Какво е сгафил Иво Инджев?

  • 5 658
  • 129
  •   1
Отговори
# 30
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Все си мисля, че това е поръчка. Кажи че сестра му е к..ва, пък после доказвай че нямаш сестра. А сега остава Инджев да се направи на жертвено агне. Недопустимо е според мен журналист от неговата класа да пуска такава непроверена информация в такъв момент.
По принцип е недопустимо журналист, особено пък от неговата класа да проявява политическите си пристрастия в ефир, без значение какъв е моментът.
Мен лично отдавна ме дразни тази негова склонност и затова спрях да му гледам предаването.
По повод раздялата му с bTV коментарът ми може да е единствено - каквото си е търсил, намерил го е.

# 31
  • Мнения: 2 543
Хайде, де! Нима пък това е първият случай, в който някой говори непроверени неща за някого в национална медия, че дори и в БТВ!!! Confused Доколкото разбирам никой нищо не е твърдял! Иво Инджев е споделил какви писма получава от зрителите на предаването. Не е казал - "Абе, вие знаете ли, че Първанов има мезонет, купен от Манджуков!". Нали така? Смятам, че е скандален фактът, че в България се уволняват журналисти по поръчка на президента! И то по време на предизборна кампания. Доста безочливо и типично! Naughty
А ето и какво е казал самият Инджев:
"“Аз направих уговорка в ефир, че информацията е непроверена. Просто бях длъжен да попитам събеседника си за нея, защото и без това е трудно да се доближиш до човек, близък до Първанов. Това е мой дълг като журналист – да питам”, обясни Инджев. 

Журналистът каза още, че върху бТВ отдавна се оказва натиск той да бъде освободен, тъй като бил неудобен. “Още през юли от президентството се опитваха да ми натрапват събеседници, аз не се съгласих и казах, че не мога да работя така”, допълни Инджев. Според него от “Дондуков” 2 шантажирали телевизията с лиценза.

“Просто в България така отстрелват журналисти – като натискат шефовете им да ги принудят да напуснат, за разлика от Русия, където ги убиват физически”, коментира Инджев.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 244
Историята с апартамента може даже да е вярна, но Инджев не се е постарал да се подкове.

Именно

Смятам, че е скандален фактът, че в България се уволняват журналисти по поръчка на президента! И то по време на предизборна кампания. Доста безочливо и типично! Naughty

И това е вярно!


Журналистът каза още, че върху бТВ отдавна се оказва натиск той да бъде освободен, тъй като бил неудобен. “Още през юли от президентството се опитваха да ми натрапват събеседници, аз не се съгласих и казах, че не мога да работя така”, допълни Инджев. Според него от “Дондуков” 2 шантажирали телевизията с лиценза.

“Просто в България така отстрелват журналисти – като натискат шефовете им да ги принудят да напуснат, за разлика от Русия, където ги убиват физически”, коментира Инджев.


Не бих се учудила. И БиТиВи, и Нова лакействат според управлението. Знам от колеги достатъчно примери, да речем с ББ...

# 33
  • Мнения: 2 013
Защо е бил длъжен да попита Михаил Мирчев за мезонета? newsm78 newsm78 Той е социолог, собственик на АССА-М, формално независим. Той не го кара да коментира някакъв факт от обществения живот, а твърдения от мейлите, които получава.

Иначе другите неща може би имат резон - че президентството се е опитвало да налага събеседници на Би Ти Ви.

Но пък когато Иво Инджев отиде да работи в Би Ти Ви имаше клюка, че това е станало по желание на Костов newsm78 newsm78 Може и да не е вярно, но е факт, че трудно крие пристрастията си към сините (които и да са те в момента).
Мисля, че е добър в това, което прави като журналист.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 381
Михаил Мирчев (и агенцията му АССА-М) се води червена! Затова Инджев, може би, го е питал. А, що се отнася до Манджуков - да, трябвало е и той да бъде питан, след като инфото е, че той е подарил жилището.

# 35
  • Мнения: 193
Позволил си е да изнесе непроверена информация за Президента Първанов или агент Гоце /незнам как да го нарека/.
Аз също неодобрявам такъв тип журналистически прояви, но съм учудена за Иво Инджев.  Първо е един от малкото интелигентни български журналисти, второ винаги съм смятала, че предаването му в БТВ специално е умерено, даже прекалено.
Надявам се да намери своето място в някоя наистина свободна медия.

# 36
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ieppe, винаги в такива случаи се сещам за една книга с разкази на Айзък Азимов.
В единия ставаше дума за кмет на едно градче, за когото някои подозираха, че е робот.
Точно един журналист май се беше заинатил да докаже, че това е наистина така.
И не го направи с доказателства, а просто пускаше разни мухи от рода на 'Той никога не спи. Никой не го е виждал да яде.' и още подобни в тоя дух.
В крайна сметка се стигна до големи ексцесии и така и не се разбра робот ли е кметът или човек.
Забравила съм вече края, но ето тези подробности от разказа ги помня.
Много е лесно да подхвърлиш нещо без доказателства, нали не си ти този, който ще се мъчи да ги опровергава.
В ефир пък такива подмятания - 'айде, нЕма нужда Stop

# 37
  • София
  • Мнения: 2 381
Позволил си е да изнесе непроверена информация за Президента Първанов или агент Гоце /незнам как да го нарека/.
Аз също неодобрявам такъв тип журналистически прояви, но съм учудена за Иво Инджев... 

Какво значи изнесе непроверена информация? Все едно да пита в ефир: "Има един слух, че Петър Манджуков, на когото президентът връчи орден "Стара планина" му е подарил мезонет на една от централните софийски улици. Вярно ли е това?" Той просто е попитал. Макар и да е станало малко по-различно, горе-долу е същото. Няма да се повтарям какви са начините да потвърди или отхвърли този слух, защото вече ги писах по-горе. Но истината е, че е трябвало друг да пита, а не Мишо Мирчев...

# 38
  • Мнения: 2 543
Някой по-нагоре помена Иван Костов. И на него никой не му се извини за 200 000 долара, дето му ги бил дал Чорни, ама и никой не беше уволнен, нали? И за още колко политици се говори така напосоки... Нема нужда, и аз това викам. Ама, нека сме последователни, ако ще е така. То тогава пък кой ли журналист ще остане на работа? ooooh!

# 39
  • София
  • Мнения: 2 381
Ieppe това с 200 000 от Чорни, май не е съвсем лъжа. Друг е въпросът какви игри са играят и защо това не е било доказано. А знаеш ли, че понякога журналистите правят това, което им кажат шефовете. А те - шефовете, си имат сметки за разчистване и пари за получаване от разни люде.

# 40
  • Мнения: 2 013
За АССА-М - да, носи й се славата, че е червена, но това не е написано на табелата й, нали? Драгият зрител откъде да знае? По същата логика ББСС - Галъп какви са? И те ли са червени?

СТрамел, мерси, че ми припомни този разказ на Айзък Айзимов.

В интерес на истината, много от бомбите в обществения ни живот са започвали от журналистически публикации. Но тези работи се правят наистина с източници, както и с работодатели, готови да застанат зад статията или предаването.

# 41
  • Мнения: 3 423
В Германия има свобода на словото.
Германия е в ЕС.
В България очевидно няма свобода на словото.
България иска да е в ЕС.
Е, докога ще се запушват устите на журналистите?

# 42
  • Мнения: 6 167
лошото е, че го шитват точно преди изборите,
а болния мозък е втори след първанов.
според мен окончателно се затриват политическите предавания.
инджев запълни донякъде дупката, оставена от гарелов,
беше единственото свестно предаване.
сега остава оня смешник бареков с 5 минутните си сензации,
както и другия човек от свободна европа ( не се сещам името му), който
и ако изобщо има минутки са малко.
така в милата родина разстоянието политика -човек -
съдържание на чинията се
увеличава с 10 светлинни години.
има вестници, ама ... кой чете
един капитал за цвят и това е.
разследваща журналистика ( Йончева примерно) отдавна няма.
журналистиката пада на нивото на евтините сензации за 5 минути сутрин докато си
завързват хората връзките за обувки да излизат за работа.
жалко, защото при липса на средна класа , която да мисли за конкретни
проблеми свързани със стандарта и да усеща политиката , като ТУК и сега, а не "някъде там някога си",
това обрича ситуацията на тотално затъпяване.
да живеят реалити шоутата, чалгата и негласуването! ( или по-точно гласуването за болни хора)



# 43
  • Мнения: 2 013
Ieppe това с 200 000 от Чорни, май не е съвсем лъжа. Друг е въпросът какви игри са играят и защо това не е било доказано. А знаеш ли, че понякога журналистите правят това, което им кажат шефовете. А те - шефовете, си имат сметки за разчистване и пари за получаване от разни люде.

Тия 200 000 май бяха получени от фондацията на Ленчето, но твърдяха, че не знаят от къде са дошли newsm78 newsm78 Ако си спомням добре.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 381
Ieppe това с 200 000 от Чорни...

Тия 200 000 май бяха получени от фондацията на Ленчето, но твърдяха, че не знаят от къде са дошли newsm78 newsm78 Ако си спомням добре.
Нещо такова беше. Няма значение. Няма да се разплете историята.

Общи условия

Активация на акаунт