Какво подарявате на приятелки за техните РД?

  • 3 182
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622

 Отново съм безидейна   33uu Моя много добра приятелка има РД в събота, а аз не знам какво да и купя  Rolling Eyes

Кажете вие като ходите на РД на приятелка какво подарявате?  Thinking

# 1
  • Мнения: 6 164
Оуу ами на всяка различно, май няма нищо, което да се хареса на всички, че даже и на две. Но си знам за всяка какво ще й допадне. Една обича парфюми и знам кои точно са й любими, на друга бельо, но пак знам какво харесва...

Малеее ooooh! от изброеното дотук ще речеш, че са ми гаджета Joy

... Ако не са ми толкова близки и не съм сигурна във вкуса... нещо сувенирно. Thinking

# 2
  • Мнения: 5 622

 Ами съпругът и пътува- капитан на кораб е. Има си и парфюми и бижута..Сребро не носи..Златото и Сваровски не ми са по джоба......

Сувенир не бих и подарила, но може нещо за дома, но какво? Те наскоро си купиха апартамент, аз даже не съм ходила още там....

Знам ли  newsm78 Много ми е трудно всеки път  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
На всички различно - имам една, дето е фен на сребро и си я знам - сребърно бижу ще да е. Освен това съм подарявала дрехи; парфюми; маркова козметика. Ако става въпрос за приятелка с половинка, го питам него от какво има нужда в момента. Случвало се е и самата приятелка да питам какво иска.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Сувенир не бих и подарила, но може нещо за дома, но какво? Те наскоро си купиха апартамент, аз даже не съм ходила още там....

В такъв случай, можеш да й купиш някаква хубава картина.

# 5
  • Мнения: 5 622
Сувенир не бих и подарила, но може нещо за дома, но какво? Те наскоро си купиха апартамент, аз даже не съм ходила още там....

В такъв случай, можеш да й купиш някаква хубава картина.

Хубава идея, но не съм ходила в домът и още)какъв пропуск само  Close Сега го осъзнавам) и не мога да преценя какво ще отива в обстановката и какво най-добре ще се вписва в атмосферата  Rolling Eyes


Много, много ми е трудно  Confused

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Обичам да подарявам интересни бижута - авторска керамика примерно, каквото и да й носи мъжът й, надали е такова, по-вероятно е злато-сребро.

Наскоро открих и магазин за авторска керамика. Прелест просто... къде съм бляла толкова години, сама не знам. Сега мисля следващите 2-3 години поне само с това да се отмятам. Вази, купи, чинии, часовници и т.н. - разкошни, ръчно рисувани, ако се случи сгода (примерно да не са разпродадени сериите на парче) страхотни комплекти има.

Трябва тези дни да покажа на снимки за какво говоря.

# 7
  • Мнения: 1 277
Зависи какво харесват. На последните рождени дни, на които съм ходила, подарих сребърно бижу, книжка(антология) с любовна лирика с диск към нея, сладурска нощница. И разбира се, красиво цвете към подаръка.

# 8
  • Мнения: 91
На мен ми е любимо да подарявам рамка за снимка, макар че у нас нямам нито една Grinning. Също чанта, блузка, или сервиз чаши  Embarassed

# 9
  • Мнения: 5 622


Трябва тези дни да покажа на снимки за какво говоря.

Аз знам за какво говориш  Wink

Наистина са супер тези авторски керамики..... Знам ги прекрасно. Аз лично имам колекция от 6 чаши. Прекрасни са. Магазинът, обаче, от който ги купувах са го преместили и въобще нямам идея къде.....  Confused

Иначе има купи, чайници, чинии, чаши, часовници, стенни пана....

# 10
  • Мнения: 7 474
Ароматни свещи, портмоне , кутия за бижута ,
ароматни лампи  Crazy

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Аз знам за какво говориш  Wink

Дали са на един и същи автор? На моите авторка е Минка (фамилията ми убягва), знам, че някъде по морето също продава, ама къде... Rolling Eyes
Тук чаши обаче няма Confused За сметка на това последния път забих жестока керамична котка-касичка, трепач наистина. Трябва да снимам, да ви дразня Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 211
А тя какви интереси има? Хоби, професия, нещо др. за ориентир?

# 13
  • Мнения: 5 228
Хубава книга, портмоне, шал, козметика...

# 14
  • Мнения: 4 187
Подарявам различни неща, зависи от човека естествено! Подарявала съм парфюми, козметика, обувки, дрехи, аксесоари..... Знам едно обаче, повече никога няма да подаря часовник, на човек на когото държа  Rolling Eyes.

# 15
  • Мнения: 5 228
Знам едно обаче, повече никога няма да подаря часовник, на човек на когото държа  Rolling Eyes.

Защо? През ноември баща ми става на 60 години и мислех да му подарим хубав часовник.  newsm78

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Суеверие е...
Аз понеже не вярвам в такива Simple Smile съм подарявала часовник на майка ми, мъжа и детето Simple Smile Изобщо цялата рода си подаряваме часовници на поразия.

# 17
  • Мнения: 4 390
Разгледай тук.
Има добри идеи, може да ти помогне в избора. Peace

http://www.vipshop.bg/

И аз не подарявам вече часовници. Grinning

# 18
  • Мнения: 6 167
мнгоо лесно им избирам подаръци
познавам ги
имам един принцип при подаръците - никога не купувам нищо, което аз самата не бих искала да имам
та, огледай се какво искаш за себе си - и виж не става ли за приятелката ти.
никога не съм сбъркала  Peace

# 19
  • Мнения: 5 577
А сега де.

Компютърни книги, гримчета ... обеци за пъп.  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 4 390

Що се смееш, бре, аз подарих такава на една приятелка. Grinning

# 21
  • Мнения: 4 187
Суеверие е...
Аз понеже не вярвам в такива Simple Smile съм подарявала часовник на майка ми, мъжа и детето Simple Smile Изобщо цялата рода си подаряваме часовници на поразия.

Да , суеверие е..... Не вярвам по принцип , за това и подарявах часовници, но случайно или не , хората на които ги подарих вече не са ми близки  Sad.

# 22
  • Мнения: 5 622
Аз знам за какво говориш  Wink

Дали са на един и същи автор? На моите авторка е Минка (фамилията ми убягва), знам, че някъде по морето също продава, ама къде... Rolling Eyes
Тук чаши обаче няма Confused За сметка на това последния път забих жестока керамична котка-касичка, трепач наистина. Трябва да снимам, да ви дразня Mr. Green

Нямам идея  Thinking Като нищо!  Wink

# 23
  • Мнения: 5 622
А тя какви интереси има? Хоби, професия, нещо др. за ориентир?

Ами хобита...не знам дали и остава време, но като цяло го използва за фитнес. Доста е сериозна в посещението на зала. Иначе си гледа детето, което е малко по-голямо от моето. Професията и е като моята, което в случая няма такова значение. По-скоро си права, че хобито би ме насочило към някаква идея...  newsm78

# 24
  • Мнения: 384
Момичетата са ти дали много идеи... аз си мисля за някое по-специално цвете (саксия), ако е 'цветарка' де:). Или пък просто тръгваш един ден по-магазини и което ти грабне окото-това е твоя подарък.Успех в избора!

# 25
  • Мнения: 5 622

 Хрумнаха ми много идея докато четях темата. Знаех, че може да се разчита на вас. Ужасно съм ви благодарна, наистина  Hug

П.С. Това за часовниците и аз го знам, но не съм суеверна и не влагам смисъл в тези неща. Ако е станало нещо след като е подарен часовник на даден близък човек, то това не означава автоматично, че е заради него. По-скоро така или иначе е щяло да стане, а ние само намираме обяснение  в неща, които  според нас обясняват ситуацията....В случая часовниците като подарък.... Peace

# 26
  • Мнения: 4 187
Момичетата са ти дали много идеи... аз си мисля за някое по-специално цвете (саксия), ако е 'цветарка' де:). Или пък просто тръгваш един ден по-магазини и което ти грабне окото-това е твоя подарък.Успех в избора!

Като каза цвете в саксия, аз бих и взела Бонсай ! Много са капризни обаче, така че освен да е цветарка , трябва да е и много взискателна.

# 27
  • Мнения: 5 622
Момичетата са ти дали много идеи... аз си мисля за някое по-специално цвете (саксия), ако е 'цветарка' де:). Или пък просто тръгваш един ден по-магазини и което ти грабне окото-това е твоя подарък.Успех в избора!

Като каза цвете в саксия, аз бих и взела Бонсай ! Много са капризни обаче, така че освен да е цветарка , трябва да е и много взискателна.

Ами май е. Но не съм много убедена. На времето гледаше цветятя на майка си, които бяха доста, но ми се струва, че по-скоро го правеше по задължение, понеже майка и я нямаше  Thinking

Иначе Бонсаите са супер наистина  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 4 187

 Хрумнаха ми много идея докато четях темата. Знаех, че може да се разчита на вас. Ужасно съм ви благодарна, наистина  Hug

П.С. Това за часовниците и аз го знам, но не съм суеверна и не влагам смисъл в тези неща. Ако е станало нещо след като е подарен часовник на даден близък човек, то това не означава автоматично, че е заради него. По-скоро така или иначе е щяло да стане, а ние само намираме обяснение  в неща, които  според нас обясняват ситуацията....В случая часовниците като подарък.... Peace



 Може и да не е заради часовниците, но повече няма да подаря на близък, така или иначе  Grinning!

# 29
  • Мнения: 214
Аз напоследък подарявам ароматните свещи - лампи на Casyopea - http://www.casyopea.com/lamps.html. Много са оригинални за подарък. И за нов дом също.
Гледам, че и във Варна имат магазин на ул. "Драгоман" 5. Peace

# 30
  • Мнения: 1 403
парфюм4ета или грим4ета

# 31
  • Мнения: 5 622
Супер сте! Като купя нещо, ще се отчета тук с покупката  Wink

# 32
  • Мнения: 5 622
Аз напоследък подарявам ароматните свещи - лампи на Casyopea - http://www.casyopea.com/lamps.html. Много са оригинални за подарък. И за нов дом също.
Гледам, че и във Варна имат магазин на ул. "Драгоман" 5. Peace

Така ли? Само в София ги бях виждала. А на сайта никъде не пише, че и във Варна имат магазин  Thinking

# 33
  • Мнения: 2 211
Ами щом инвестира толкова време във фитнес, някаква част от спортен екип ще я зарадва. Трико, хубаво долнище, тениска в цвят който и отива. Или абонаментна карта за един месец, нещо такова. Все си мисля, че подаръкът трябва да е личен, а не за дома.

# 34
  • Мнения: 214
Вярно, че на сайта не пише.  newsm78
Преписах го от фирмена торбичка, има и телефон 0889 313138 за Варна.
Успех в избора!

# 35
  • Мнения: 3 880
Подари й билети zа някаво мироприятие според интереса й_ театър, мюzикъл, концерт, кино, опера или каквото там друго има ... zа предпочитане обаче две бройки, zа да си има компания Simple Smile Или пък ако имате сходни препочитания_ един билет zа нея и един zа теб и Ще се zабавлявате по женски Simple Smile. Вечеря zа двама в любимия й ресторант... масаж или някаква друга благинка..... Тук такива неЩа подаряват на хора, които си имат всичко и не се zнае точно от какви материални неЩа имат нужда Wink Забавленията в повечето случай са предпочитан подарък, поне zа мен Laughing

# 36
  • Мнения: 382
сега нали са модерни разни плетени неща(даже и тук из форумите имаше тема за плетените шалове),може да й потърсиш нещо такова ръчно изработено.И една идея от по-предното мнение ,чувала съм за някакъв добър стриптийз -клуб за дами във Варна,защо не я заведеш и двете да си отпуснете душичките там.

# 37
  • Мнения: 5 255
Може и да съм закъсняла с идея, но да си кажа  Laughing
Не си споменала каква сума си определила за целта  Rolling Eyes.
Ето например такава рамка тази е 90 лв
Има интересни рамки Леонардо в Крео - незнам във Варна дали имат магазин  ooooh!.

# 38
  • Мнения: 6 992
Аз подарявам книги. Или музика някаква. Но най-вече книги Rolling Eyes Но аз на всички подарявам книги, не само на приятелките си Laughing

# 39
  • Мнения: 8 917
Познавам вкусовете им и доста преди поводите се "поослушвам" и засега успявам да уцеля десятката Mr. Green

# 40
  • Мнения: 11 003
Цвете в саксия винаги е подходящ подарък за жена Simple Smile

# 41
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Подарявам бижута, секси прашки или бодита. Много се радвам и ако човека се радва на книги и с голям кеф купувам. Подарявала съм и ароматни свещи, дискове, хубави писалки, вино, цветя, рамки за снимка, фенски работи на Левски.

# 42
  • Мнения: 5 622
 Днес обиаляхме доста. Установих, че е много трудно да намериш нещо свястно под 25-30 лева и нагоре....  Rolling Eyes

В крайна сметка купихме блузка с дълъг ръкав на Том Тейлър  Peace

# 43
  • Мнения: 2 211
Готин е подаръкът. Всяка жена ще се зарадва на такова нещо. Да си я носи със здраве!

# 44
  • Мнения: 214
Поздравления за избора! newsm10

Както казват туристите: "Дрешка не е тежка", демек никога не е излишна.

# 45
  • Мнения: 4 473
фенски работи на Левски.

Ей на това и аз ще се зарадвам много! Grinning Mr. Green

По темата: известно време преди РД уж случайно разпитвам бъдещият рожденик от какво има нужда Wink

# 46
  • Мнения: 769

[/quote]
По темата: известно време преди РД уж случайно разпитвам бъдещият рожденик от какво има нужда Wink
[/quote]

И аз такава стратегия прилагам, в повечето случаи действа. Peace

# 47
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Питам директно какво и трябва Wink...върши идеална работа...на мен по същия начин ми подаряват подаръци.

# 48
  • Мнения: 3 091
Всеки път различно, но гледам да е нещо, което ще влезе в употреба.
също така се стремя да е нещо, което иначе не биха си купили.
На една от най-близките ми приятелки подарих златен пръстен за рождения ден.

# 49
  • Мнения: 5 622
На една от най-близките ми приятелки подарих златен пръстен за рождения ден.

На мен едни от най-близките ми рпиятелки не са от Варна и рядко се виждаме точно на празници, като РД....

Тази ми приятелка, ми е близка до толкова, че да и направя стойностен подарък, нито много скъп, нито много евтин. Блузката на Том Тейлър ми се видя среден вариант и разумно решение  Wink

Дано се зарадва, наистина  Wink

# 50
  • Мнения: 2 407
Някакво бижу.

# 51
  • Мнения: 1 045
Суеверие е...
Аз понеже не вярвам в такива Simple Smile съм подарявала часовник на майка ми, мъжа и детето Simple Smile Изобщо цялата рода си подаряваме часовници на поразия.

Да , суеверие е..... Не вярвам по принцип , за това и подарявах часовници, но случайно или не , хората на които ги подарих вече не са ми близки  Sad.


Въййй направо ма хвърли в размисъл значи  ooooh! С мъжа ми сме си подарявали тамън по 2 часовника  Crazy Ако не ми е близък в скоро време поне ще знам причината  Blush

# 52
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Видях, че си избрала вече подарък, но да кажа - на някой може да му хареса идеята.  Laughing Тъй като идва зима - комплект шар, ръкавици и шапка.  Peace

 Hug  bouquet

# 53
  • Мнения: 5 622
Видях, че си избрала вече подарък, но да кажа - на някой може да му хареса идеята.  Laughing Тъй като идва зима - комплект шар, ръкавици и шапка.  Peace

 Hug  bouquet

Да, ходихме да видим какво има в Бенетона. Имаше някакви шалчета и ръкавички, но по 24 лв всяко нещо....Малко скъпо идва 50 лв за за комплектче от шал и ръкавички  Crazy

# 54
  • Мнения: 5 622

 Момичета, днес ми се обади още една приятелка. И тя има РД...в неделя  Crazy  Joy

Значи в събота сме на един РД, в неделя на друг  Joy

И сега айде пак по магазините, за подарък и за нея  Crazy   Crazy  Crazy

# 55
  • Мнения: 3 089
обикновено питам какво би искал рожденника.

# 56
  • Мнения: 397
Тъй като и аз съм на рожден ден на приятелка в събота, и знам, че обича много всякакви дрешки с пайети....днес отидох в един индийски магазин и й купих една блуза с дълъг ръкав с бродерия и пайети, която може да се комбинира хем с поли, хем с дънки...
Добавих към нея и подходящ шал. На мен страшно ми допаднаха, дано ги хареса и рожденичката! Peace

# 57
  • Мнения: 1 547
http://dar.bg/

Това също е доста добро местенце с подбрани неща. Интелигентни, с вкус подбрани. Спестяват време  Wink

# 58
  • Мнения: 5 622
http://dar.bg/

Това също е доста добро местенце с подбрани неща. Интелигентни, с вкус подбрани. Спестяват време  Wink

Тук доста от нещата са за и над 200 лв....  Shocked

Което ме подтиква да попитам- за какви суми правите подаръци на приятелки?

# 59
  • Мнения: 397
http://dar.bg/

Това също е доста добро местенце с подбрани неща. Интелигентни, с вкус подбрани. Спестяват време  Wink

Тук доста от нещата са за и над 200 лв....  Shocked

Което ме подтиква да попитам- за какви суми правите подаръци на приятелки?
Ами моят подарък излезе - 27 лв. Блузата - 19 лв. и шала - 8 лв.
Има значение и колко "скъпа" ти е приятелката!? Но най-важното според мен е вниманието!!!

# 60
  • Мнения: 1 243
Ако и тази ти приятелка има бижута или просто много обича такива,можеш да и подариш кутия за бижута...Аз наскоро поне това купих на една дружка,понеже тя има стотици гривнички,обеци и всякакви такива дрънкулки  Laughing Кутията беше дървена,старинен тип ,с метална закопчалка.Струваше 30 лв.

Тези също не са лоши,но са май по -скъпички:
http://www.vipshop.bg/d-prdimages/org/1083.jpg
http://www.vipshop.bg/d-prdimages/org/1044.jpg
http://magazinche.com/images/items/magazinche_1103.jpg - тази е 19 лв,ама май нещо... newsm78
http://www.sky-r.com/bg/products/?id=22&cid=3 - 38 лв.

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 16:22 от Bellucci

# 61
  • Мнения: 5 622
Аз имам подобна кутия като първата, много чекмедженца и отделения. Върши страхотна работа(като класьор е ), но струва 80 лв  Sick

# 62
  • Мнения: 1 243
Аз имам подобна кутия като първата, много чекмедженца и отделения. Върши страхотна работа(като класьор е ), но струва 80 лв  Sick

Ами тогава и вземи някоя с по-човешка цена,че то наистина 80 лв.  #Crazy
Обаче си е необходимост. Аз за целта използвам едно от шкафчетата на тоалетката ми и хвърлям ли хвърлям в нвго всевъзможни джунджурийки,а после ги търся с часове  Tired
Най-накрая ще взема и аз да си купя!  Thinking

# 63
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Цитат
Да, ходихме да видим какво има в Бенетона. Имаше някакви шалчета и ръкавички, но по 24 лв всяко нещо....Малко скъпо идва 50 лв за за комплектче от шал и ръкавички  Crazy

Абе, то може и не чак толкова маркови, нали? Или не?  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 5 622
Аз имам подобна кутия като първата, много чекмедженца и отделения. Върши страхотна работа(като класьор е ), но струва 80 лв  Sick

Ами тогава и вземи някоя с по-човешка цена,че то наистина 80 лв.  #Crazy
Обаче си е необходимост. Аз за целта използвам едно от шкафчетата на тоалетката ми и хвърлям ли хвърлям в нвго всевъзможни джунджурийки,а после ги търся с часове  Tired
Най-накрая ще взема и аз да си купя!  Thinking

Да, кутията е страшно удобно нещо! Ще се родиш с такава  Wink

Цитат
Да, ходихме да видим какво има в Бенетона. Имаше някакви шалчета и ръкавички, но по 24 лв всяко нещо....Малко скъпо идва 50 лв за за комплектче от шал и ръкавички  Crazy

Абе, то може и не чак толкова маркови, нали? Или не?  Mr. Green


Може, но тук в наше село, ако не е нещо от марковите(не обичам тая дума) магазини, другото си е направо изключение, ако намериш нещо читаво  #Cussing out (даже имаше тема за целта. Варненки ходим да си пазаруваме от София, Истанбул, а сега и от Търново, че направиха МОЛ Crossing Arms) А за подарък е още по-трудно да намериш нещо хем на добра цена, хем с хубаво качество  Wink

Да не мислите иначе, че се натискам да купувам маркови неща за подаръци  Confused

# 65
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Бубе, да ти препоръчам един магазин от хубавите за тази цел - шапки, ръкавици, шалове.  Wink Намира се на площадчето до Теранова, но е леко в уличката до входа на банката, която е там. Не се сещам коя е.  Embarassed Не знам дали ме разбра, но е направо да входа на банката, но леко в уличката, която води до р-нт "Под асмата".   bouquet Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 245
Обикновено ги питам и те ми казват какво желаят.

Общи условия

Активация на акаунт