отказали се от градина

  • 1 453
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 844
Причината за тази драма може да е в персонала.
Опитай с друга детска градина  Peace

И аз мисля така.
Важно е отношението към децата, за да могат да свикнат.
В нашата градина лелите и госпожите са разкошни - сутрин посрещат всяко дете с прегръдки и целувки (по същия начин и ги изпращат) и моите щерки ходят с голям кеф (после не искат да си тръгват - единствено ме питат дали не може да ходя и аз с тях  Laughing). Дори едно момиченце от тяхната група сутрин плаче, за да влиза по-бързо и няма търпение да си обуе пантофките и да каже "чао" на мама.
Защо не потърсиш друга градина, в която имаш добри отзиви за персонала и не пробвате отново?
Подкрепям!

# 16
  • Мнения: 583
аз също спрях дъщеря си от ясла по тази причина. за две седмици ходене-рев,отслабна и два пъти болна, а като а прибирах до вечерта само плач и нерви. отношението на персонала не ми харесваше, въпреки че като я водех в къщи госпожите и се радваха, но за мен лицемерно. тъй като нямаше да я приемат на друго място по това време на годината я записах в една по-скромна частна градина и вече две седмици сме там. още след първия ден няма и помен от стреса-вече ходи с радост, казва чао на каките и им дава целувка-това е показателно за отношението към нея! затова и аз като другите мами-опитай в друга детска градина! Hug

# 17
  • Мнения: 745
Не мисля, че си мекушава - просто както всички мами искаш детето ти да е щастливо.
Подкрепям съвета за смяна на ДГ.
Колектива на градината в която Василена вече е 3 група е невероятен. Знаеш ли, много е хубаво когато детето ти няма търпение сутрин да тръгне за градина, а след обед  когато се върне е пълна с емоции и случки за разказване - тогава и аз съм спокойна на работа.
Говори с мамите от твоя квартал - виж от кои градини са доволни, от кои госпожи и прецени.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 022
Не си мекушава, а искаш най-доброто за детето ти,разбираемо. А и  почти всеки има забележки към градините-многото деца, болестите, ако не уцелиш персонала и т.н.Когато минусите са повече от плюсовете- това е решението.
И още нещо- дали ще се научиш да общуваш не зависи от ходенето на ДГ, което повечето хора изтъкват  като причина за задължително посещаване .

# 19
  • Мнения: 3 161
На път сме да го направим, така че ще следя с интерес  Simple Smile.

# 20
  • Мнения: 120
и ние след една седмица се откаzахме. Много се стресира детето, персоналът беше неквалифициран (частно заведение) , едни студентки, ама с нищо не ги занимаваха, групата разнородна, двегодишни деца заедно с петгодишни и едно по голямо. Никакъв подход педагогически нямаха теzи моми, та детето ,което тръгна с толкова ентусиаzьм, така се разочарова, че не иска и да чуе за градина, казва, че само на голямо училищни иска. Жалко, zаЩото исках да си намери там приятели, иначе нямам проблем да си го гледам.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 8 935
При все, че забременях......иначе щяхме да си продължим с трагедиите или да търсим нова детска.
Ходеше на ясла от 2-годишен, а от 2 и 7м тръгна на ДГ....сега си е наумил, че иска на училище (защото батковците ходели там) или на градина, ама с братовчедка си (което е неосъществимо)

# 22
  • Мнения: 31
Много благодаря за съветите и подкрепата! Точно от това имах нужда!

# 23
  • Мнения: 430
А моето момиченце ходи вече близо месец и половина и всяка сутрин хленчи, мрънка, понякога плаче /особено като ми казва "Довиждане"/.
Не мисля да се отказваме. Вярвам, че детето ще се адаптира и със сигуност ще му бъде по-забавно в градината отколкото вкъщи с някоя непозната жена. Ходя на работа и нямаме "свободни" баби.
Е, очевидно съм зла, непреклонна и т.н. майка.

# 24
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Причината за тази драма може да е в персонала.
Опитай с друга детска градина  Peace

И аз мисля така.
Важно е отношението към децата, за да могат да свикнат.
В нашата градина лелите и госпожите са разкошни - сутрин посрещат всяко дете с прегръдки и целувки (по същия начин и ги изпращат) и моите щерки ходят с голям кеф (после не искат да си тръгват - единствено ме питат дали не може да ходя и аз с тях  Laughing). Дори едно момиченце от тяхната група сутрин плаче, за да влиза по-бързо и няма търпение да си обуе пантофките и да каже "чао" на мама.
Защо не потърсиш друга градина, в която имаш добри отзиви за персонала и не пробвате отново?

И аз подкрепям!

# 25
  • Мнения: 31
Май наистина ще е добре да пробваме в друга градина. Моля препоръчайте ми някоя в Емил Марков, Стрелбище или Иван Вазов!

Общи условия

Активация на акаунт