Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 125 отговора
Interesno mi e dali se sprawiate sami s malkite bliznaci ili polzwate pomosht na rodnini ili detegledachka. Az sum maika na bliznaci i do skoro mi pomagaha babite, no mi se iska da zapochna da se sprawiam sama. Wsushnost trudnostite sa okolo hraneneto, prispiwaneto i izlizaneto nawun... Shte mi pomognete mnogo, ako spodelite swoia opit w towa otnoshenie. Ako polzwate detegledachka, pri kakwi uslowia ste se ugoworili- cena i t.n.
Ochakwam otgoworite wi!!!
Цитирай

Аз ги отгледах сама - вече са на почти 4 години!
Само в началото майка ми ми помагаше за къпането - 14 дена. Идваше вечер, къпеше ги за 15 мин. и си тръгваше!
До третия месец и баща им се включваше с нощното преваряване на бутилки.
Това е цалата помощ която съм получила при отглеждането!
Е, от време на време като се е налагало моя баща ги е заглеждал за по 10 мин., а след като навършиха 3г. съм ги оставяла с баща ми, след като заспят вечер за  да изляза с приятели на по бира Wink
Толкова!  Не е лесно, не е и невъзможно - щом още съм жива Laughing  и не съм полудяла  #Silly
Цитирай
аЗ Ги ГлЕДАХ  САМА. Като поотраснаха ги пращах  за понякой друг ден на нашите.И на мен зор ми беше най-вече яденето.Като бяха бебчета хранех единия с шишето ,а другия го завъртах на една страна и му подпирах млякото на една възглавница.Дано се сетиш какво се мъча да опиша.
В повечето случай сме били все сами по разходки.То затова единия си чупи ръката на 3 години.Да опазя единия ,да не падне другия пострада.
Тойте на колко са?
Сега вече имаме други дертове ,че сме ученици. Rolling Eyes  Rolling Eyes
Цитирай
гледам ги сама от както са се родили-моите родители са далече,а татко им е все на работа,така че..... бързо-бързо се научих да се справям сама.да е жива и здрава майка ми,че през лятото като си вземе отпуската и ги взима за 20 дена,за да  се наспя и аз Laughing
не се оплаквам-който е родил деца да си ги гледа Wink  Very Happy
вече съм на работа,те на ясла,не мога да си позволя бавачка-ежедневието ми е на педал,но щом дотък сме я докарали няма да се отказваме сега я  Mr. Green
Цитирай

гостът бях аз Embarassed  Embarassed  Embarassedсрам ме е,но съм нещо разсеяна и забравих да се логна  #Milti
Цитирай
I az wiarwam, che e wazmojno chowek da se sprawia sam s dwete bebeta, kakto mi otgoworihte. No wednaga se seshtam za konkretni situacii, w koito wse oshte ne znam kakwo bih naprawila. Naprimer izlizaneto nawun s kolichka- ne se pobira w asansiora i triabwa da se swali po stulbite...a bebetata w towa wreme? Imam i drugi podobni waprosi....Blagodaria wi za otziwite!
Цитирай

Цитат на: maika na bliznaci
Naprimer izlizaneto nawun s kolichka- ne se pobira w asansiora i triabwa da se swali po stulbite...a bebetata w towa wreme?

Много просто! Купуваш едно кенгуро и си готова.
 Laughing
Ако не е ясно как точно, ще обясня: едното дете в кенгурото, другото в едната ръка и количката в другата - сгъната!
Е, по-добре е ако някой услужлив съсед помогне, но иначе.... аз така процедирах.
Питай каквото се сетиш, надявам се да помогнеме с добри и полезни съвети  Razz
Цитирай

Varna

Аз също се справям сама. Нашият тати пътува и го няма по 6 мес. Имам гледачка, която идва от 9 до 13ч, за да мога да свърша някоя и друга работа (пазаруване, сметки и т.н.). До една година ги гледах единствено аз. От март месец (бяха на 1г4м) започнах да ги оставям в маика ми за събота и неделя. Не се притесняваи на всичко му се намира колая. Аз моите ги храня заедно, слагам ги в столчета за хранене, купичките на масичката и единия другия и така докато си изядат яденето. Със спането нямаме проблем, защото като ги сложа в кошарите заспиват сами. Никога не съм ги приспивала, незнам колко сте големи, но не прави грешка да ги приспиваш, така отива до много късно. За излизането ги носех в столче за кола кошница. Количката седеше в колата. Това ми беше наи-трудно, особено от 8 до 11 месец (докато тати си дойде), тежаха ми ужасно. Когато проходиха беше по-леко бавно бавно стигахме до колата.
Сега когато са на 2г1м ситуацията е много по-лесна. Важно е да си позитивно настроена. Успех. Питай, ако имаш други въпроси.
Цитирай

София

И аз си ги гледкам сама . Татито влезе в родната казарма когато бяха на 2 месеца и когато се уволни го повишиха ( преместиха го в София ) а ние си останахме сами у Варната. Та всичко опира до режим , ритъм , организация . И без паника . Опитваш различни варианти докато попаднеш на най -рационалния . Аз живеех на 4-я етаж и количката не се побираше в асансьора освен сгъната. Когато се налагаше да излизам звънвах на съседката да ги наблюадава в кошарките докато смъкна количката заедно с необходимият багаж ( чанти одеала и т.н.). После пак с помощта на съседката ги смъквах . Имало е и моменти когато съм ги оставяла и набързо количката и после тичам за тях и двамата заедно ( бая се озорвах докато заключа ). По цял ден навън и пазарувах в големите магазини за Варна Пикадили бе идеален просто - влизах с количката - бебетата зяпат а аз слагам продуктите под тях в кошниците. После малко се озорвах докато добутам тежката количка ( деца+продукти за седмица) . И в къпането се специализирах . Храненето (ако не е кърмене) - не е много препоръчително , но ги  хранех с обща лъжица докато едното дъвче бутам на другото в устето .Ох това е засега че малко дългичко стана  Laughing
Цитирай

Barcelona, Spain

Специална помощ така да се каже "отвън" нямам и никога не съм търсила.
За близнаците ми помагат големите деца - пазаруват понякога сами или с таткото, мият чинии и се включват в други по-малки мисии когато не са на училище. Поне с това не се занимавам - да не ви казвам откога не съм ходила до магазина. Гледам да не прекалявам, все пак и те са деца, имат доста и да учат, но и най-малката помощ понякога ме спасява да не ми отиде цялата организация на кино. Давам си сметка, че без тези дребни неща би било доста по-трудно.
Цитирай

срахотна тема:-)поздравления!!!
много ми е интересно да разбера с подробности как си отглеждате сами децата. Аз имам помощ от 12до 17ч/едната им баба ми помага/, но ми се иска да я освобождавам, по куп причини. Така, че всяка една подробност е важна, напр. как ги приспивате, ако и двамата искат да спят долу-горе по едно и също време. Въобще всякакви рационализации и хитрини по спестяване на време и сили ще са ми в помощ.
Цитирай

гр.Полски Тръмбеш

И аз сам гледала моите близначета савсем сама .Майками почина преди 9 години свекъва ми живее близо до нас ,но не иска да ни помага ,но и без нея се справяме чудесно.Нашият тати ни помага много и ние сме на 4 етаж но нямаме асансьор и количката седеше във гаража сама си ги смъквах за да идем на разходка и да пазаруваме.Сега са на 2години и 11 месеца и баба им  иска да ги гледа за по 1 час ,но като се приберат у дома неслушат затова предпочитам да си ги гледам сама.От 2 годинки ги пуснах на градина  сега сам на работа и пак се справяме сами.Така,че мами на близнаци не се притесняваите не е болка за умиране.
Цитирай

София

Въобще не му мислете толкова. Хората са казали - "Камък се пука - човек не". Не е толкова трудно колкото си мислите, важна е организацията. Аз живея на 6 ет. и количката ми също не се побираше в асансьора. Свалях я сгъната и я оставях в коридора и тичах да сваля и децата - слава богу никой не ми я открадна. А за приспиването  - малко рев - 2 дни и ще се научат да си заспиват сами. Не правете грешката с приспиване на ръце, независимо дали е е едно или са две деца. Най-важното според мен е да немерите собствен ритъм - между твоя и този на децата, да си добре организирана и ще се справиш без чужда помощ. Ние така правим вече почти 4 години- без чужда помощ от първия ден, и така ни е много добре. Каквито ида са ми децата, знам че аз съм виновна за това и не обвинявам никой друг!
Цитирай
И аз си гледам сама моите момчета вече 4 месеца. Най-трудно ми е къпането, защото тогава едното е пренебрегнато. Най-доброто което измислих е да сложа това което не го къпя в шезлонгче при нас в банята, но това не помага повече от 5-10 мин. Все пак е по-добре отколкото да го оставя сам в стаята. Иначе нямам тук проблеми с количката и асансьорите. Честото кърмене и недоспиване вече започва да ми дотяга доста, та започвам да ги захранвам тези дни, дано се подобри малко положението. Иначе и двамата отказват да приемат адаптирано млако, за съжаление не знаех че ако искам в един по-ранен момент да сменя кърменето с адаптирано мляко, трябва да им давам по 1-2 шишета на седмица. През останалото време съм шоуменка (май няма такава дума  Very Happy ) опитваща се да заинтригува две ужасно любопитни и лесно отегчаващи се момчета  Smile
Цитирай

На мен в началото за кратко ми помагаше майка ми, а и сега си взе 1 седмица отпуска по празниците. През останалото време се справям сама. Единствено понякога идва в обедната й почивка моята баба и ги разхождаме заедно (проблемът е, че нейното идване дори ми създава повече работа, защото тя идва по-скоро като на гости - да види децата и да им се порадва - хубавото е, че така има кой да стои с децата, докато сваля количката и после ги сваляме двете едновременно), а 1-2 пъти в седмицата след работа майка ми помага с къпането.
Моя грижа си е чистенето, готвенето, гладенето, прането, гледането на бебки и т.н. (само за миенето на прозорците идва майка ми, че много го мразя това нещо  Embarassed  Sick ). Хубавото е, че Еса и Киса са много кротички и не ми създават много грижи.
Хубавото е, че те имат много стабилен режим, според който спят непробудно от 22 до 9 часа и после от 13 до 17 - т.е. остава ми време да свърша много неща и дори да си почина, а и режимът на двете е абсолютно еднакъв, което допълнително ме улеснява (особено за смяната на памперсите и за храненето).
Рада, на къпането съм му измислила "цаката" като ги къпя в хола пред телевизора - така, докато къпя едната, другата с голям интерес гледа шарените картинки. По принцип, гледам да не им давам да гледат телевизия, но в тези моменти това е най-лесният и бърз начин да ги укротя.
"Номерът" с храненето е да се дава едновременно - така ги правех и докато кърмех, и сега - слагам ги в столчетата и давам едновременно шишетата. Само с лъжичката ги храня отделно, защото (не знам как го правят) точно тогава започват да "пеят" и се омазват целите (с всеки изминал ден обаче ядат все по-чисто и скоро ще почна и с лъжичка да давам едновременно).
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 125 отговора