Малко размисли и въпроси...

  • 3 169
  • 69
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 220
    Постоянно влизам и чета във отчетните август месец и всеки път се натъквам на поредната мама на която вече изцяло е спряла кърмата...
    Чудя се защо така се получава и има ли начин нещо да направя? На които имат желание им пиша дори на ЛС със съвети и линкове от библиотеката, но рядко има някаква полза. Основния проблем е че слушат педиатрите и почват да дохранват. После споделят как все повече им е намаляла кърмата и колкото и да са искали да кърмят е спряла изцяло.
     От тези които останахме да кърмим, а бебчетата са едва  на два месеца, половината вече обсъждат как и какви сокчета да дават и отново никой не ми обръща внимание като споделя че това не е желателно.
     Мога ли нещо да направя по въпроса?

     Другото което искам да споделя е че скоро се разрових и открих книжката която си бях купила в самото начало на бременността и която всъщност ме заинтригува относно кърменето и е утвърдила желанието ми да кърмя. След нeя почти изцяло съм се образовала от този форум, но началния тласък беше от нея! Сега като я препрочитам откривам всичко което горещо се подкрепя тук и въпреки че нямах спомени за всичко това от нея е останало твърдото убеждение че най-доброто за детето е майчината кърма. А най-важно за успешното кърмене е именно желанието и убедеността на кърмачката във ползата от кърменето и твърдото и решение да се справи!
     От тук получавам допълнително подкрепа и увереност че мога да се справя след като толко много други мами успяват.
     Книжката е на д-р Никола Мумджиев и се казва Хранене на кърмачето.
     Още не съм я препрочела напълно отново, но открих едно нещо което ще е полезно за някои мами и което аз например не си спомнях.
     Цитат "Второто е, че секреторния имуноглобулин А блокира белтъчните молекули от кравето или адаптираните млека  и не им позволява да проникнат в кръвта  и да предизвикат алергизация. Поради това при невъзможност за цялостно естествено хранене трябва да се предпочита смесено хранене: с кърма и добавка на заместител на кърмата. Едновременният прием на кърма и адаптирано мляко е по-полезен в сравнение с едно хранене от гърдата, а следващо с биберон"

# 1
  • Мнения: 8 242
То май не е само при вашите отчетни.. Аз като гледам при МАЙските е същата история.. Или минаха от дохранване на АМ, или захраниха в 3-4 месец.. Много малко останаха бебоците само на кърма след 4тия месец. Че и заместени хранения вече Rolling Eyes

# 2
  • някъде
  • Мнения: 4 955
и при нас в юлската тема е така Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 22 721
Жалко ,а има толкова писано по темата,толкова примери на майки,минали по този път. Confused

# 4
  • Мнения: 372
Айла, мила така е и мен ме учуди факта, че някой са почнали със сокчета, но какво да се прави явно така ги разбират нещата и нищо не можем да направим. Все пак и пред тях е инф., к`то и ние ползваме. Не си го слагай толкова. Като не искат да кърмят да не кърмят. То най- лесното е да се каже не ми стига кърмата и това е.  Grinning

# 5
  • Мнения: 35 947
и ние, в нашата отчетна преди година имахме войни за кърменето и особено за  захранването - това беше единствената тема, за която едва не се изпокахме масово Simple Smile накрая всеки си правеше каквото прецени и не се месеше в дискусиите на "другия" лагер; хората се информират, но все пак имат право на избор

# 6
  • Мнения: 922
Не само тук във форума е така...
Преди известно време предоставих инфо за кърменето на една бременна мадама (бременна с първа рожба). Тя уж чете, уж много й хареса. Но като роди нещата се промениха. Нищо от това, което е прочела не желае да използва. Просто каза: Ами аз няма да се затвора вкъщи заради едното кърмене, а на вън няма да кърмя. Така че ще давам АМ...
Понякога се чудя има ли смисъл да правя каквото и да е...
Поздрави

# 7
  • София
  • Мнения: 12 220
    Да явно навсякъде е така... Sad
    Според мен най-виновни се педиатрите, защото е нормално една нова мама да слуша педиатъра си, а не мен. Но пък аз още докато бях бременна си издирих педиатърка която е за кърменето и късно захранване. Жената е възрастна, но явно е по в час от доста млади лекари. Е предписа и тя малко дохранване в началото на едната мадама, но после се зарадва че не съм давала. Не може да знае всичко  Grinning За следващия преглед съм и приготвила няколко статиики и мисля да поговоря и за това с добавката и евентуално при нови пациенти как да процедира. Дано да ми обърне внимание  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 043
На сила хубост не става. И аз на няколко приятелки и познати, като родиха им пращах линкове към този форум, на някои копирах статии от библиотеката и познайте - нито една не кърми повече от 2 месеца, даже и по-малко. Всички дадоха сокчета през втория месец. За не даването на вода вече въобще не смея да споменавам - гледат ме много лошо. Жалко. А, и оправданието беше "нямам кърма", "намаля", "свърши" и други производни на думата. Вече се чудя дали изобщо да споменавам на някой за изключителното кърмене и късното захранване  newsm78.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Има една хубава мъдрост, която изключително точно описва цялостната ситуация...

Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание...

А ако вие искате да направите нещо... По-добре впрегнете енергията и желанието си в посока, която би дала резултат... Не съм аз този, който ще ви казва как... Начини наистина има много... Обаче да хабите усилия и да обяснявате на "стена", наистина няма смисъл...
Простете, че ви казвам всичко това...

# 10
  • Мнения: 535
Насила хубост не става... Twisted Evil

Цитат
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание...
Tired

# 11
  • Мнения: 942
Малко офф
То май не е само при вашите отчетни.. Аз като гледам при МАЙските е същата история.. Или минаха от дохранване на АМ, или захраниха в 3-4 месец.. Много малко останаха бебоците само на кърма след 4тия месец. Че и заместени хранения вече Rolling Eyes
Ааа аз продължавам да си кърмя,ама май спрях да пиша в отчетната Blush
На сила хубост не става. И аз на няколко приятелки и познати, като родиха им пращах линкове към този форум, на някои копирах статии от библиотеката и познайте - нито една не кърми повече от 2 месеца, даже и по-малко. Всички дадоха сокчета през втория месец. За не даването на вода вече въобще не смея да споменавам - гледат ме много лошо. Жалко. А, и оправданието беше "нямам кърма", "намаля", "свърши" и други производни на думата. Вече се чудя дали изобщо да споменавам на някой за изключителното кърмене и късното захранване  newsm78.
А аз си мислех ,че проблема е в мен и аз необеснявам нещокато хората,а то просто явноина моите приятелки не имсе кърми.вече давам мнение само като ме попитат.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Вече давам мнение само като ме попитат.

А-а-а, недейте се отказва... Борба му е майката... На разни и различни фронтове...!!!

# 13
  • София
  • Мнения: 369
на мен ми харесва идеята, че те децата си избират при кои родители да се появят на този свят..... и .... това инфо е достъпно, който има нужда от него ще го намери!!!! аз преди да почна да чета тук си мислех как не искам да разглезвам бебока и разни такива....режими,биберони....но сега представата ми за отглеждане е тотално различна Wink заради форума и библиотеката на кърмаческия!!!

живи и здрави!!!

# 14
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Когато човек иска-да,така си е.Просто не искат.Аз макар,че съм пишман-кърмачка-цедачка Grinning,от сега агитирам една моя роднина,януари ще имаме бебе,бавно и полека и мисля,че няма да и въздействам.Тя първото с кисело мляко го е изгледала.Аджеба и статии да разпечатвам и да казвам и показвам-дано сама се убеди някак.

Общи условия

Активация на акаунт