Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 окт. 2006, 17:07 ч.

Тазобедрена става

• 549
  • 4
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
Днес бях на ортопед,който прегледа малата ми дъщеричка и издаде направление,което гласи:
Обективно състояние:Пасивно ограничена абдукция на дясна тазобедрена става и позитивен симптом на П.Баде вдясно.
Изпратени сме на изследване на Ултразвук и след това евентуална терапия.
Моля Ви,разяснете ми какво означава всичко това и дали има място за притеснение? CryНе мога да спра да плача...

# 1
  • Анкх-Морпорк
Успокой се... Защо не попита доктора да ти обясни точно какво има на детето.
Абдукцията е отвеждане - явно крачето не се отваря до крайно положение, но това не е болка за умиране. Ехографа ще покаже състоянието на ставата. Предвид това, че детето е на 2 месеца, сигурно ще ви предпишат ортопедични гащи или каишки (приличат на кенгуру и държат крачетата разтворени), ще ги поноси няколко месеца и ще се оправи.
Колкото по-рано се вземат мерки, толкова по-лесно преминава.
В никой случай не повивайте бебето и не ограничавайте движенията на краченцата - нека си ритка свободно.

# 2
  • Торонто
Не искам да обърквам никого нито да споря с хората, които са на друго мнение. Ние минахме по този път и говорихме с МНОГО лекари. Това което разбрах е:
До преди 4-ти или 5-ти месец е много малко вероятно да се открие такъв дефект. Ехографа показва много фалшивоположителни резултати. Според единия от ортопедите ни се прави рентгенова снимка след 100-ния ден на детето, според педиатърката ни отново само рентген в 6-ти месец и едва тогава може да се постави диагноза.  В момента има голяма далавера с ортопедичните гащички, в която са замесени лекари - те са дистрибутори и изкарват всяко 3-то дете с проблем в тазобедрената става. Ние също купихме гащите, но ги носихме точно 3 дни и след това хукнахме по други доктори (вече чрез познати), които ни казаха как ги слагат тези диагнози. Първия ни лекар разбрах, че един баща се е заканил да го убива, че е държал детето му няколко месеца в гащи излишно - те не вредят де, но си е дискомфортно и първите дни бебе много плаче докато се нагоди към новата си поза. леженето в разкрачена поза и с памперс е напълно достатъчно за такова малко бебче.
Пак казвам , че не знам как точно е при вас, но при много други като вас нещата стоят по описания начин.

# 3
  • при Arctic Monkeys
нас ни открика ПУКАЩА дясна тазобедрена става, от седалищното положение в което е била
сега носим гащи ортопедични

# 4
  • Стара Загора
Момичета,благодаря Ви,ще видим какво ще кажат за Ултразвука-дано всичко е наред.И другото което е,че и аз усещам пукане на самото краче-долу в глезена най-вече.Направо имам чувството,че вече се вманиачавам #CrazyМного ме е яд,че нямам познат ортопед,та да заведа бебка там Thinking
Ще пиша отново след прегледа на Ултразвук,за който естествено се плаща 20 лв. Tired

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт