как да храня на 9 месеца, била леко пълна

  • 2 134
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
привет, мами.

дребната стана на 9м. храни се така:

8.00 попара от 2 сухара/юфка
12.00 месно пюре(аз го правя) - 250гр
16.00 кисел/каша с плод - към 250мл
20.00 кисело мляко с 3 бисквити 'закуска'

на 9м и една седмица тежи 9200 и е висока 75см.

док каза, че е малко пълна и да намалим яденето. освен това примерно бисквитите само кила правели.

моля дайте съвет как да разнообразя менюто с некалорични неща и по колко трябва да яде.

благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 299
А каза лит и на каква диета да я сложиш? Mr. Green

# 2
  • Мнения: 240
привет, мами.

дребната стана на 9м. храни се така:

8.00 попара от 2 сухара/юфка
12.00 месно пюре(аз го правя) - 250гр
16.00 кисел/каша с плод - към 250мл
20.00 кисело мляко с 3 бисквити 'закуска'

на 9м и една седмица тежи 9200 и е висока 75см.

док каза, че е малко пълна и да намалим яденето. освен това примерно бисквитите само кила правели.

моля дайте съвет как да разнообразя менюто с некалорични неща и по колко трябва да яде.

благодаря!


Закуската може да бъде овесени ядки , мюсли , корнфлейкс. Доколкото знам те са по - диетични. Можеш да им добавяш и пресни плодове.За слетобедна закуска вместо каша може да даваш кисело мляко и плодове.Вечер вместо бисквитки също плодове.Естествено не те карам дас даваш само плодове , но можеш да ги редуваш.Все пак не бива детето да стои гладно. А между храненията - пресни плодове.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 121
Моята също е на 9 месеца и е със същите мерки,но не е пълна.Води се по детенцето,не по думите на док.,те все много знаят.Супер си е детенцето,ние сме на следния режим:

     8-8.30-кърма+АМ
    10-10.30-100гр.плодово пюре
    12.30-13.00-50-60гр.супа+зеленчуково/месно пюре-редувам през ден
    17.00-17.30-през ден редувам каша и кисел-200гр
    21.00-21.30-кърма +АМ

# 4
  • Мнения: 8 917
Гери на 9 месеца бе към 10 кг и никога не е била пълна. Ръководи се по детенцето ти - колкото и когато му се яде.

# 5
  • Мнения: 1 259
Ами моят син на 9 месеца беше 10 кг.Невиждам какво е пълното на детето ти Rolling Eyes.Много добре си го храниш Peace

# 6
  • Мнения: 5 790
И на мен ми се струва, че детето ти си е съвсем нормално. Не може всички да са по таблиците на педиатрите. Давай му да яде, каквото му харесва на детенцето и не слушай глупости да го слагаш на диета или да го ограничаваш.
На 9 месеца Виктория е била 10,200 кг и висока 75 см, пък нашата педка никога не е казала, че е пълна или нещо подобно.

# 7
  • Мнения: 46 434

... моля дайте съвет как да разнообразя менюто с некалорични неща и по колко трябва да яде...

От тези неща, които си изброила, давах само месното пюре, другото го бях заместила с овесени, пшенични ядки, просо и грис с масло и сирене, както и с плодове (един или направо плодова салата). Но не защото педиатърката ми е казала, че е дебела, а защото на мен така ми харесваше  Simple Smile Въпреки това на  9 месеца София беше 10 150 кг. 74 см. Според нашата лекарка- перфектни мерки  Laughing

А АМ не иска ли да пие?

# 8
  • Мнения: 7 640
вечерното хранене ми се вижда в повече- 3те бр. Закуска с колко кис.мляко смесваш?
Иначе подкрепям Никол за съветите

# 9
  • Мнения: 6 390
мерските са идеални  Wink продължавайте в същия дух   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 197
Според мен изобщо не е лоша идея да се следят мерките, защото излишните килограми само пречат. За мен тази разлика от 2 кг спрямо нормалните за ръста си е много сериозна, особено съобразено с общите кг. Аз мисля, че както и при възрастните височината трябва да отговаря на килограмите, с минимални отклонения. Ако вие сте 160 см нормално ли ще бъде да тежите 72 кг (както е съотношението за детето)? Дъщеря ми  е на 6 месеца без една седмица, висока е 72 см и тежи 7 кг. Надявам се никога да не ми се налага да я поставям на диета, винаги е яла колкото си иска, но ако аз видя, че има повече килограми от необходимото ще и намаля храната (само количеството, без да променям съставките).

# 11
  • Мнения: 46 434
... За мен тази разлика от 2 кг спрямо нормалните за ръста си е много сериозна ...

За кои 2 килограма говориш  newsm78

# 12
  • Мнения: 124
Чета, чета и леко взех и аз да се притеснявам. Ако вие сте "леко пълни", ние трябва да сме направо дебели - на осем месеца беше 9400 при 72 см, сега вече сигурно е 10 кила. Храним се така:

закуска - някаква зърнена каша (ов. ядки, елда или каф.ориз) с 2 лъжички кис. мляко и съвсем малко настърган плод, общо около 120 гр

обяд - зеленчуково или месно пюре - 200 гр. (без захар, сол или мазнина)

следобедна закуска - каша с плод или само плод, или 150 Ам

вечеря (към 19 ч.) - пак зеленчуково пюре, по-редичко, понякога с един ръжен сухар (отскоро ги въведох)

и накрая, преди заспиване - Ам, 120 или 150 мл.

Но има една особеност - буди се 2 пъти нощем и пие по 150 АМ. Ако случайно не се събуди, давам й Ам сутрин, така че общото количество да е към 500 мл.
Бисквити, солети, Зрънчо и т. н. между храненията не давам.
Само аз ли давам вечеря, различна от кърма/АМ?

# 13
  • Мнения: 1 942
Според мен с тези мерки и кила дето си изброила НЯМА КАК да сте пълни! Доки сигурно е дребна и твоето бебче и се вижда великанско  Joy Супер сте си! Но ако преценяваш, че трябва да се смъква /по-скоро да не наддава/ бих заменила последното хранене с плодово пюре и кисела следобед бих потърсила алтернатива на нещо без царевица /от царевицата се пълнее доста бързо/

# 14
  • Мнения: 4 915
Ей тук: http://www.who.int/childgrowth/standards/en/ са публикувани новите стандарти на СЗО  съобразно пол, възраст, ръст, тегло на децата с норми и допустими отклонения.

Таблиците, разбира се не са за да се вманиачаваме в тях, но да ни дават все пак някакви насоки - на когото му е интересно да ги разгледа.

Според тези: http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfl_girls_z_0_2.pdf
http://www.who.int/childgrowth/standards/WFL_girls_0_2_zscores.pdf

съобразно ръста на момиченцето, теглото е съвсем в норма.   

За храненето бих премахнала бисквитите и кисела - носят празни калории и захар. Както Никол казва, най-добре е да се заменят с каша от зърнени ядки, към които да добавяш плод или мляко, сирене. Не готови каши, а от пакетчета ядки, които продават - овесени, ръжени, пшеничени, просо, гречка.

Общи условия

Активация на акаунт