Ура!! Нови мерки срещу бясното шофиране!

  • 2 224
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 547
250 лв. глоба и отнемане на шофьорската книжка за период от 3 месеца са санкциите при шофиране със скорост, превишаваща позволената с 51 км/ч. Това ми харесва. Бих предпочела глоба от 5000 лв., бой с пръчки и отнемане на книжка за 10 години, ама нейсе, да не издребнявам  Mr. Green

У мен се стаи обаче въпросът, дали наистина ще се прилагат тези санкции? Имам предвид повсеместно - на дебеловратия питекантроп в летящото с 200 порше, и на него ли ще му вземат книжката за 3 месеца?? Thinking

# 1
  • Мнения: 4 978
На мен, като смирен пешеходец, който се връща по няколко пъти преди да пресече улица, ми е все тая дали ще ме блъснат с +5 или +51 км/ч

# 2
  • Мнения: 25 568
И да му я вземат, каква е гаранцията, че няма да кара без книжка, а с 20 лв. в час, примерно?  newsm78
Закони и сега има, няма кой да ги спазва и кой да следи за спазването им.  Peace

# 3
  • Мнения: 1 813
И да му я вземат, каква е гаранцията, че няма да кара без книжка, а с 20 лв. в час, примерно?  newsm78
Закони и сега има, няма кой да ги спазва и кой да следи за спазването им.  Peace
Да съгласна съм.
Преди малко един приятел обесняваше как за втори път му вземат книжката,той изтрезнял,отишал и си я прибрал.
Процедурата е да си син на правилният човек  Laughing
Та... каквито и глоби да сложат ....  newsm78

# 4
  • в къщи
  • Мнения: 467


...У мен се стаи обаче въпросът, дали наистина ще се прилагат тези санкции? Имам предвид повсеместно - на дебеловратия питекантроп в летящото с 200 порше, и на него ли ще му вземат книжката за 3 месеца?? Thinking
Да бе,друг път.Те тия с дебелите вратове,(ако без да искат ги спрат),само като ги видят и махат с палката да продължат. Mr. Green

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За съжаление и аз съм песимист. Нали го знаете това: "Ви карахте с ...лв. над ограничението"

П.П. аХ`Не!, малко големичък ти е подписа Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 4 866
а глоби за пешеходците, които пресичат където и когато им падне, дали някога ще има?
за майките с малки деца, които прехвърлят детето през мантинелата и прескачат след него? а за бабите с бастуните, които се провират между колите на 20 метра от пешеходната пътека? ами за тарикатите, които откътрват 1-2 платна от оградите покрай трамвайните спирки, за да минават оттам, а не през подлеза или на светофара?

# 7
  • Мнения: 9 990
И да му я вземат, каква е гаранцията, че няма да кара без книжка, а с 20 лв. в час, примерно?  newsm78
Закони и сега има, няма кой да ги спазва и кой да следи за спазването им.  Peace

Номерът е как да следят катаджиите, да не взимат подкуп.Сега, ако глобата стане 250 лв, вместо по 10лв, те ще взимат 50...от прегрешилия, който пък , за да не го лишат за 3 м от книжка/ много с това си изкарват прехраната/ ще даде и 100 да му поискат... Sad
Да, за пешеходеца също трябва глоба, но пред очите ми стои катаджията до подлеза/България, на Ритъм!/ а над поделза там масово минават и притичват между колите-на нито един даже забележка, камо ли фиш...

# 8
  • Мнения: 3 861
приветствам по строгите санкции, но защо ли ми се струва, че това ще е добре най вече за катаджиите newsm78???

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Номерът е как да следят катаджиите, да не взимат подкуп.

Много е просто.
Засичането става с камери, а не с КАТ-аджии, глобите ти идват в пощата и така...
В София вече има доста камери, сега остава и да проработят по предназначени.

За пешеходците също трябва да има глоби, само че тях няма как засекат Simple Smile

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Много ясно - от цялата тая процедура и мерки ще "пострадат" пак средностатистическите българи, а не тези с поршетата. То се знае.  Crossing Arms

# 11
  • София
  • Мнения: 11 114
КАТаджиите сигурно са най - щастливи от промените ...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 383
В София - добре, а в Коньово?

# 13
  • Мнения: 5 877
Доколкото чух, глобите ще се вземат на ръка от катаджиите, така че може да са на процент и да им е по-изгодно да глобят, а не да вземат подкуп.

# 14
  • Мнения: 78
Шофирането е въпрос на лична култура.За съжаление в България простаците са твърде много  и тези глоби едва ли ще ги превъзпитат.Когато шофьор забележи жена , дете или старец на пътя реагира според възпитанието си , не според правилата за движение.Тоест както вчера някой спомена по телевизията , важни са първите седем години.Така че скъпи майки, внимавайте как възпитавате децата си.Ясно е , че родителите им някой е пропуснал да възпита ....

Общи условия

Активация на акаунт