Какво мислите за магистратурите?

  • 5 513
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 427
Никой ли не е чувал за магистратурите, които организират съвместно БАН и ВТУ? Имат задочна форма, приемът е само по документи - въобще устройва ме отвсякъде Simple Smile На СУ мисля, че съм изпуснала срока за записване Confused
Чувала съм, и не само Laughingза срамотиите имам да доучвам-само държавният изпит ми остана, и вече две години си намирам оправдание и го отлагам!Магистратурата ми е банково дело, но аз съм завършила Финанси в Търново т.е. не съм по програмите за неспециалисти.

# 31
  • Мнения: 235
и аз искам да уча магистратура в ПУ,но има само редовно,пък мен не ме устройва редовно.ходя на работа и 2год.редовно не ми е ясно как ще ги карам.пък и скоро ми казаха че редовното е само събота и неделя - в това се изразявало.и все пак всяка събота и неделя да са ти заети ,пак не е нормално.
Деси издържа се ,ако знаеш каква пародия е ,я идеш я не  и аз като теб имах същите притеснения , но не си чааак толколкова зает съботата и неделята.Ако искаш смело се записвай , без да усетиш ще го изкараш.Аз съм последен семестър сега

# 32
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ние с мъжът ми се дипломирахме в началото на октомври /за него първа за мен втора магистратура/ в СА в Свищов Корпоративен мениджмънт. Има около 20 специалности, но срока за записване беше до 6.10. Има нов прием февруари или март. Формата на обучение е дистанционно - ходиш всичко 5 пъти - за записване, за изпити първия и втория семестър, за защита на дипломна работа и за получаване на дипломата. Можеш да се запишеш и с дипломата за бакалавър. Обучението се води 3 семестъра. Ако си смениш специалността от предишното образование първата такса е 520 лв, а следващите 2 по 420 лв. /тази година/ като в това влизат учебници и помагала. Трите семестъра са в рамките на една календарна година.
http://www.uni-svishtov.bg/
тел. на дистанционното обучение 0631 66 245 и 0631 66 281

# 33
  • София
  • Мнения: 985

Мааалко офф: Влязла ми е мухата да уча за удоволствие, искам да уча геология, в краен случай-археология. Питанката ми е дали има извън Сф такива специалности, като второ висше и пр разни линкове, може ли задочно и тъй...
Е ти ме разби....баш тия двете....и то за удоволствие Shocked

Ами то геологията освен за удоволствие, незнам за какво друго може да се учи, много трудно е да се намери работа в тази сфера. Като наука е доста интересна,  е не всичко, разбира се. Любимата ми част е историчната геология и минералогията и петрографията. Незная къде извън София има такава специалност. Освен това си мисля че е само редовно , много е тежка.

# 34
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, ударих на камък навсякъде Sad Изпуснала съм сроковете...не ме щат Sad
Нищо, живот и здраве, за летния семестър, където записват, ще пробвам, ако не - догодина Simple Smile
Ще видим...Може пък за добро да съм изпуснала сроковете сега, Господ си знае работата Wink

# 35
  • Мнения: 6 992
Според мен има смисъл  Peace
В момента доучвам последния семестър на магистратура към Пловдивския - "Управление на европейски проекти".
Я кажи какво се учи в това, пускат го и при нас догодина, когато (ако съм си взела историческата граматика и новата литература) ще трябва да записвам някаква магистратура и много се колебая - психология ли, това управление на проекти (макар че не искам и да чуя повече за нашата катедра, ама само там го правят) или стопанското управление/икономика... #Crazy Не знам Shocked А това управление на европейски проекти много добре звучше на рекламната брошурка Laughing

# 36
  • Мнения: 6 155

Я кажи какво се учи в това, пускат го и при нас догодина, когато (ако съм си взела историческата граматика и новата литература) ще трябва да записвам някаква магистратура и много се колебая - психология ли, това управление на проекти (макар че не искам и да чуя повече за нашата катедра, ама само там го правят) или стопанското управление/икономика... #Crazy Не знам Shocked А това управление на европейски проекти много добре звучше на рекламната брошурка Laughing


Да, интересно е.  Grinning
Най-общо казано - подготвят те да можеш да напиш проект, с който да кандидатстваш по евр. фондове и програми, набляга се и на самите тях - структурни и предприсъединителни, право на ЕС, администриране на проектите и т.н. Ако искаш ще ти пусна на ЛС точно прадметите, които се изучават  Simple Smile

# 37
  • Града на Лили Иванова
  • Мнения: 99
Моята първа магистратура е съвсем различна от това,което искам да запиша като втора-икономика някаква,още не съм решила,но мн. ме истрах дали ще се справя с непозната за мен материя и то с дистанциона форма на обучение.

# 38
  • Мнения: 189
И на мен ми бръмчат подобни мухи из главата, но досега поради финансова и времева възможност не им обръщах внимание. Вече си мисля обаче, че е крайно време да се заема с въпроса. Завършала съм Математика и информатика, но работния ми стаж е изключително като счетоводител (в началото оператор, после счетоводител-оператор и накрая счети без образувание Confused) Ужас. На мен си ми трябват малко знания и сигурна тапия, но все още времето ми е много ограничено. Та ще ви бъда много благодарна ако ме светнете за дистанционните форми на обучение. В смисъл кое учебно заведение поддържа магистратури за неспециалисти, колко семестъра е обучението и т.н.

# 39
  • Мнения: 4 651
Ако не четеш сама, което ти е интересно - смисъл почти никакъв.
Дават се едни луди пари на семестър, но според мен още не могат да си измислят хубаво програмите.
Аз продължих с магистратура по същата специалност и учехме същите неща като преди това, само заглавията на предметите малко по различни.
Още не съм написала дипломната работа,но ще запиша още една. Знания имам доста по темата, ама трябва да си платя над 1000 лв., за да ги облека в диплома.

Общи условия

Активация на акаунт