малък-4 год, но е много капризен в храненето и не мога да му повлияя по никакъв начин. Яде единствено пържени картофи, евентуално пиле, спагети и шоколад. Нищо готвено-супи, манджи,зеленчуци в никакъв случай. Филий сух хляб без да е намазан с нещо. Напр.лютеница не близва.Как ли не му се молим-повечето неща не ги опитва-просто не ги харесва на вид и толкова.
Моля ви кажете какво да правя.Сблъсквалили сте се с подобно нещо.Кажете какво приготвяте вие на децата си, което никога не биха отказали.

# 1
  • Мнения: 8 505
Радикално,но ефективно:оставяш го да одладнее и му предлагаш нещо готвено (или каквото желаеш).

# 2
  • Мнения: 7 821
Всеки има право на определени вкусове, уважавам и тези на децата си, не навирам нещо което не ядат, но това не значи, че им давам да ядат само любимите им неща. Любимите десерти у дома се дават само след като са си изяли основното. Никого не насилвам да яде, никого не гоня с лъжицата, не се правя на маймуна, не пея песни, не пускам телевизия и т.н. и т.н. Който не иска да яде стои гладен до следващото хранене! Опита ми ме научи, че това е единствения начин да нямаме проблеми и капризи.

# 3
  • Мнения: 588
Това е начина,
спираш му яденето, щом не иска да яде,
да видиш после като огладнее каква вършачка ще е.

Моят син ми прави от време на време представления, писка, вика, блъска лъжицата.
В момента, в който започне да го прави - свалям го от столчето за хранене и докато той не си поиска манджа, не му давам, спирам всякакви солети, бисквити, сокове, давам само вода.

Вися гладен така на два пъти по един ден, на следващия яде и чушки и домати и зеленчуци и всичко.

От глад човек умира ама минимум след 40-50 дни, така че един ден няма да му се отрази особено, освен на апетита.
Пробвай така, ефекта е гарантиран.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Точно тази тема беше на дневен ред и в нашата къща тази вечер. Дребния се събуди от сън и реши, че ще яде само обикновени бисквити и вместо да ги яде с мляко, се кефеше само да ги пуска в паничката с мляко, пък после мама се подхранваше, че е мнооого заслабнала Mr. Green Решила съм да му проведа една гладна терапия, пък дано пак прояде готвено. Май доста дечица отказват маджички , моя ми играе това театро от както стана на 2 и половина. Стискам палци, дано има успех, щото знам какво притеснение е.

# 5
  • Мнения: 2 211
Ще взема и аз да го оставя гладен, та да му дойде акълът в главата. Досега не се осмелявах, но вече ми писна да се правя на маймуна. От утре, който не харесва - ГЛАД!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 104
Радикално,но ефективно:оставяш го да одладнее и му предлагаш нещо готвено (или каквото желаеш).

 Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Всеки си има вкусове. Опитвам се да се съобразявам с това, че Дариа не обича магданоз и не й слагам в манджите. Предпочита ориз, а не картафи - ОК. Забелязвам и че не обича престояло ядене - пак ОК.

Племеницата ми ядеше по едно време само спагети, препечени филии с масло и шопска салата. Оживя.  Laughing

Но на специални капризи и лиготии не откликвам. Който не ще да яде - да не яде.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Как радикално, бре хора....това е човек на 4 години........голям е вече.........има си собствени желания, вкус, инат.........едва ли ще успееш като му спреш яденето..............най- много да се конфронтирате и той съвсем да се заинати............спри да му обръщаш внимание........колкото се може по-често, ако не винаги, се хранете заедно...........ти сервирай и сядайте, пък той колкото иска...........това според мен е начина..........не че имам опит, но аз така бих постъпила

# 9
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз да кажа от моя детски личен опит. Бях точно толкова злояда - никакъв грах, месо, което не е мляно, зеле, ориз и не помня още какво! Обичах мусака и пилешка супа и толкова! Та майка ми амбициозно се опитваше да ме натъпче - ефекта беше редовно заспиване с втория залък в бузата и съответната опасност от задавяне.....Спирането на ядене също ми е правено...искам да ви кажа, че попара не проядох независимо че ме държаха бая дни без закуска! И досега мразя попари! И накрая бях оставена на мира - сервира се, ако го обичам - ок, яде се някак си..ако не - хмммм, бях толкова слаба, че бабата която ме гледаше все пак ми пускаше някоя бисквита на аванта (но оттогава мразя грис халва, мляко с ориз и всякакви там дроб сърми и такива разни дреболии, както и твърди нишестени кремове)....Но това с държането гладен до колкото четох е предпоставка за още по-яко злоядие. Сега малката е по моите стъпки и първо питам какво иска да яде. Ако е нещо от рода на чипс, шоколад или бисквите спирам разговора и след малко казвам, че аз лично сядма да хапна нещо, не иска ли и тя с мен? Обикновено работи и двете хапваме кой супа, кой манджа.....Та единствено така ядем без излишни драми и с кеф.

# 10
  • Мнения: 139
И моят син е на 4години и по-същият на4ин сме с храненето.то4но като твоето дете,яде само определени неща.Може да яде филия намазана с масло,само хляб,отвреме-навреме пържени картофи(спагети и кус-кус)не са по-вкуса му и разни конфлекси.Много оби4а тестени работи и пове4ето време с това се храни,като прибавя и кисело мляко за да не му присяда JoyОтказах се да го моля да яде готвено,ве4е е голям и има характер,като не иска,не мога зорлен да го накарам.Спуска се да яде плодове и зелен4уци,но когато той реши.много пьти,забелязвам,4е му писва да яде едно и също и се хвърля на салама,но вси4ко е за кратко.4етох в други теми за злояди деца,където май4етата коментираха ,4е ве4е са оставили децата да ядат това,което могат и се успокояваха,4е щом са добре на тегло и са енерги4ни зна4и се развиват добре

# 11
  • Мнения: 745
Позната история, и ние имахме подобен период, но като спрях да купувам гризки, вафли и шоколад и като огладнее да видите как яде манджа  Joy Joy Joy
Съобразявам се с нейните вкусове разбира се, ама да видите парадокс - Тя казва, че не обича пиперки(печени, сурови и всякакви) и аз казвам добре. Сготвих пълнени пиперки, а тя реве - Махни ми пипера и остави само вътрешното.
Отивам аз на мивката - махам само люспата на пипера, а вътрешното го разбърквам с месестата част от пипера. Нося й го на масата, а тя пита - А това червеното какво е ? Аз отговорих, че е от доматите.
Такова ядене падна....въобще не разбра, че е пипер.
Та се питам това с необичането на определени неща дали не го чуват от разни деца ( които може наистина да не обичат) или просто проба......незнам

# 12
  • Мнения: 33
И моят малчо е 4 г., имам същия проблем- пържени картофи, ориз, макарони, сладки неща и сух хляб, това е всичко с което се храни. Плодове, зеленчуци, месо и каквито и да било манджи, не опитва за нищо на света, преди да ги опита за 1-ви път - казва че не му харесва, какво ли не съм опитвала, без резултат и съм го оставила да се храни с това което му харесва.

# 13
  • Мнения: 2 724
А бе всеки си има вкус ,но с пържени картофи и шоколад на 4 години -не ми се вижда много разумно. Детският организъм има нужда от разнообразна храна .Не му приготвяй тези храни , предлагай разнообразие, все ще му хареса и нещо полезно ,само не го насилвай ,че на тази възраст са малко инатливи .Опитай да подреждаш чинията му интересно, например човечета, рибки ,различни фигури, може пък да му стане забавно. Успех!  Hug

# 14
  • Мнения: 953
Радикално,но ефективно:оставяш го да одладнее и му предлагаш нещо готвено (или каквото желаеш).
Изпитано и действа. Ако я оставя ще яде само филии и шоколад и пици.

Общи условия

Активация на акаунт