Ура!! Нови мерки срещу бясното шофиране!

  • 2 222
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 547
250 лв. глоба и отнемане на шофьорската книжка за период от 3 месеца са санкциите при шофиране със скорост, превишаваща позволената с 51 км/ч. Това ми харесва. Бих предпочела глоба от 5000 лв., бой с пръчки и отнемане на книжка за 10 години, ама нейсе, да не издребнявам  Mr. Green

У мен се стаи обаче въпросът, дали наистина ще се прилагат тези санкции? Имам предвид повсеместно - на дебеловратия питекантроп в летящото с 200 порше, и на него ли ще му вземат книжката за 3 месеца?? Thinking

# 1
  • Мнения: 4 978
На мен, като смирен пешеходец, който се връща по няколко пъти преди да пресече улица, ми е все тая дали ще ме блъснат с +5 или +51 км/ч

# 2
  • Мнения: 25 447
И да му я вземат, каква е гаранцията, че няма да кара без книжка, а с 20 лв. в час, примерно?  newsm78
Закони и сега има, няма кой да ги спазва и кой да следи за спазването им.  Peace

# 3
  • Мнения: 1 813
И да му я вземат, каква е гаранцията, че няма да кара без книжка, а с 20 лв. в час, примерно?  newsm78
Закони и сега има, няма кой да ги спазва и кой да следи за спазването им.  Peace
Да съгласна съм.
Преди малко един приятел обесняваше как за втори път му вземат книжката,той изтрезнял,отишал и си я прибрал.
Процедурата е да си син на правилният човек  Laughing
Та... каквито и глоби да сложат ....  newsm78

# 4
  • в къщи
  • Мнения: 467


...У мен се стаи обаче въпросът, дали наистина ще се прилагат тези санкции? Имам предвид повсеместно - на дебеловратия питекантроп в летящото с 200 порше, и на него ли ще му вземат книжката за 3 месеца?? Thinking
Да бе,друг път.Те тия с дебелите вратове,(ако без да искат ги спрат),само като ги видят и махат с палката да продължат. Mr. Green

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За съжаление и аз съм песимист. Нали го знаете това: "Ви карахте с ...лв. над ограничението"

П.П. аХ`Не!, малко големичък ти е подписа Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 4 865
а глоби за пешеходците, които пресичат където и когато им падне, дали някога ще има?
за майките с малки деца, които прехвърлят детето през мантинелата и прескачат след него? а за бабите с бастуните, които се провират между колите на 20 метра от пешеходната пътека? ами за тарикатите, които откътрват 1-2 платна от оградите покрай трамвайните спирки, за да минават оттам, а не през подлеза или на светофара?

# 7
  • Мнения: 9 990
И да му я вземат, каква е гаранцията, че няма да кара без книжка, а с 20 лв. в час, примерно?  newsm78
Закони и сега има, няма кой да ги спазва и кой да следи за спазването им.  Peace

Номерът е как да следят катаджиите, да не взимат подкуп.Сега, ако глобата стане 250 лв, вместо по 10лв, те ще взимат 50...от прегрешилия, който пък , за да не го лишат за 3 м от книжка/ много с това си изкарват прехраната/ ще даде и 100 да му поискат... Sad
Да, за пешеходеца също трябва глоба, но пред очите ми стои катаджията до подлеза/България, на Ритъм!/ а над поделза там масово минават и притичват между колите-на нито един даже забележка, камо ли фиш...

# 8
  • Мнения: 3 861
приветствам по строгите санкции, но защо ли ми се струва, че това ще е добре най вече за катаджиите newsm78???

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Номерът е как да следят катаджиите, да не взимат подкуп.

Много е просто.
Засичането става с камери, а не с КАТ-аджии, глобите ти идват в пощата и така...
В София вече има доста камери, сега остава и да проработят по предназначени.

За пешеходците също трябва да има глоби, само че тях няма как засекат Simple Smile

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Много ясно - от цялата тая процедура и мерки ще "пострадат" пак средностатистическите българи, а не тези с поршетата. То се знае.  Crossing Arms

# 11
  • София
  • Мнения: 11 102
КАТаджиите сигурно са най - щастливи от промените ...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 383
В София - добре, а в Коньово?

# 13
  • Мнения: 5 877
Доколкото чух, глобите ще се вземат на ръка от катаджиите, така че може да са на процент и да им е по-изгодно да глобят, а не да вземат подкуп.

# 14
  • Мнения: 78
Шофирането е въпрос на лична култура.За съжаление в България простаците са твърде много  и тези глоби едва ли ще ги превъзпитат.Когато шофьор забележи жена , дете или старец на пътя реагира според възпитанието си , не според правилата за движение.Тоест както вчера някой спомена по телевизията , важни са първите седем години.Така че скъпи майки, внимавайте как възпитавате децата си.Ясно е , че родителите им някой е пропуснал да възпита ....

# 15
  • София
  • Мнения: 4 865
Шофирането е въпрос на лична култура.За съжаление в България простаците са твърде много  и тези глоби едва ли ще ги превъзпитат.Когато шофьор забележи жена , дете или старец на пътя реагира според възпитанието си , не според правилата за движение.Тоест както вчера някой спомена по телевизията , важни са първите седем години.Така че скъпи майки, внимавайте как възпитавате децата си.Ясно е , че родителите им някой е пропуснал да възпита ....

не само шофирането - ходенето по улиците е въпрос на лична култура. като видя родители да притичват с децата си на червен светофар и ми идва да... утре това дете също ще хукне да пресича така...

# 16
  • Мнения: 1 004
Това пак ще засегне бедния обикновен българин, да не мислите че онези мутрите с джиповете и тем подобни ще им задреме на ...
Те пак ще бутнат на катаджията 100 лв и ще си ходят по живо по здраво. Няма оправия, докато има корупция и гадни мутри  #2gunfire #2gunfire
Един познат го бяха смлели точно такива мутри, които изпреварват неправилно и се блъскат в него за да избегнат друг удар. От колата не става нищо, а мутрата е нагла и му казва - съди ме бе като искаш, ти какво искаш да остана на улицата ли, ми станало, станало..какво да направя....баси живота.

# 17
  • Мнения: 817
Дано само се прилагат тези санкции.................,мен от известно време направо си ме е шубе като шофирам Embarassed
На себе си имам доверие като шофьор ,но на тези около мен Naughty #Cussing out

# 18
  • Мнения: 1 547
Доколкото чух, глобите ще се вземат на ръка от катаджиите, така че може да са на процент и да им е по-изгодно да глобят, а не да вземат подкуп.

Е то хубаво на ръка, ама колко от глобените щъкат с 250лв. джобни? Съмнява ме това да е истина... ако нямам толкоз пари у мен, какво, ще ме завлекат в ареста ли? По другия начин обаче - с квитанцийките - събираемостта е много, много семпла. И не е въпрос на връзки, а на хаос в организацията. На мен лично два пъти ми се е случвало да ида съвестно и чинно да си платя глобата, като и двата пъти ми върнаха талона и не ми взеха парите, щото нямало документ за нарушението при тях - често се губели по пътя  Rolling Eyes

Много ми харесва идеята за камерки по пътя, фотоси с номера на колата и солени глоби, удържани направо от заплатата или добавяни към дължимите данъци - колкото по-малко човешки единици участват в наказателната процедура, толкова по-добре.

А за новите мерки... ами оптимистична съм сякаш. Вярно, наглите тапири с лимузините ще продължат да безчинстват, но те така или инак са процентно по-малко от обикновения полупиян пролетарий, натварил се в жигулката. Поне него да озаптят. Повечето катастрофи са с коли обикновени, много рядко срещам размазан джип или спортен Мерцедес... То все отнякъде трябва да се тръгне - като начало да постреснат младежите без книжки, кварталните шумахеровци и средностатистическия нервен чичко, пък някой ден току-виж и Бойко Борисов глобили  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 3 328
Аз да добавя още една ситуация, плачеща за глоба - родител /и от двата пола съм ги виждала/, тикащ детска количка по платното. Който, като спра до него с колата, смъкна стъклото и го питам що така, нема отговор. А инак - много са застрашени майките с колички на пътя, да...

# 20
Малка е санкцията!
Трябва поне 25 000 лева глоба и отнемане на МПС-то освен на книжката - че знаете ли колко народ кара без книжка?!?
Като почне да работи за едната глоба нарушителя, ще го видим следващия път как ще кара пил, или без книжка, или със 100 км/ч на градски булевард  #Cussing out

# 21
  • Мнения: 5 622
За съм крутите мерки. Ето днес, пак се праснаха двама пред мен....

# 22
  • Мнения: 9 990
Бубе, прасването да е проблема...случва си и бавничко като се кара...не, че омаловажавам скоростта-напротив.Тук при нас е хаос, ама пълен.Във Варна в сезона ми се стори рай на мен, ама дали защото и варненци бяха по почивки, незнам да ти кажа. Thinking
Тук вече е бъкано от велики Бизнес-сгради без паркинг, застроено-мамата си джаса-няма къде игла да хвърлиш-скандали и бой за място.Половин София сега ще стане синя зона по по-главните улици-разминаването по съседните преки става -мисията невъзможна.
За мен-решение за сега няма...
Та-с извинение за отклонението, но и то влиза в сметките на  всичко, което се случва...Колони сутрин пълзят едвам и пак има всеки ден ударени...
И аз съм за крути мерки, но не вярвам вдигането на глобата като сума да промени нещо, ако е само това като акт от страна на Държавата.Кой ще контролира катаджията като те спре и ти започне акта и глобата ти е 200 лв според превишената скорост-той да не ти прибере 100 и да се разделите по живо по здраво.Сега официално се дава половината от акта. ако ти е около 50 лв глобата-даваш 20.хайде-да не взимат по 100, ама едно 50 ще си измуфтят като нищо, а оня спасява книжка за 3 месеца за тези 50 лв...С по-голямата сума се вдига мизата и на корупцията, защото това вече ти застрашава и хлава понякога-отнемането на книжката.Кой ще контролира това да е така наистина?
Та ако става за въпрос-ако сега ти събират правилно и за всичко глобите и ти пишат акт след акта-и сега ще се замислиш мноооого сериозно.

# 23
  • Мнения: 5 622
Бубе, прасването да е проблема...случва си и бавничко като се кара...не, че омаловажавам скоростта-напротив.

Ами ако не се спазва дистанция....

Между другото много мразя някой да ми се залепи отзад  #Cussing out И като чукна спирачката, да видиш как бягат....  smile3513

# 24
  • Мнения: 9 990
Бубе, прасването да е проблема...случва си и бавничко като се кара...не, че омаловажавам скоростта-напротив.

Ами ако не се спазва дистанция....

Между другото много мразя някой да ми се залепи отзад  #Cussing out И като чукна спирачката, да видиш как бягат....  smile3513

Да, така е, но това не е проблем на скоростта.Хубавото в случая е, че задният е виновен, ние сме го правили няколко пъти това упражнение с чукването на спирачките ...
Тук големи скорости в час пик могат да се развият в малки отсечки на някои от новите булеварди/ ремонтираните/ То ако ставаше в задръстването да се кара бързо-щяхме да се прибираме като преди 3 години-за максимум 20 минути до половин час.
Кофти е по кварталите повече-там по малките улички се кара като че ли по-бясно.Аз съм се изумявала, как в квартална тясна улица, с паркирани 2 реда коли и липса на тротоар и никаква видимост за това идва ли насреща кола или не дай си боже-човек... не ги е страх да минават така бързо-направо ще размажат човек-костичка няма да остане SadМоже би компенсират именно от задръстванията, де да знам... ooooh!И хубаво-аз на големите кръстовища ги виждам катаджиите, ама в квартала един не съм видяла, само кварталният се мота като муха без глава...ама той не е КАТ...

# 25
  • Мнения: 518
И какво ще постигнат с новите мерки???Ще качат мизите на чакащите ни по пътищата полицаи и ще увеличат времето, в което ще се заяждаме???Аз ли примерно съм опасност по пътищата на България с колата си от 90 и някоя година, когато извън града карам с 90 - 100км/ч, макар ограничението примерно да е 80 или бясно подминаващите ме возила, на които в повечето пъти не мога да видя и марката даже....
Айде да не ми говорят за крути мерки, защотото докато не се промени манталитета на голяма част от шофьорите, нищо няма да се промени с репресии и злоба!! Защото докато кротко чаках да ми дадат акта край 1 полицейска кола / заради превишение на скоростта с 22км/ч/, по край нас по пътя прехвърча с около 180км/ч някакъв ракетоносител и полицаят, който ми пишеше акта сгълча колегата, когото обучаваше да не засича скоростта на такива автомобили, освен ако няма намерение да ги спира, а в случая нямало как #Crazy
Да следят нарушенията с камери???Добра идея за града - но пак само простосмъртните ще си получаваме актовете, а за другите нищо...Да не говорим, че по извънградските пътища няма как да се монтират камери - и дори да ги монтират ще бъдат "приватизирани" на мига....
А пешеходците, които се щурат като дрогирани кокошки на най-невероятни места???А се е случвало и да ми прескачат през капака на колата #2gunfire
Охх, колко може да се говори само по въпроса....И аз не съм привърженик на безконтролното лудеене по пътищата Crossing Arms ooooh!

# 26
  • Мнения: 5 622
Не превръщайте темата в плювалник срещу полицаите отново, моля   Wink

# 27
  • Мнения: 830
Божа работа е да ви кажа.Нас с малката ни блъснаха да пешеходна пътека докато пресичахме-идиотчето беше без книжка щото го хванали да кара с алкохол.Добре че се отървахме леко на малката и нямаше нищо въпреки че количката беше паднала на асвалта,аз се отървах само с натъртвания и охлузвания.И да знаете че на онзи олигофрен нещо не можаха да му направят полицаите щото вече му били взели книжката, #2gunfireа следователя каза че държавата не може да го съди щото нямало смъртен случай #Crazy.Добре че съм тъпа и упорита че заведох дело от частен характер.Че за какви закони говорите?

# 28
  • Мнения: 5 228
Дано по-големите глоби малко поне да променят мисленето на малоумниците по улиците, въпреки че не ми се вярва особено. Днес един излезе от колата си и искаше да ме бие, започна да удря по колата ми. Тъпото беше, че от гледна точка на правилата и той, и аз бяхме прави (еднопосочна улица без обозначение в коя посока е движението), така че и да бях извикала полиция, само задръстване щях да направя.

# 29
  • Мнения: 1 547
Кой ще контролира катаджията като те спре и ти започне акта и глобата ти е 200 лв според превишената скорост-той да не ти прибере 100 и да се разделите по живо по здраво.

Преди малко разбрах, че снощи на един познат са му отнели книжката за 1 /една!/ година - за употреба на алкохол. Говорим за индивид със скъпа лимузина, мащабен бизнес и внушителни връзки. Предложил е тутакси подкуп от няколко хиляди - отказали са му. Браво на тях  Peace


Нека не бъдем толкова песимистични - да, има корумпирани полицаи, малоумни шофьори и безотговорни пешеходци. Но има и съвестни такива, които се опитват да променят нещата. Аз съм на тяхна страна.

# 30
И какво ще постигнат с новите мерки???Ще качат мизите на чакащите ни по пътищата полицаи и ще увеличат времето, в което ще се заяждаме???Аз ли примерно съм опасност по пътищата на България с колата си от 90 и някоя година, когато извън града карам с 90 - 100км/ч, макар ограничението примерно да е 80 или бясно подминаващите ме возила, на които в повечето пъти не мога да видя и марката даже....
Айде да не ми говорят за крути мерки, защотото докато не се промени манталитета на голяма част от шофьорите, нищо няма да се промени с репресии и злоба!! Защото докато кротко чаках да ми дадат акта край 1 полицейска кола / заради превишение на скоростта с 22км/ч/, по край нас по пътя прехвърча с около 180км/ч някакъв ракетоносител и полицаят, който ми пишеше акта сгълча колегата, когото обучаваше да не засича скоростта на такива автомобили, освен ако няма намерение да ги спира, а в случая нямало как #Crazy
Да следят нарушенията с камери???Добра идея за града - но пак само простосмъртните ще си получаваме актовете, а за другите нищо...Да не говорим, че по извънградските пътища няма как да се монтират камери - и дори да ги монтират ще бъдат "приватизирани" на мига....
А пешеходците, които се щурат като дрогирани кокошки на най-невероятни места???А се е случвало и да ми прескачат през капака на колата #2gunfire
Охх, колко може да се говори само по въпроса....И аз не съм привърженик на безконтролното лудеене по пътищата Crossing Arms ooooh!

Ще постигнат, ще постигнат - като начало е достатъчно на такива като теб, дето не виждате нищо нередно в превишаването на скоростта, да ви хакнат по една яка глоба, да ви отнемат книжката и автомобилите поне за една година, а ако си позволите да управлявате автомобил без книжка - поне 6 месеца лишаване от свобода, но ефективно. Да видиш тогава как ще се научите да спазвате правилата  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 9 990
Не превръщайте темата в плювалник срещу полицаите отново, моля   Wink

Аз не виждам някой да е обиждал или плюл по тях... Thinking
Факт е, че корупция има и е факт, че този който дава е виновният уж, но е така, защото  досега няма адекватни мерки срещу това.И с вдигането на глобите ще се вдигнат и подкупите-и това е ясно.Ако някой от училите по чужбината младежи, които се върнаха да ни управляват, защото са умни и могат не измислят начин да се тушира това, измисли нещо-ок.Ще го приветствам и първа ще си платя глобата, ако ми се случи на мен.Защото да-случва се и най-добросъвестният да го хванат в крачка.Но до там да го докараме-да сме добросъвестни и крачката да ни е проблема...
А иначе-никой не слага тук всички катаджии под общ знаменател , струва ми се...

# 32
  • Мнения: 9 990
Кой ще контролира катаджията като те спре и ти започне акта и глобата ти е 200 лв според превишената скорост-той да не ти прибере 100 и да се разделите по живо по здраво.

Преди малко разбрах, че снощи на един познат са му отнели книжката за 1 /една!/ година - за употреба на алкохол. Говорим за индивид със скъпа лимузина, мащабен бизнес и внушителни връзки. Предложил е тутакси подкуп от няколко хиляди - отказали са му. Браво на тях  Peace


Нека не бъдем толкова песимистични - да, има корумпирани полицаи, малоумни шофьори и безотговорни пешеходци. Но има и съвестни такива, които се опитват да променят нещата. Аз съм на тяхна страна.



Това ми хареса, добре...аз чак песимист не съм, просто живея в този луд град 30 години, та знам и съм се нагледала на всякакви глупости и съм реалист.Дано го докараме до повече съвест.Надявам се.

Относно старите коли и малкото превишена скорост-нарушение си е от всякъде.Щото на старите коли и спирачките са стари и мнооого често гумите са 15 употреба.Една кола за мен няма ли гуми и спирачки -Нормални-Нови и изрядни-Не е кола...

# 33
  • Мнения: 6 167
250 лв. глоба и отнемане на шофьорската книжка за период от 3 месеца са санкциите при шофиране със скорост, превишаваща позволената с 51 км/ч. Това ми харесва. Бих предпочела глоба от 5000 лв., бой с пръчки и отнемане на книжка за 10 години, ама нейсе, да не издребнявам  Mr. Green

У мен се стаи обаче въпросът, дали наистина ще се прилагат тези санкции? Имам предвид повсеместно - на дебеловратия питекантроп в летящото с 200 порше, и на него ли ще му вземат книжката за 3 месеца?? Thinking

наказанието е малко, ама споко, ще влезем в ЕС  Wink

на стаения въпрос отговора е -не.
всичко ще остане по старому.
за 5 лева ония дупедавци, наречени катаджии са готови да пуснат всеки.
песимистична съм, съжалявам.
сигурно приятеля ти е нервирал нещо катаджията, и онзи е предпочел да не взима пари, а
да стане добър пример Peace


в Италия ситуацията е : Щрак Марийке на портрет, после по пощата
за превишаване с 10 километра - 165 евро е глобата.
зависи и от скоростта, ние превишихме при скорост 50 км, с 10 км, т.е 60, така расте и глобата.
отнемане на точки няма нужда да споменавам


така олекнахме на път за морето това лято
честитката дойде по пощата.
ако закъснееш с 1 ден от плащането ( срока е 30 дни) - троен размер.
начукват ти канчето, докато разбереш, че знаците не са за отвличане на вниманието с цел да ти е по-интересно на пътя.

# 34
  • Мнения: 78
Не тежестта на наказанието , а невъзможността да се измъкнеш те кара да спазваш правилата. Така че и 100 000 лв. да стане глобата , ако знаеш , че може да се измъкнеш и да не платиш , какъв е смисълът от такива увеличения ? Това е поредният прах хвърлен в очите на обикновените хора .

# 35
  • Мнения: 9 990
Друг е моментът и с примера и респекта на полицая/катаджията.
Всички в Сф знаете с колко е допустимо да се движиш по бул България например-70км/ч.Нас ни спряха с толкова-тамън лееекинко преминавахме 70-те.ОК, в грешка сме, да сме внимавали, нали така.Обаче-това в рамките на някаква си акция за светлини, гуми и тем подобни.Гумите на полицейската кола нямаха грайфер-повярвайте.Когато съпругът ми спомена това пред тях те се заядоха и за това, че бил без колан, а това не е вярно.В това време пък друга жена недоволстваше, че са спрели на тротоара така, че тя трябва или да нагази в калта до тротоара до глезен, или да стъпи на платното на булеварда.Дебнеха в засада в един прекрасен съботен ден, въпреки, че и това им е забранено-зад храстите.Та пита-тях кой контролира.Хубаво-те нас ни контролират, а тях кой??? Thinking

# 36
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
а глоби за пешеходците, които пресичат където и когато им падне, дали някога ще има?
за майките с малки деца, които прехвърлят детето през мантинелата и прескачат след него? а за бабите с бастуните, които се провират между колите на 20 метра от пешеходната пътека? ами за тарикатите, които откътрват 1-2 платна от оградите покрай трамвайните спирки, за да минават оттам, а не през подлеза или на светофара?



ей това и аз питам!!!
ама никой не ми отговаря.
Днес отново издивях - на пазара на Красна поляна 90 % от пешеходците минаха на червено.
Дори ме гледаха като паднала от марс, че чаках да светне зеленото....
Думи нямам, потрес пълен...

Не казвам, че шофьорите са цвете, но и пешеходците са ooooh! ooooh! ooooh!
И за тях трябва страхотни солени глоби....

# 37
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Чета ви с интерес- дай Боже да взема книжка след десетина дни. Аз съм ЗА бавното каране, поне в жилищните райони.
Днес щях да получа инфаркт при полу-сблъсък с един толбухински тарикат на тясна уличка. Жив и здрав да е.

# 38
  • Мнения: 7 474
Манталитета на хората трябва да се промени, нищо друго няма да помогне Tired

# 39
  • Мнения: 2 309
Днес щях да получа инфаркт при полу-сблъсък с един толбухински тарикат на тясна уличка. Жив и здрав да е.
Какво значение има регистрацията на колата.Софийските тарикати са по-тарикати Peace

По темата...
Скъпи коли също спират и не взимат 100 лв.,ами 10 лв...
Няма оправия и още десетократно да вдигнат глобите.Майката му е,да нашляпат и на пътните знаци камери...или в колите да слагат чип,който да ограничава скороста в градски,извън градски,магистрални условия...Или пък,да имат чип,правещ нон-стоп връзка с космоса и регистриращ моментната скорост и местонахождение+съответното скоростно ограничение или нарушение на знак...

# 40
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Днес щях да получа инфаркт при полу-сблъсък с един толбухински тарикат на тясна уличка. Жив и здрав да е.
Какво значение има регистрацията на колата.Софийските тарикати са по-тарикати Peace


Има, естествено! Той е в София, дошъл от Добрич- може и за първи път да му е- ами кофти ми беше- аз бях с учебна кола и с предимство.
Много ясно, че и аз, примерно в Петрич, няма да знам как и кое.
Има си някакви правила-писани и неписани.

# 41
  • Мнения: 9 990
Определено, когато шофирам в друг град и не познавам светофарите съм по-бавна и някои се дразнят от това.Да не говорим за скрити знаци зад дървета...тук поне си знам наизуст всичко..та и аз си мисля, че значение има.
Пример....постоянно повтарям на детето-само на светофар!!Само на зелено и пак се оглеждаш!!!Заставаме и чакаме и всички тръгват-понечва и тя да тръгне-стадото...Започвам от начало да обяснявам, как всички тези хора правят много голямо нарушение, което може да им коства живота...И така до припадък...Всички ме гледат като изкопаемо, когато и казвам-НИКОГА,никога не прави така като тези хора.Те грешат много и създават хаоса.Видам го всеки ден това.
Та казах още в началото-възпитанието, на какво са те научили, от там идва всичко...манталитета как се променя?

# 42
  • Мнения: 1 547
Ами, как се променя... с полицаи по светофарите, така се променя. И с глоба на място за пресичане на червено. Сащисва ме масовото незачитане на правилата, но да се разчита на самоосъзнаване е явно много наивно. Като че ли санкциите и страхът от тях са единственото ефективно средство за нашего брата. Учудвам се ежедневно, че стотиците катастрофи по никакъв начин не принуждават хората да бъдат по-внимателни... че въпреки загиналите пешеходци някои люде продължават да пресичат на червено, учейки така и децата си, да не говорим за майките, които тикат колички директно по платното, въпреки просторния свободен тротоар. Манталитет се променя бавно и трудно, въпрос на поколения дори, но процесът би могъл да бъде ускорен с контрол и строги санкции... надявам се. Няма да забравя какво видях в Измир. На всеки светофар - въоръжен конен полицай. Всеки шофьор има право да съобщава за нередност - отваряш си прозореца и казваш, еди-кой си мина на червено или отне предимство. Следва сигнал и на следващия светофар нарушителя е спрян.

# 43
  • Мнения: 9 990
Аз полицаи и сега виждам , вярно-по центъра са главно, но не съм видяла да спрат и да глобят пресичащ на червено.Наблюдават само.Гледат на някъде...
Аз самата съм от съобщителните.В подобна тема ме нарекоха доносник Twisted Evil, че вдигам телефона и докладвам за дете, возено в баща си отпред например... Tired

# 44
  • Мнения: 1 547
Е, и аз съм от съобщителните, нека съм доносник  Mr. Green "Докладвах" за един мухъл, който по време на проливен дъжд нарочно форсираше нещастната си бричка покрай всяка спирка, обливайки от глава до пети старци, колички, деца и т.н чакащи. Побърках се просто - нарочно ще давам газ и ще се долепям до тротоара, за да се повеселя от гледката на прогизнали хора?! Е, форсираха го него накрая, ведно с таратайката му, към близкия участък  newsm44

И за едни 7-8 годишни дечица, раздаващи по главната рекламни брошури на казино - и за тях докладвах. Предателка и туй то  Mr. Green

# 45
  • Мнения: 819
Е, и аз съм от съобщителните, нека съм доносник  Mr. Green "Докладвах" за един мухъл, който по време на проливен дъжд нарочно форсираше нещастната си бричка покрай всяка спирка, обливайки от глава до пети старци, колички, деца и т.н чакащи. Побърках се просто - нарочно ще давам газ и ще се долепям до тротоара, за да се повеселя от гледката на прогизнали хора?! Е, форсираха го него накрая, ведно с таратайката му, към близкия участък  newsm44

И за едни 7-8 годишни дечица, раздаващи по главната рекламни брошури на казино - и за тях докладвах. Предателка и туй то  Mr. Green

 smile3501 Браво! И наистина ли са взели мерки? Не мога да повярвам! За кой град/или държава/ говориш?!?
Иначе и аз съм ЗА големите глоби, полицаи на всяко кръстовище, камери и незабавно отнемане на книжка при шофиране в нетрезво състояние.  Но проблемът е как да се приложи на практика всичко това? Получава се един омагьосан кръг, защото при тези мизерни заплати как ще се намали корупцията?  Ако катаджията получава 10 пъти повече от теб ще е малко трудно да му бутнеш 10 лева и той да се полакоми и да си рискува хляба.Вярно, че това си е и до човек, съвест и принципи, но само принципи няма да му изхранят семейството! Това е просто една малка част от проблема, но се надявам едно по едно нещата да си дойдат на мястото, ясно е, че без крути мерки няма да стане, ясно е, че на съвестта на шофьорите не може да се разчита.

# 46
  • Мнения: 583
и аз съм за крути мерки срещу нарушителите на пътя, но и за високи заплати на катаджиите. много ми хареса в германия как те спира полицай. карат в автомобил/по магистралата/,който никъде не пише, че е полицейски. изведнъж те изпреварват и излиза червен надпис на задното стъкло-полиция спри, а вътре двама господа само с пищови на кръста, абсолютно цивилни. ето така трябва и при нас-да не знаеш кога и откъде ще те видят и спрат!

# 47
  • Мнения: 3 268
На мен, като смирен пешеходец, който се връща по няколко пъти преди да пресече улица, ми е все тая дали ще ме блъснат с +5 или +51 км/ч
Не е така-ако те блъснет с 5 км/ч със сигурност ще оцелееш,ако те тряснат к 51 км/ч със сигурност няма. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт