Кой разбира от кокошки!!!?!? Професионална молба

  • 4 072
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 877
Някой може ли да ми каже как аджеба се казва Houdan кокошката, ей това те чудо:




черпя едно бутче!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
ти кажи в коя книга пише за тях, че да пускаме заглавието в литературната тема  Wink
знам токачка, носачка и кокошка, ама тия думи сигерно и ти ги знаеш. отивам да търся някой друг кокошкарски форум.

# 2
  • Мнения: 3 423
Това не са ли ония угоени кокошки,
дето ядат франсетата, не знам по
кой празник, Коледа май, специално
ги кастрират, тъпчат, па като достигнат
размер на хипопотам, ги морят и ядат.
В Германия защитниците на животните
обаче са забранили това варварство.
Лицемерите му с лицемери.

# 3
  • Мнения: 5 877
да, френски са. Как се казват на бг?

# 4
  • Мнения: 5 877
ти кажи в коя книга пише за тях, че да пускаме заглавието в литературната тема  Wink
знам токачка, носачка и кокошка, ама тия думи сигерно и ти ги знаеш. отивам да търся някой друг кокошкарски форум.
разказ на Саки, едно момченце си измисля собствена религия, в която въздига в култ един уличен котарак. Кокошката е другият обитател на бараката му  Laughing трябва да си има име на породата, иначе не става.

# 5
  • Sf
  • Мнения: 808
one of a French breed of chickens having a V-shaped comb, five toes, and mottled or black plumage

Обяснението в Thesaurus

Аз като малка казвах на кокошката - ТОТОшка

П. П. Или като е порода Houdan, да я кръсти кокошката Худини Wink

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 12:31 от кросамая

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 818
http://www.chez.com/volaillepoultry/franc2.html

Виж тук колко порода, колко фотосс има.  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 134
Джинки.
Поне, така са представени в зоопарка. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 423
http://fr.wikipedia.org/wiki/Chapon

Сигурно и на български се казват "шапон"

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Колежката ни firebird сигурно може да окаже солидна помощ също. Попитай на ЛС.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 866
Джинки.
Поне, така са представени в зоопарка. Mr. Green

това ли са джинките? в квартала навремето имахме две близначки - дребнички бяха - и всички ги наричаха джинки.

# 11
  • Мнения: 1 072

Малоконарски зверодав. Изключително рядка порода птици, известни със злия си нрав и агресивно поведение, дори спрямо далеч по-едри представители на животинския свят. Месоядни, на моменти кръвожадни. Снасят яйца през по-голямата част от годината. В периодите на пълнолуние и  задушници снасят информация. В праисторически времена са били разпространени по цяла Евразия. В момента единственото място, обитавано от Малоконарския зверодав е гориста местнос около с. Мало конаре, общ. Пазарджик.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 818
  chef Аха, разбраф ти тънката мисъл.

# 13
  • Мнения: 5 877
ти майтап си правиш, без малко да си я запиша така кокошката!!!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Houdan  сущ. Вебстер |  g-sort
  общ.   уданская порода кур  Crazy
  с.-х.   гудан (порода кур французской группы яичного [лёгкого] направления)


От един руский форум...

" Да, действительно каплун - это петух, точнее бывший петух , Которого на 6-9 неделе жизни кастрировали.
Слухи об исчезновении каплунов как класса несколько преувеличены, и во Франции их продают перед праздниками в больших магазинах, а в остальное время в специальных лавках. Это и не курица, и не бройлер  и не честерf .

Культура выращивания каплунов уходит своими корнями в 17 век ДО НАШЕЙ ЭРЫ!!! В средние века это было изысканное блюдо знати, а также средство уплаты налогов дворянами-вассалами вышестоящему сеньору .
Действительно, в 20 веке, веке тотального упрощения жизни, в начале 50 годов были химическим путем получены половые гормоны. И петухов стали кастрировать химически . . Однако, в 1959 г эту практику запретили. Кастрацию проводят хирургически, что требует от специалистов достаточно филигранной техники, чтобы не повредить сосуды, что привело бы к смерти цыпленка  Shocked
После операции каплуна откармливают только натуральной пищей (злаки и травы) еще 8 месяцев ОБЯЗАТЕЛЬНО на свежем воздухе. Технология выращивания предусматривает также "выдержку" каплуна в течение 3 последних недель в клетках в темном помещении, откармливая его молоком и злаками, для нежности мяса.
Естественно, все это сказывается на цене, однако каплун тем не менее доступен и его стоит попробовать .. 
Каплун по- французски Chapon- шапОн"

# 15
  • Мнения: 772
Джинки.
Поне, така са представени в зоопарка. Mr. Green

Джинките са японските петленца. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 5 877
благодарско!   bouquet

# 17
  • Мнения: 3 405
Кой разбира от кокошки!!!?!? Професионална ДАРБА

така го прочетох поне 10 пъти. То си е дарба да разбираш от кокошки.

http://www.zooferma.info/aves.html

тук има разни породи, но не го разгледах подробно.

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Мъжът ми казва, че разбира от кокошки, но едва ли е срещал и такава.  Rolling Eyes
Като я намериш със сигурност, да пишеш, че да науча и аз барем една кокоша порода.
Успех!  Hug

# 19
  • Мнения: 5 877
единствено установих, че баба ми гледа бял легхорн.
Кръстих я гривеста кокошка, а дано не ме бият.

# 20
  • Мнения: 3 405
Houdan / Худан е град във Франция, възможно е породата да се произнася също Худан.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 866
а, анджелинините кокошки и аз ги разгледах, ама не разпознах сред тях андиния екземпляр.
тоя бял легхорн звучи като митично същество някакво, ама си е най-обикновена кокошка.
анда, баба ти застройва ли супата с яйце от бял легхорн?  Joy

# 22
  • Мнения: 5 877
мдаааа....

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А на мен най ми хареса предложението да я кръстиш Худини... Grinning

# 24
  • Мнения: 5 877
ще изземе функциите на главния герой в разказа, който е полупитомен пор на име Средни Ващар.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 866
Houdan / Худан е град във Франция, възможно е породата да се произнася също Худан.
ееееее, ти направо разгада мистерията!
четете:

Houdans

This old French breed was known as the Normandy fowl when first imported into England in 1850. It takes its present name from the town of Houdan, located in a section of France where large numbers of Houdans were bred and raised in past years for the Paris and London markets.

In shape, the Houdan, resembles the Dorking, to which it probably owes its fifth toe. Crevecoeurs and Polish may also have been used in the original crosses. The Houdan is esteemed highly in France for its fine meat qualities and its large white eggs.

The Mottled Houdan came to American in 1865. The White Houdan originated in American, the result of crossing White Polish with Mottled Houdans.

This is a general purpose, non-sitting fowl for the production of meat and eggs. The skin color is white and the egg shells are white.

# 26
# 27
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Средни Ващар hahaha
Много съм заинтригувана. Как може да стане прочитането на разказа, моля? Flutter

# 28
  • Мнения: 25 568
Не знам дали става въпрос за същата порода или някаква подобна кръстоска, обаче бабите на село наричат такива кокошлета "качулати".
Можеш да си кръстиш кудкудячката Качулатка.  Laughing
А има и "гащати". Най-интересни са кръстоските между двата вида - хем с качулка, хем с гащи.  Laughing Laughing Laughing
За головратите да разказвам ли?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 29
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не знам дали става въпрос за същата порода или някаква подобна кръстоска, обаче бабите на село наричат такива кокошлета "качулати".
Можеш да си кръстиш кудкудячката Качулатка.  Laughing
А има и "гащати". Най-интересни са кръстоските между двата вида - хем с качулка, хем с гащи.  Laughing Laughing Laughing
За головратите да разказвам ли?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Точно така ги знам и аз от баба си Joy...
А на головратите казваше - голошиести bowuu....
Ама то има и голошиести, които са и качулати едновременно...
А за еребати чували ли сте Laughing...

# 30
  • Мнения: 1 134
Джинки.
Поне, така са представени в зоопарка. Mr. Green

Джинките са японските петленца. Simple Smile

Тц. Не може да са петленца. Тези при баба ми, снасят. Mr. Green

# 31
  • Мнения: 3 405
А за еребати чували ли сте Laughing...

Да, то идва от породата - Еребата или нещо подобно.
Но за Худан - чето на Анда за пръв път чувам Simple Smile

Ето какво ми дава речника, Анда, дано ти свърши работа:

houdan - породиста кокошка
(отглеждана в Удан, Франция).



Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 15:49 от Анджелина

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 818
МамаЗъ, ако баба Ви е на моят акъл, който на олеандър, зокум или лян му вика лихмус, възможно е теорията за джинките да е в грешка.  Embarassed
А който не знае, лихмусът е една риба, нямаща никакви прилики с прекрасното ароматно дръвче... Ама тъй ми харесва.  Embarassed И Ананасов научих дори!

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Средни Ващар hahaha
Много съм заинтригувана. Как може да стане прочитането на разказа, моля? Flutter

http://borislav.free.fr/mylib/text/179

Тук породата е Удан!

# 34
  • Мнения: 1 134
МамаЗъ, ако баба Ви е на моят акъл, който на олеандър, зокум или лян му вика лихмус, възможно е теорията за джинките да е в грешка.  Embarassed
А който не знае, лихмусът е една риба, нямаща никакви прилики с прекрасното ароматно дръвче... Ама тъй ми харесва.  Embarassed И Ананасов научих дори!

Уважаема г-жо Ефирен Зеленчук,

Аз също наричам чарковете в семейния автомобил с имена от типа: флейки, аспарагус, ширити и пр.
Но по повод въпросните пернатите съм сигурна, че не могат да бъдат само от мъжки пол. Ето Ви извадка от наличността на този добитък в зоопарка:
        
Джинки - мъжки - 3; женски - 8
Виандотска джинка - мъжки - 1; женски - 1
Борцова джинка - мъжки- 0; женски -2
Холандска джинка- мъжки- 1; женски -3

 Crazy

# 35
  • Мнения: 3 405

Така се оказа, и според речника е Удан Simple Smile

houdan - породиста кокошка (отглеждана в Удан, Франция).

# 36
  • Мнения: 3 423
Пък аз питах една българска
бабка, дето ме светна, че
всъщност бройлерите се
кастрирали и угоявали за месо.
За мен обаче бройлерът е малка
кокошка, както и джинката.
Но може и да бъркам.
Науката сигурно е по-компетентна  Laughing

# 37
  • Sf
  • Мнения: 808
Кога и как се кастрират бройлерите... Интересен въпрос Wink
Те не са ли създадена порода птици само за месо...

# 38
  • Мнения: 1 629
Лели, ква готска тема! Кокошката Удан, сигурно иде от Непобедимите от Удан, наверно са яли такива пилета.  Гривестата не ме кефи, Анде, звучи като от енциклопедия. Качулатка по-бива.

Общи условия

Активация на акаунт