Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора
Здравейте на всички,

имам нужда от малко помощ. От година вече съм в Пловдив ( дойдох от София) и да ви призная не знам къде да си направя читава спермограма...

Не познавам никого тук. Бихте ли ме насочили? Както и за добра клиника за инсеминация.

Благодаря предварително  bouquet
Цитирай

София

"Торакс" - д-р  Мариела Даскалова.
Цитирай

"Торакс" - д-р  Мариела Даскалова.
"Торакс" се намира точно до Четвъртък пазара. Можеш да се обадиш предварително да питаш за подробности, ако желаеш 621 620.
Цитирай

София

Торакс - д-р Даскалова.
Цитирай
Благодаря ви много!!!

Ще се възполвам още тази седмица.

Желая успех на всички  bouquet
Цитирай

София

Трябва да има пет дни въздържание, да не е  употребявал лекарства и да се въздържа от алкохол през тези пет дни.
Цитирай
Оптималния период е 4 дни.

На петия започват малко да се влошават показателите.

Пък и алкохола и лекарствата ако са ежедневие само ще спомогнат за реалната спермограма.

Няма смисъл да се лъжем:)

Благодаря все пак  bouquet
Цитирай

Но когато пробваш за бебе, и много го искаш, ще се въздаржиш от алкохол за няколко месеца нали Wink Или такова нещо няма как да стане  Twisted Evil
Цитирай

София

Оптималния период е 4 дни.
Пък и алкохола и лекарствата ако са ежедневие само ще спомогнат за реалната спермограма.
Няма смисъл да се лъжем:)

Всичко, което си написала -  не е вярно.
Спермограма може да се направи и на третия, и на петия ден.
На петия ден ИЗОБЩО НЕ СЕ ВЛОШАВАТ показателите, няма такова нещо, дори при влошени показатели. Трябва да четеш повече статистики.
Лекарствата оказват огромно влияние върху спермограмата, както и заболяването, заради, което са изписани. Обикновено при младите хора лекарствата не са ежедневие.
Референтните стойности на спемограмата са разчетени при въздържание от злоупотреба с алкохол, така че преди спермограма - трябва ограничение.
Тук не става въпрос за алкохолици.
Нормалните мради хора, желаещи бебе ще могат да се въздържат от злоупотреба с алкохол.
Лъжеш се ти, не подвеждай другите с невярни разсъждения.

Цитирай

София

Цитат

Shocked Shocked Shocked
Е наистина няма смисъл да се лъжеме... особено за алкохола...

Цитирай
Благодаря на Лати за съветите,

не смятам че лъжа хората просто давам едно мнение, което може да бъде взето впредвид, но може и да не бъде.

За 4 ден знам от моята любима докторка. Вярно е, че може да се приеме за събективно мнение, но все пак с нея сме отдавна и многократно се е доказала така, че в случая продължавам да вярвам на нея.

Ако имаш статистики под ръка, (тези, за които говориш) много бих се радвал да ги прочета. За живота на спермотозоидите и какво определя техните качества може доста да се пише.

Определено лекарствата оказват влияние. Въобще и не се съмнявам в това. Но понякога и млади хора пият лекарства... Случва се. Така, че не виждам какво лошо има да разполагам с реална спермограма.

Същото важи и за алкохола.

Не знам само защо пропускаш стреса и пътуването. Стреса в много случаи може да е доста по-вреден и от алкохола. Особено в големи количества - нещо, което повечето имаме.

Реалната спермограма според е само предимство. Защото знаеш срещу какво се бориш.

Идеалната спермограма може да я има само за кратък период.

Така, че ако се дефинира ясно какво е нужно да се промени ще се работи здраво!!!  bouquet

Между другото от 4 години се занимавам с проблема си. Имах едногодишно прекъсване.

Познавам доста лечения. Имах и доста подобрения.

Сега си имаме сладко момченце. Осиновихме го преди няколко месеца.

Стреса понамаля така, че отново сме на вахта Капитане:)

И пак желая успех на всички.   bouquet

Цитирай

София

Браво за момченцето ross_bul, да ви е живо и здраво  bouquet

За стреса си абсолютно прав, за съжаление Sad
Пожелавам ти успех нататък и скоро да ни се похвалиш  bouquet
Цитирай

ross_bul, какви лечения си минавал. Колко време след това се виждаха резултатите. Благодаря.

Като взимаш резултата е добре да се видиш с д-р Даскалова и да коментирате състоянието ти и леченията, които си провеждал. Невероятен специалист е и най-вече човек, който работи и със сърцето си.
Цитирай

Поздравявм Ви, за решението за осиновяване и честито момченце. Нека да ВИ радва много. Успех с подновеното начинание Wink

И все пак смята, че всеки би могъл да се въздържи от алкохола и цигарите (нека не забравяме и тях) за няколко месеца. Каузата си заслужава Smile Това според мен не включва пиенето на бира например, от времем на време Wink
Цитирай
Ето и един малко дълъг линк за спермограмите: http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=51

Благодаря на Всички. Боян е невероятен. Много ни радва.

Нали знаете, че няколко ин-витро струват колкото отглеждането на едно дете:)

Накратко в началото имах спермограма с 3 млн/мл и около 13% подвижност.

Красота. Последва хомеопатично лечение комбинирано с билки. Значително подобрение - 13млн/мл и над 30% подвижност. За съжаление не бях правил в началото и морфология по Крюгер.

Последва операция от варикоцеле и киста. Много смятат, че е по-скоро вредна отколкото полезна...
Имаше допълнително подобрение - подвижност към 47%.
Смята се, че след около 2 години след операцията положението рязко се влошава.

Тази седмица ще разбера.

Това е накратко. Плюс няколко билколечения и други стимулиращи спермогенезата продукти.

Голям противник съм на хормоналните лечения.

Това е накратко.

Ако е нужно повече питайте.

И по - ведро:) Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора