Бързи закуски за работещи мами?

  • 10 790
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 769
Обяснихме се кой закусва и кой не в сеседната тема, но я да видим какви предложения имате за закусващите работещи дами?
За сутрешното бързане няма какво да се впускам в подробности - на всички ни е пределно ясно... аз успявам да сколасам само мюсли/корнфлейкс с мляко, някой вид активия, плод, капучино, понякога препечени филийки, но напоследък се опитвам да спирам и хляба...
Имате ли идейки ...

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Запасявай се със солети Wink

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Бисквити с кисело мляко, не изисква почти никакво приготовление Grinning

# 3
  • Мнения: 9 086
Вариант първи - някакви сладкиши, соленки, кифли, бутерки и такива, които се правят веднъж седмично и има за една седмица за закуска (то си зависи от семейството, но може и 2 дози да се приготвят)
Вариант 2 - принцеси - с каквото се сетите - кайма, сирене, кашкавал, комбинация от тези  смесена с яйце - приготвят се от вечерта, сутрин само буууф в скаричката или парти грила и докато се облечеш са готови.
Вариант 3 - тостери - пак от предната вечер, сутрин само печеш
Леки варианти - бисквити с какво да е мляко или какао, кроасани със същото


 Laughing Laughing ама сега виждам че се опитваш да намалиш хляба. Е у нас т акава закуска няма. Закуската мъкне целия ден, така че няма лабаво.
Освен това няккава поговорка гласеше "Изяж закуската сам, обяда раздели с приятел, вечерята дай на врага си". И у нас се спазват първите две

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами то без хляб и тестени изделия ти си написала какво може да се хапва.  Simple Smile Иначе аз много обичам макарони със сирене или юфка - стават бързо.
Понякога си купувам закуска на път за офиса - милинка или геврек. Обичам и кроасани  Simple Smile

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Каква ти закуска, пий една вода и си мисли, че не си гладна!  Wink

# 6
  • Мнения: 2 211
1. Най - добре някакъв сочен плод. Сега е сезонът на гроздето. Круши или ябълки може също.
2. Парче сирене или кашкавал, няколко маслини, домат и краставица.
3. Шунка или филе и домат и краставица.
4. Две варени яйца и домат и краставица.
Всичко това е диетично и може да се приготви от предната вечер.
Помисли върху варианта за вегетариански сандвич с черен хляб.

# 7
  • Мнения: 804
Имаме една руска салата и от няколко дена това закусваме, мазваме върху хляба и готово. По същата система върви и пастет, топено сирене, лютеница и такива неща. Hug
 Иначе когато имам време през седмицата правя мелинки или маруски с машината за хляб. Така имаме закуска за няколко дни Wink

# 8
  • Мнения: 22 867
.............. правя маруски ...............

Какво представляват маруските newsm78?

# 9
  • Мнения: 769
Всичките ви предложения звучат много вкусни! Сандвичи/принцеси обичам всякакви, но тъй като не мога да пазя диети реших да намаля сладкото и тестеното.. с хляба имам прогрес хапвам много рядко сухар, със сладкото се сборваме, ама 'то' печели  Laughing Laughing

Предложенията на tety ми допадат, общо взето ги правя тези комбинации:
1. Най - добре някакъв сочен плод. Сега е сезонът на гроздето. Круши или ябълки може също.
2. Парче сирене или кашкавал, няколко маслини, домат и краставица.
3. Шунка или филе и домат и краставица.
4. Две варени яйца и домат и краставица.

п.п. мале ако ми падне един пастет.. може и цял хляб да изгори с него.... Grinning Grinning

# 10
  • Мнения: 446
Не започвай деня със сладки неща /тестени закуски, в които има рафинирана захар, подсладени млекца и т.н./, ще се изненадаш колко по-лесно ще ти е без "заслаждане" и по-късно през деня. Аз бих ти препоръчала овесени ядки със сирене, варено яйце, или дори само ръжена филийка с лютеница и маслини, не е страшен хляба, ако не е бял.

# 11
  • Мнения: 42
И аз като теб, а и като повечето работещи жени и майки нямам време за закуска, но напоследък започнах да си хапвам мюсли, корнфлейкс или някоя активия и се чувствам прекрасно. Защото и аз като теб се ограничавам в употребата на хляб и сладко. За съжаления нямам никаква идея какво да ти препоръчам, след като не искаш да ядеш хляб........

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Филия с пастет или лютеница, принцеси с кашкавал, салам и кашкавал, кайма, кроасан, кифлички, зърнена закуска с прясно мляко, солети, бисквити...такива неща Mr. Green

# 13
  • Мнения: 634
Понякога от предната вечер си купувам замразени бутерки и сутрин като звънне часовника , пъхам ги във фурната докато се оправям и след 20 мин. хапвам преди да тръгна  Simple Smile
А ако искам по-лек режим-едно сварено яйце, пак от предната вечер.
И ябълките също са ми честа закуска  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 286
Понякога само,защото не закусвам си намазвам една филийка с масло и течен шоколад.

Общи условия

Активация на акаунт