Страх от изоставяне???

  • 2 882
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 362
Привет, момичета!
Искам да се допитам до вас, защото дотук за всичко ми помагате Simple Smile
Детето ми започна да разпознава чувството на страх от изоставяне и е някакъв кошмар   Crazy
Не искам да броя по колко пъти ходя, докато заспи в леглото си, а иначе ако сме легнали двамата на спалнята - за 5мин. и е заспал като бебе Simple Smile А когато опитвам да го преспя в креватчето - само като изляза от стаята и се изправя и реве, ама рев та рев Sad  На мен ми е жал, защото моето дете винаги е било много спокойно, никога не се беше драл от реване преди да навърши 6 месеца - не ви лъжа!!!
Забелязвам, че когато сме сами у нас и го пусна да си лази и да си играе, идва и иска да го гушкам. Това добре, ама не иска да си играе!!! Това е страх според мен. иначе като чува гласовете на татко си и моя, на някой друг - няма пробле - лази, прави си бели - като средностатистически осеммесечен лазещ буболеч Simple Smile
Е, как се справихте вие със страх от изоставяне и до кква възраст горе-долу го има? Притеснявам се, защото от др. месец тръгвам на работа и ще го гледа жена, която е много мила и той я харесва, но все пак - като не е мама да не би да има проблем. Незнам   Cry

# 1
  • Мнения: 643
  Ами доста време ще ми не докато го преодлее, защото още неможе да направи връзката, че ти все пак ще се върнеш, нормално е това поведение, мога да те посъветвам, да стоиш при него докато заспи, моят син още така заспива, първо го приспивам, а после излизам от стаята. Добре е сега да правиш тези компромиси, защото детето се нуждае от сигурност, а е още много малко, за да разбере, че го обичаш безословно, нормална реакция е за възраста му.  Надявам се да съм ти помогнала.

# 2
  • София
  • Мнения: 362
Знаеш ли, Арчела, за мен няма по-красив момент от това да легна до детето си и да усетя - наистина се усеща - колко сигурно и спокойно се чувства то   Simple Smile
Обожавам тези моменти!!!
Но нали споменах, че скоро ще го гледа друг човек. Притеснявам се за него - тя ще се оправи някак - опитна жена е! Но не искам детенцето ми да става нервно и измъчено човече - да плаче кански всеки път докато заспи Sad

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Според мен това не е осъзнат страх от изоставяне. Мисля, че е просто период. Спомням си Гергана /горе-долу на същата възраст/ не искаше да заспи сама въпреки, че до момента е заспивала сама без проблеми.  Това обаче продължи около месец и малко. Малко след годинката обаче при разходки в градината умишлено съм я оставяла сама и съм се криела зад дърветата и тя съвсем спокойно си играеше без да забелязва отсъствието ми.
Недей да генерализираш това състояние от едно временно поведение - все пак е на 8 месеца!  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 322
Най вероятно е усетил нещо, и за това прави така. Извикай жената от сега за да може той да свикне с нея и да се привърже. Стоенето до него не е правилно според мен, защото като свикне така - какво ще прави жената когато те няма? По добре тя да седи до него да свикне детето.

# 5
  • Мнения: 14 133
Знаеш ли, Арчела, за мен няма по-красив момент от това да легна до детето си и да усетя - наистина се усеща - колко сигурно и спокойно се чувства то   Simple Smile
Обожавам тези моменти!!!
Но нали споменах, че скоро ще го гледа друг човек. Притеснявам се за него - тя ще се оправи някак - опитна жена е! Но не искам детенцето ми да става нервно и измъчено човече - да плаче кански всеки път докато заспи Sad
И моят дребчо още не заспива сам в стая. Обожавам тези моменти. Първо се гушкаме на канапето. След това човечето си ляга в краватчето и го милвам, докато заспи. По-важно да се чувства обичан и сигурен, преди да заспи.
Не се притеснявай!!! След като гледачката му е мила и опитна жена, сигурно ще намери подход към мъничето ти!!!

# 6
  • София
  • Мнения: 362
Извикай жената от сега за да може той да свикне с нея и да се привърже.

Жената идва от понеделник - 2 седмици ще сме заедно. Като идеята ми е да стоя ден два през цялото време с тях. после за по час-два в дугата стая и после ще постоя повечко часове, хем и да си почета за изпитите зимата Simple Smile

Благодаря Ви, милички!

# 7
  • Мнения: 4 806
Децата са различни. Някои реагират пределно спокойно при раздяла с мама (Никол даже се оплакаваше, че София никак не реагира, ако я остави при баба и), други доста остро реагират.
Това, което сте намислили е най-доброто - да има преходен период.
Май трябва да се запасиш с търпение, защото сигурно ще има сълзи и други форми на реакция (те с възрастта се променят).
Колкото и да си мислиш, че не те разбира детето, никога не му казвай, че го оставяш - можеш да кажеш, че тръгваш, че ще излизаш, че отиваш на работа и пак ще се върнеш при него. Много е важно.

# 8
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 307
Знаеш ли, Арчела, за мен няма по-красив момент от това да легна до детето си и да усетя - наистина се усеща - колко сигурно и спокойно се чувства то   Simple Smile
Обожавам тези моменти!!!
Но нали споменах, че скоро ще го гледа друг човек. Притеснявам се за него - тя ще се оправи някак - опитна жена е! Но не искам детенцето ми да става нервно и измъчено човече - да плаче кански всеки път докато заспи Sad
И моят дребчо още не заспива сам в стая. Обожавам тези моменти. Първо се гушкаме на канапето. След това човечето си ляга в краватчето и го милвам, докато заспи. По-важно да се чувства обичан и сигурен, преди да заспи.
Не се притеснявай!!! След като гледачката му е мила и опитна жена, сигурно ще намери подход към мъничето ти!!!

И моят син предпочита да заспива с мен, но още от малък започнах да го оставям на бабите му - работя още откакто е бебе. Мисля си, че детето просто иска да има някой при него, за да е по-спокойно... Hug

# 9
  • Мнения: 643
Ами щом жената ще идва и ще стоите две седмици, можеш да видиш каква ще е реакцията на бебчо, може и просто да иска някой да стои при него, не се притеснявай предварително, все пак не си го оставяла още с жената. Остави ги да се опознаят няколко дни, после пробвай да видиш как ще реагира ако го преспи тя. За две седмици мъничето най - вероятно ще свикне, а и децата са спокойно се приобщават към непознати в присъствието на майките си...Мога само да ти пожелая успех.

Общи условия

Активация на акаунт