Как се спасявахте от" домашния арест" при кърмене

  • 1 185
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 508
Здравейте! Laughing Имам си бебок на 14 дни. newsm30 Кърмиме се, но вече почнах да откачам. От както съм се пробрала от болницата почти не съм спала, ако не ядеме посреднощ, то ни мъчат колики.  smile3511Но както и да е,  издържа се, ама и този " затвор" вече ми идва много. Как се справяхте, излизахте ли? И докога така? Имам чувството, че докато кърмя няма да мръдна от вкъщи. А в момента има човек в къщи, но как да се възползвам, като още не сме си регулирали яденетата. smile3507

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Честито бебенце Grinning
Първите няколко седмици наистина са много хаотични, докато ти и бебето се приспособите към новия начин на живот. Но нещата полека стават по-предсказуеми - обикновено към 5-6 седмица след раждането всичко изглежда по друг начин Grinning
Колкото за затвора - повечето от нас кърмят навън без всяко притеснение Laughing Може би в момента това ти изглежда пряко сили, но постепенно бебето се научава да захапва добре самичко и не ти е нужно да гледаш как го поставяш на гърдата - тогава човек обикновено вече набира смелост да кърми навън, особено ако има и някой да му пази страх Laughing (като сте 2, е по-лесно да се престрашиш първия път). Оттам нататък откриваш всъщност каква свобода ти дава кърменето Grinning

# 2
  • Мнения: 22 521
Честито бебенце Grinning
Първите няколко седмици наистина са много хаотични, докато ти и бебето се приспособите към новия начин на живот. Но нещата полека стават по-предсказуеми - обикновено към 5-6 седмица след раждането всичко изглежда по друг начин Grinning
Колкото за затвора - повечето от нас кърмят навън без всяко притеснение Laughing Може би в момента това ти изглежда пряко сили, но постепенно бебето се научава да захапва добре самичко и не ти е нужно да гледаш как го поставяш на гърдата - тогава човек обикновено вече набира смелост да кърми навън, особено ако има и някой да му пази страх Laughing (като сте 2, е по-лесно да се престрашиш първия път). Оттам нататък откриваш всъщност каква свобода ти дава кърменето Grinning
По-точно не мога да го кажа. Peace

# 3
  • Мнения: 385
Здравей! Познато ми е! Ами ние излизахме, и то за 1-2-3часа. Сменяхме памперса, кърмихме се и излизахме и оставяхме вили на могили след нас,  newsm44но това е нормално! И бебо и ти имате нужда от въздух, а пък бебо като ревне за цица се прибирайте newsm45, но по принцип навън те са по спокойни така че може да издържите и по-дълго! И досега сме така, но намалихме продължителността на разходката, че дойде студа Weary

# 4
  • Мнения: 942
Честито бебче!  bouquetДа ти е живо и зрадаво и много да те радва!
На нас оървата ни разходка беше на 10 дена.Нямахме проблеми с кърменето навън,а само със стигането до определено място,тъй като и на Ники режима й не се беше регулирал.Е, вярно правехме много почивки по пейките(за да се кърмим) но нас не ни пречехе-за никъде не бързахме.Цялото лято изкарахме в морската и заведенията по плажа.Даже накрая и тя придоби един навик...щом усетеше ,че сме седнали някъде почваше и тя да иска я да пиине я да хапне нещо(кърма,де) Simple Smile Ако те притеснява да я кърмих на вън пред хората може да мяташ една пелена отгоре,но съм сигурна,че скоро изобщо няма да ти се струва страно кърменето навън.
Успех и дълго кърмене(на открито и закрито)  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 211
Честита рожба! Да ти е живо, здраво и късметлийче!
Много ще ти помогне статията за дискретното кърмене от библиотеката на форума. Успeх!

Последна редакция: вт, 10 окт 2006, 21:34 от tety

# 6
  • Мнения: 5 393
Както е казала Хедра-постепенно ще свикнеш , ще се отпуснеш и ще почнеш да кърмиш навън.Моето първо кърмене навън беше когато Иво беше на 2.5 месеца горе долу.Успех.  bouquet

# 7
  • Мнения: 35 891
свиква се, но е по-тежко, когато това ти е първо дете
животът ти се е променил завинаги и неизлизането не е единственото нещо Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 12 201
   Да кърменето навън помага доста  Simple Smile При мен е малко по-трудно. Особено ако ревнат и двете навън. Вкъщи ги кърмя едновременно в този случай, но веднъж пробвах навън и честно да си го кажа няма начин как де е дискретно с две. Добре че гърдите са ми толко малки че реално от бебетата нищо не се вижда  Simple Smile
   Някога и аз не си го представях, но сега заедно с други мами от отчетните които кърмят заедно се престрашаваме и е лесно  Simple Smile

# 9
  • Мнения: X
Честито ти бебече!Хедра е казала всичко което трябва,аз само ще допълня,че с течение на времето и като се престрашиш да кърмиш навън,ни най малко ще се чустваш "арестувана" и обсебена от бебчето...Все още кърмя на поискване и въпреки това си водя съвсем активен социален живот/ходим си на гости,на заведения почти постоянно сме навън/...Престраши се веднъж да го нахраниш извън къщи/не задължително навън-може в заведение, у приятели.../ и повече няма да ти е проблем

# 10
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
И ние не сме от арестуваните", кърмим се навсякъде от 10 тия ден на Сони.И да ти кажа по-лесно от кърменето няма, млякото е винаги прясно, топло и нищо не трябва да те притеснява в храненето навън, освен идващият студ.Но да ти кажа и в лошото време се излиза, не видях от къде си но ако си в София, можеш да се разхождаш в моловете хем с навън, разнообразие а и не те вали.

# 11
  • Мнения: 2 531
Ами те вече са писали- кърмене навън! Особенно като застуда с една пелена ще е много дискретно! Проблем ще е твойто облекло- купи си потници с ластични презрамки за да ти е лесно "свалянето" и да не ти е гол кръста!

# 12
  • Мнения: 11 816
Подкрепям всичко казано за кърменето въобще и за кърменето на вън, а сега в предстоящата зима в моловете или в подходящи заведения!  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 252
Престраши се да излезеш с бебето по-скоро навън, за да не се депресираш в къщи. Щом кърмиш можеш да обилакяш по цял ден по магазини, паркове и на гости. Храната ще е с теб по всяко време. Веднъж като закърмиш навън ще се успокоиш. Първия път и аз се шашках, но бях с любимия и той ми даде достатъчно сили да се престраша и да накърмя бебчо, който се дереше от глад. Сега съм специализирала кърмене на обществени места и дори и пелена не си слагам, за да ме прикрива - то какво ли се и вижда де Grinning

# 14
  • Мнения: 3 092
Кърми навън а ако имаш нужда от подкрепа и си от София - обади се!Може да кърмим заедно! Peace
А детенце да ти е живо и здраво и дълго да се кърмите ! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт