Мазнейкови се излагат невъобразимо по Нова телевизия

  • 6 068
  • 99
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 195
ти колко пъти и в колко болници роди, та знаеш как е в другите. Постинга ти е необмислен и не информиран. Вместо да обясняваш на хиляди РАЖДАЛИ вече жени  как е кощунство да не раждаш при Мазнейкови, се разрови малко в този форум - и се допитай до "патило". А и би ли м и обяснила изречението ти за стария български обичай, ще имаш ли смелост да го кажеш в очите на родителите на починалото дете.
За Бога говорим за козметична операция довела до смърт - това е абсурдно, това трябва да е наказуемо, всеки, малко или много виновен за смъртта на това момче, трябва да си понесе последствията. И аз лично не знам има ли дори и една нормална жена, която би отишла да дари живот при тези хора.
За протокола - никога не съм ги виждала, не ги познавам и слава Богу, че не съм от тези дето дават по 70 лв #Crazy #Crazy за преглед щото само те са бременни и само Мазнейкова би могла 9 месеца да им следи бременностите.........

# 76
  • Мнения: 288
Много ме нараняват вашите постинги. Чакам да прочета някое "патило" компетентно да сподели, но не! Няма го това патило.

Аз бях три седмици в новата клиника - видях отношението на д-р Мазнейкова, не платих нищо, а бебето ми беше спасено. За да стигна до нея се доверих на един "лекар" популярен в този форум (няма да споменавам името му, жив и здрав да е), който ме лекуваше "по телефона" с думите - пий си но-шпа и си стой вкъщи. Е добре, защо след като една седмица бях на легло и си пиех но-шпо прокървих? На всички мои въпроси дали трябва да постъпя в болница - той отговаряше "не се налага". Отчаяна, една  нощ се обадих на д-р Мазнейкова - неЙото становище беше че има опасност да загубя бебето и трябва отида в най-близката болница. Тогава не знаех, че новата им клиника е открита и приема такива като мен - попитах къде да отида, тя ми каза да си избера Шейново, МД, Тина Киркова а може и при нас. Така разбрах за съществуването на клиниката и споделих с нея че понеже ме познава от години предпочитам да постъпя там и тя каза добре. В един през нощта дойде и ме прегеда плюс ултразвук.
Останах три седмици - всъщност изписваха ме, аз се връщах отново с кървене и така два пъти. За престоя получих повече внимание, грижи и прегледи отколкото очаквах! И от докторката и от персонала. Не съм платила нищо! Не разбирам за какво пеЧАбарство става дума тук! Докторката ми помогна и след това с ценни съвети - избегнах много лутания и ненужни изследвания.

Съжалявам,че трябва да го кажа на всички, които заляха с негативизма си тази тема - но аз не мога да си кривя душата!!! На мен ми помогна, както и преди ми е помагала. Е, не мога да кажа на бялото черно! И вашите постинги много ме нараняват именно заради това, че се изказвате неподготвени.

До момента са родени 90-100 бебета в новата клиника - чакам да прочета нещо от някоя мама, защото бройката не е малкаи със сигурност пишат и четат тук част от родилите. Да, но не пише никой - моето лично обяснение е, че никой не иска да се конфронтира с плеядата пишеща тук и неразбираща за какво става дума. За всяка родилка или бременна жена е много важно спокойствието, защо да си го нарушават и да обясняват на вас че бялото е бяло, а не черно.

Убедена съм, че ако на някоя от вас утре ви се наложи (не ви го пожелавам наистина!) да потърсите спешна помощ, която и да е квалифицирана и да не лутате от кабинет на кабинет и да чакате дали някой корумпиран лекар от държавна болница въобще ще ви обърне внимание - сигурна съм че ще потърсите нейната помощ.
Питам се само с какви очи?!?! Не бързайте да плюете - никой не знае какво го чака - може да опрете до нея, но как ще се чувствате тогава?
Била съм в МД при това с уговорка с лекар и знам за какво става въпрос!

Прави ми впечатление и друго нещо - тонът в някои постинги (не искам да цитирам никнеймове) - е меко казано уличен. А това говори много за културата на пишещата. Следователно такива са и разбиранята й - не виждам с какво право ще налага мнението си на други хора, иска се и малко култура, за да пишеш и изказваш мнение и да можеш да го защитиш.

Що се отнася до поведението им в студиото - вече писах, тъй като слуачайно гледах предаването с тях двамата предишните две, в които са участвали родителите не съм иала възможност да гледам. Определено хората бяха настоени, предизвикани  от агресивната водеща, писах и моето обяснение по случая. Никога не се държат така с пациентите си!  Но явно са били нападнати преди ефир с единствената цел да се получи скандално предаване. Жалко за тях и жалко за българската журналистика. Това последното, защото една водеща в национална медия би трябвало да си дава сметка, че лекар, който прекарва работното си време в кабинет не може да има преценка за силата на медиите и трябва да бъде адекватно предразположен преди ефир.

# 77
  • Мнения: 6 167
Ох, Славва, защо само патили 'компетентни' трябва да се изказват!?
Хората си казват мнението, защо се чустваш наранена?
аз мога да кажа, че не си компентентна в журналистиката например, а
даваш оценки на журналисти.


до колкото разбрах става в-с за отношение, за поведение, за загуба на добрия тон
от лекари ( ако и провокирани), за конвейрно отношение.
за големи бели, причинени от прекалена самоувереност , че са най-великите.

напълно ги разбирам момичетата, които говорят за скъпи 'консултации' от 4 минути.
аз имам подобни опити в бг лекари - 'светила' - които, като влезе пациент все едно
влизат 50 лева. нямаш време дори да обясниш за какво идваш!
последния път в БГ бях на подобна много добра кожна лекарка, която дори не ми
погледна косата. след 4 минути бях навън - платила 30 лева.
Даде ми проби шампоани на нова марка  Wink със същия успех можех
да отида в коя да е аптека да питам за нови продукти.


та, нещата едва ли са само черни, или само бели
въпросните мазнейкови , за да направят клиника, да имат такава клиантела
сигурно са много добри лекари.
но едва ли са много добри лекари тези, които са се самозабравили, и  за които час по час четем пропищели пациенти или просто възмутени от отношението им хора.




# 78
  • Мнения: 4 978
Много ме нараняват вашите постинги.

Защо приемаш мненията на хората, като лични нападки?
Никой тук не си фантазира, всеки споделя мнението си, било от собствен или чужд опит.
А как точно да го прави - въздържано и аргументирано или с възмущение, клонящо до цинизъм, е въпрос на избор.
По всяка тема има полярни мнения. Специално по тази, никой няма да промени мнението на инакомислещите.
А за тези, на които предстои избор, това все пак е ценна информация, преди да вземат решението си.

# 79
  • Мнения: 1 849
Не ги познавам въпросните лекари, но ми се струва, че гледате твърде едностранчиво на нещата. както обикновено в този форум ако си с различно от общото мнение, биваш нападан...
Не одобрявам хора да умират от невнимание, но никой не е бил там и никой не може да каже какви са били обстоятелствата около смъртта на момчето! Родителите са афектирани и винаги ще си търсят виновни! Не оправдавам лекарите.
Казвате, че са се смеели в ефира. А представяте ли си вие да станете причина за смъртта на някого? Мъжът ми ми е разказвал, че когато е починала братовчедка му, леля му са я натъпкали с успокоителни и се е смеела на погребението. Дали и е било до смях на жената. Никой не може да каже какво преживяват тези хора (и лекарите и родителите), защото никои от тук пишещите не е попадал в такава ситуация. Не можете тогава да коментирате ничие поведение.
Единственото което можем да правим, когато става въпрос, за прилагано на нас лечение да четем повече за нещата, да питаме за всяка подробност от лечението и ако не сме съгласни да търсим други лекари и начини.
Лично аз така постъпвам. Два пъти съм си прибирала сина от болница по мое желание-първия път от родилното, защото завеждащата цяла седмица не го беше поглеждала и ме обявиха за луда, но след това се оказа, че съм постъпила правилно, и втория път беше на шест месеца и за десет дни не можаха да разберат, защо вдига температура (правиха му и скенер на главата), пак бях права. Ставала съм жертва на лекарска небрежност неведнъж, но ако аз не съм съвършена, не мога да очаквам такова нещо от други!
Остава ни само това да се стремим да сме максимално информирани за извършваните на нас манипулации.
В крайна сметка, ако Бог не ни пази, колкото и лекари да се съберат пак нищо не могат да направят.

Стремете се да бъдете обективни и да гледате нещата от всички страни, не само от потърпевшите. Лекарите също си имат своето страдание, нищо, че вие не го виждате, родителите търсят виновни на всяка цена, а журналистите, се стремят да постигнат максимална сензация и скандали!

# 80
  • Мнения: 2 161

Казвате, че са се смеели в ефира. А представяте ли си вие да станете причина за смъртта на някого? Мъжът ми ми е разказвал, че когато е починала братовчедка му, леля му са я натъпкали с успокоителни и се е смеела на погребението. Дали и е било до смях на жената. Никой не може да каже какво преживяват тези хора (и лекарите и родителите), защото никои от тук пишещите не е попадал в такава ситуация. Не можете тогава да коментирате ничие поведение.

Сигурно тъй ще е било.Най-вероятно са били разстроени,натъпкали са се с успокоителни и затова са се хилели.А ти мислиш ли преди да пишеш?

Единственото което можем да правим, когато става въпрос, за прилагано на нас лечение да четем повече за нещата, да питаме за всяка подробност от лечението и ако не сме съгласни да търсим други лекари и начини.

Искаш да кажеш,те да ме лекуват,пък аз да ги контролирам?Аз не съм медицински кадър,как да стане това?В случая с момчето всичко се е развило скорострелно-кога точно трябваше да го преместят родителите?И когато детето ти умира,последното нещо,което ти идва на ума е къде да го преместиш.Гледаш  на лекарите му като спасители,с последна надежда.

Стремете се да бъдете обективни и да гледате нещата от всички страни, не само от потърпевшите. Лекарите също си имат своето страдание, нищо, че вие не го виждате, родителите търсят виновни на всяка цена, а журналистите, се стремят да постигнат максимална сензация и скандали!
Тук вече нервите ми не издържат и ще дам възможност някой друг да отговори на патетичното ти послание.

# 81
  • Мнения: 4 195
Напълно подкрепям казаното от Chanel, просто няма да пиша за да не я плагиатсвам.
Само много сериозно ще замоля - малко се зачетете в това,което пишем, защото май ни бъркате с овжи. И не обсъждайте на никого тук, който лично не познавате нивото на интелигентност. Пък и продавачка да съм - кой има право да преценява умно ли пиша или глупаво. И ако мислите, че в толкова сериозна тема просто си клатим клавиатурите - по добре не ги четете Naughty

# 82
  • Мнения: 112
Дами,
не съм гледала предаването по Нова телевизия, но преди 3 дни бях на 3D при Мазнейкова. Споделям мнението на мнозина от вас, че става въпрос за една меркантилна жена. Прегледа ме за 5 минути, като ми показваше какви муцуни правело бебето, вместо да акцентира върху това дали всичко е наред в развитието му. Прегледът струваше 70 лева! Опитах се да задам допълнителни въпроси, свързани с раждане в клиниката, но набързо ме отпратиха и ме насочиха към други специалисти - анестезиолог, биолог и т.н.
Докато ми пишеха фактура, разглеждах брошура за банката им за съхранение на стволови клетки. попитах момичетата на рецепцията каква е цената на услугата, а те отговориха: "Ами не знаем. Тя Мазнейкова ни казваше, ама не запомнихме. най-добре питайте биолога, той ще ви даде информация за условията". След което пред мен започнаха да обсъждат за какво му било на човек да съхранява стволови клетки и кой луд давал толкова пари за такава глупост!

На пръв поглед болницата изглежда много добре, но това май е само външно.
Докато чаках станах свидетел на скандал между една от акушерките и един татко. Проблемът беше, че съпругата му, която беше подила предния ден не беше яла повече от 24 часа и на неговия въпрос защо в 14 ч. все още няма обяд за родилките, акушерката му отговори (доста нагло), че ще го серпвират веднага щом пристигне!

Аз лично се колебаех дали да не раждам там, но вече взех решение и то е, че няма да е там!

# 83
  • Мнения: 4 195
ето ви патило - Zmeycho , Благодаря , че сподели, защото ни изкарват махленски клюкарки, които завиждат на преуспелите и можещи хора Tired Crossing Arms

# 84
  • Мнения: 1 418
Не се карайте бре хора!Колкото потребители-толкова мнения.Въпросът е в това,че при смъртен случай в тяхната болница,те се появяват в ефир "ни лук яли,ни лук мирисали".Един адекватен отговор не дадоха,да не говорим,че изобщо не поднесоха поне съболезнования на родителите.Е как искате да не се възмущаваме?Ако е някой ваш близък,при това млад човек(не дай Боже),така ли ревностно ще ги защитавате?Бъдете поне малко съпричастни към мъката на хората.А това,че имат болница-надали някой от тук пишещите толкова им завижда.Живи и здрави да са.Много хора се занимават с частен бизнес и изкарват много пари-някой да е чул нещо против?Това не е завист-това е самата истина.И ако някой друг по някаква причина причини смърт-независимо дали има болница,или не-и него ще го обсъждаме по същият начин.Това е!

# 85
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не се карайте бре хора!Колкото потребители-толкова мнения.Въпросът е в това,че при смъртен случай в тяхната болница,те се появяват в ефир "ни лук яли,ни лук мирисали".Един адекватен отговор не дадоха,да не говорим,че изобщо не поднесоха поне съболезнования на родителите.Е как искате да не се възмущаваме?Ако е някой ваш близък,при това млад човек(не дай Боже),така ли ревностно ще ги защитавате?Бъдете поне малко съпричастни към мъката на хората.А това,че имат болница-надали някой от тук пишещите толкова им завижда.Живи и здрави да са.Много хора се занимават с частен бизнес и изкарват много пари-някой да е чул нещо против?Това не е завист-това е самата истина.И ако някой друг по някаква причина причини смърт-независимо дали има болница,или не-и него ще го обсъждаме по същият начин.Това е!
За съжаление........... Praynig

# 86
  • Мнения: 504
Дами,
не съм гледала предаването по Нова телевизия, но преди 3 дни бях на 3D при Мазнейкова. Споделям мнението на мнозина от вас, че става въпрос за една меркантилна жена. Прегледа ме за 5 минути, като ми показваше какви муцуни правело бебето, вместо да акцентира върху това дали всичко е наред в развитието му. Прегледът струваше 70 лева!
Аз от самото начало чета темата ви, но като не гледала въпросното предаване нямам право да коментирам.
Ще пиша само по въпроса с ЗD- то, защото това по- горе не е първо мнение и явно много бременни са заблудени по този въпрос.
Основният инструмент за откриване на нарушения в развитието на нероденото, за проследяване на бременността е обикновеният, 2 - измерен ехограф. 3 - измерният няма тези способности за диагвостика, които има 2-изм. Той е по- скоро една екстра за мамата, която иска да види бебо като на снимчица. Дава много добро изображение на структурите на тялото, но преглед дали всичко е наред се прави с 2Д.  Wink

# 87
  • Мнения: 7 640
Изида, съвсем права си!
На 3Д могат да се видят някои външни малформации- заешка устна, например.
Но феталната морфология се прави на 2Д!

# 88
  • София
  • Мнения: 3 099
Алелуя, най-после още някой дръзна да позитивизира темичката на Мадам Ко-Ко...

Дами, внимавайте да не се подхлъзнете по пръските от зелена плюнка и да влезете в непочтителния тон на някои присъстващи.

Тук ако не плювате настървено ще Ви изедат!  Wink

# 89
  • Мнения: 8 460
Хайде да си дойдем на думата.Плюене, за мен означава клеветене,тоест лъжа.Всяка от нас,която има лични впечатления си е описала ПАТИЛАТА с Мазнейкови.Това като плюене ли го приемаш?Или всички трябва да пеем оди на радостта от кеф,че се е намерил един човек/или колкото и да са / на когото е познала пола?За човешки живот става дума,момиче,за човешки живот и за доктор,който се хили нагло в лицето на зрителите!!!Дано на никого не се случва,защото ако беше лично засегната нямаше да говориш така,сигурна съм!Не виждам нито зелени нито червени ,нито каквито и да било плюнки.Дано с говоренето си предпазим някоя мама,запътила се към Мазнейкови.Дано най-после се разбере,кои лекари са не само кадърни,а и хора!За да пишат толкова много против тях,значи има защо,не мислиш ли?

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 09:00 от Емия

Общи условия

Активация на акаунт