за мамите от Пловдив 4

  • 10 342
  • 286
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Добре дошли в новата ни тема !   Hug    Тя отново е за тези които искат да помагат на изоставени дечица и други хора изпаднали в нужда .
Тук ще обсъждаме нещата които смятаме да направим в скоро време , а те са :

1. Акция за събиране на дрешки за деца от 3 до 18 годишна възраст .
2. Посещение в домовете до 4РПУ за деца от 0 до 3 г. , дома в Зелениково за деца от 3 до 7 г.  и дома в Асеновград  за деца от 7 до 18 г.
3. Подготовка за участие на Коледен базар : ще помоля всички които имат конкретни идеи да ги кажат , също кой с какво точно може да се включи .


Искам да благодаря на всички вас за това което успяхме да направим заедно     bouquet  и се надявам че занапред ще успеем да направим още много .

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Честито ни нова темичка   bouquet

# 2
  • Мнения: 88
Ами координаторката на Алианца ме увери че могат да ни помогнат с каквото ние решим стига да ги предопредим две седмици по рано , смятам че най- удачното им приложение е покрай продажбите т.е . някой който ще може да ни допълва във времето защото повечето от нас са ангажирани с бебчета , но това ще го обсъдим ако искате на някоя среща!Иначе за подготовката  на базара съм започнала отново с картички,  готова да се включа и да се ангажирам ако до края на Ноември някой има идеи може да ми пише на лични /имам предвид за базара като временен отговорник  Embarassed / а за дрехите ще опитам да дойда на следващата среща ! Целувки !   bouquet

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Това е много хубаво , но въпросът е къде бихме могли да си намерим щанд /без пари / newsm78 , едва ли на панаира ще ни дадат нещо ей така. Според мен трябва първо да се помисли в тази насока и ако успеем да си уредим нещо , вече да се разпределим за продажбите . В случай че поемем някакав наем , да си направим сметката ще имаме ли толкова оборот та да си заслужава , все пак целта е да съберем повече средства от това което бихме могли да съберем за децата.
При всички случаи е хубаво който може да подготви нещо да го направи , за да имаме готовност поне да изпратим в София някакви неща .Аз мога да се включа с картички , някакави вазички или моливничета , ще се пробвам в няколко неща , пък каквото излезе .

# 4
Приветствам ви за идеята. Мога да подпомогна акцията с дрешки. Имам и играчки, но знаете ги децата- постоянно чупят.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 79
Момичета, мога да осигуря панама, схемички и конци за бродиране за коледния базар. Има ли кой да бродира? Децата от домовете дали могат да се включат?  newsm78

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Момичета, мога да осигуря панама, схемички и конци за бродиране за коледния базар. Има ли кой да бродира? Децата от домовете дали могат да се включат?  newsm78

За себе си мога да кажа , че в плетките и бродериите хич ме няма , но ако има някоя мама с такива умения ще бъде чудесно да се включи. За децата от домовете ще е добре да ми дадеш мостра и като отидем в Асеновград при по големите да ги попитаме дали биха могли да се справят .

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 79
ОК. Като съм готова - ще свиркам  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 88
Аз бродирам, даже нещата които подготвям са бродирани така че можем да обменим опит ако искаш , за коледния базар правих бродирани картички за този биха могли да се направят и украшения за елха също бродирани !А за щанда има два варианта единия да се отиде в общината от името на движението и да се поиска място пред пощата сергия на коледния базар който правят! Другия вариант е да се отиде до управлението на панаире пак от името на движението на българските маики и да се поиска щанд който да се намира до ескалаторите т.е там кадето няма да им попречим финансово, те по принцип провят много дарения миналата година обновиха една библиотика напълно безплатно така че не би трябвало да има проблем ще помисля още , целия проблем е че се готвя да почвам работа и затова не се ангажирам лично просто имам много работа за вършене преди това но ще опитам да измисля как да го организираме не обещавам нищо конкретно !  Embarassed

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
За да отидем от името на Движението , трябва първо да се състои  отложената среща във София , за да имаме някакви документи . Сега може да се подпита на "сляпо" .Аз мога да попитам човек от общината , но трябва да знам ако нещата станат дали ще има кой да продава със сигурност , ако трябва да се направи график кой кога е свободен и по колко часа може да отдели от времето си . Хубаво ще е също за всички които ще стоят на масата да поръчаме от тениските на Движението .
Давайте предложения ,колкото повече толкова по-добре.
Невенче , идеята ти за играчки за елха много ми хареса , за тези като мен които немогат да бродират могат да направят играчки от други материали .  bouquet

# 10
  • Мнения: 88
Правих миналата година като опаковка за подараците ми и чорапчета от груб човал с исушени цветя и разноцветни конци правят се съвсем лесно но ще го помислим попитай в общината и ще видим какво ще правим по нататък , а за панаира също трябва да попитаме скоро защото сега се сключват договорите за щандове и трябва да знаем ,пробвай първо в общината и ще видим!

# 11
  • Мнения: 88
Profesorka , ако имаш нещо предвид за мотивите и изобщо за бродерии трябва да побързаме защото отнемат време и въпреки желанието аз лично едва се вместих миналата година във времето за великденския базар и ако остане да ги пращаме в софия трябва в най-късно началото на втората седмица от декември да сме готови със всичко изработено и да сме го оценили

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Правих миналата година като опаковка за подараците ми и чорапчета от груб човал с исушени цветя и разноцветни конци правят се съвсем лесно но ще го помислим попитай в общината и ще видим какво ще правим по нататък , а за панаира също трябва да попитаме скоро защото сега се сключват договорите за щандове и трябва да знаем ,пробвай първо в общината и ще видим!
За общината вече съм задействала въпроса , ще имам отговор следващата седмица.А за панаира трябва да помисля ,как точно да процедираме , понеже нямам познати там , а на този етап без документи трябва да обмисля добре при кого да отида и как да подхода , ако някой може да предложи нещо нека да пише .

# 13
  • sofia
  • Мнения: 7 477
момичета привет Hug
извинявам се за отложената среща ,но още малко да си стъпя на краката и ще се видим Hug

последната седмица на октомври плануваме отложената среща,можете ли Thinking
Ще обсъдим доста неща,вкл.базара.Идеята е да го направим паралелно в няколко града,като ние ще помагаме от тук.Чакаме да потвърдят 17.12 от НДК и ,а вие говорете за същата дата .Мястото вие ще си прецените ,ние от тук поемаме ПР-а за всички градове,но без местните ви медии.
Вие си решете за кой дом ще отидат събраните пари,подробностите ще ви кажа на срещата WinkМного работа ви чака,но няма как.Ще разпределяме нещата и ще координираме организацията PraynigГрадовете за сега са Видин,Пловдив,Пазарджик ,Ст.Загора,София.

Това е основното,надявам се с някои от вас да се видим по другата седмица  bouquet
аз лежа в къщи,така че ако се налага звънкайте Hug

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Здравей Роси  Hug
Радвам се , че вече си си в къщи . Надявам се да се видим и да обсъдим нещата за базара , а и за останалите неща . На коя дата смяташ да е срещата и в колко часа , понеже на 28.10. до 14ч. ми е невъзможно ,ще ти пиша на лична причината , но ако е точно тази дата , но пък е следобед ще успея да дойда .Надявам се също че и Джони и Вяра ще могат да дойдат с мен .

Общи условия

Активация на акаунт