Сапун в автоматична пералня ?

  • 5 602
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 369
Пробвали ли сте да слагате сапун в пералнята ? Понеже се оказва че прояваяме алергия към нещо , но още не се знае към какво и сега и сега отхвърляме разни неща като храна прахове омекотители и т.н  . И никак не ми се иска да и пера всичките дрехи на ръка , а ме е страх да сложа сапун преди да съм се допитала до някой . Та някой пробвал ли е така и дали ще стане нещо на пералнята .
Предварително благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 917
Пробвали ли сте да слагате сапун в пералнята ? Понеже се оказва че прояваяме алергия към нещо , но още не се знае към какво и сега и сега отхвърляме разни неща като храна прахове омекотители и т.н  . И никак не ми се иска да и пера всичките дрехи на ръка , а ме е страх да сложа сапун преди да съм се допитала до някой . Та някой пробвал ли е така и дали ще стане нещо на пералнята .
Предварително благодаря  bouquet
Едно време, много отдавна майка ми слагаше настърган сапун....но не знам защо...

# 2
  • Мнения: 3 880
Не е добре zа пералнята, zатлачвало се неЩо, ама какво точно неzнам.
В упътването на моята например пиШе да не се слага сапун, а и от други места съм го чувала/чела.
Едно време и майка ми стържеШе сапун, но то май беШе zаЩото прахът zа пране беШе рядкост по магаzините....

# 3
  • Мнения: 822
Настърган сапун не съм слагала,но сапунена вода-да,но прах за пране също.Виждала съм тук,че някои добавят сапун,но не мога да ти кажа,дали не се отразява на пералнята.Наскоро си взех една мини-механична пералня,само заради детето и пак с цел да избегна някои алергични реакции.Това е другото решение,защото и на мен ръцете ми стават на рани от много пране на ръка.Ползвам я само за детето.А как стои въпросът с течния сапун за пране?Той не би трябвало да се отразява на пералнята.Надявам се,и някой друг да даде съвет...

# 4
  • Мнения: 5 362
За първи път чувам за подобно нещо.Но по-добре не пробвай.

# 5
  • Мнения: 2 196
Единственото което ми хрумва е да пробваш да разтопиш сапуна на водна баня/така ли се казваше newsm78/,след това да го разредиш с малко водичка и да го ползваш като течен перилен препарат.

# 6
  • Мнения: 369
Единственото което ми хрумва е да пробваш да разтопиш сапуна на водна баня/така ли се казваше newsm78/,след това да го разредиш с малко водичка и да го ползваш като течен перилен препарат.

Ох и аз си мислех за нещо подобно и ще пробвам днес да видя какво ще стане . По принцип и мъж ми не е много съгласен с това , но ще разтопя днес пък да видим  Thinking

# 7
  • Мнения: 122
Майка ми слагаше в пералната също настърган сапун. Слагаше го вътре в барабана, но трябва да е по- малко отколкото праха за пране, защото се пени повече от него. Причината беше, че тогава праха за пране беше ужасен / то и сега понякотга имам чувство, че вместо прах за пране съм сложила гипс ама това е друг въпрос. Незнам какво може да и стане на пералната, но на майка същата тази перална, която переше със сапун изкара към двайсет годишна служба. Е с риск да прозвуча като старица, ще отбележа, че май тогава и техниката беше по- здрава, защото не мога да се сетя наши познати да са си сменяли пералните по често от минимум 10-15 години.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да- аз така пера.рендосваш, накисваш за малко, за да се поразтвори и лисваш върху прането.....затваряш барабана и пускаш

# 9
  • Мнения: 1 930
А защо пък сапун? Има прахове за чувствителна кожа - Саното, примерно.
Може и сапуна да дразни, какви ли не боклуци има. Аз примерно от сапун Тео бебе се обривам.

# 10
  • Мнения: 1 581
много хора перяха с настърган сапун по време на кризите, когато прах се намираше трудно и беше и гаден. нашата пералня беше стара и издържа после още години. но може и да се разваля нещо, не знам. защо не потърсиш някой специален прах.

# 11
  • Мнения: 6 461
Единственото което ми хрумва е да пробваш да разтопиш сапуна на водна баня/така ли се казваше newsm78/,след това да го разредиш с малко водичка и да го ползваш като течен перилен препарат.
МАЙ ТОВА Е НАЙ -ДОБРОТО РЕШЕНИЕ Peace

# 12
  • Мнения: 1 202
И майка едно време настъргваше сапун в пералнята но тя не и беше автоматична а полуавтоматична . И според мен най-добре да разтвориш сапуна с вода за да стане като течен . Peace

# 13
  • Мнения: 116
Щом искаш - слагай. Професионално - няма проблем - настърган сапун направо в барарана. Проблема на съпуна е в отмиването - особенно ако се запени ще трябва да плакнеш на ръка

# 14
  • Мнения: 2 724
Защо не пробваш с бебешки прахове ,те са за чувствителна кожа. Не рискувай с настърган сапун ,чувала съм ,че повреждат пералните. Едно време са перяли с обикновени перални. Доколкото знам сапунът се наслоява и може да затрудни я въртящите се части ,я помпата. url е права -сапунът образува много пяна, а праховете перат на друг принцип.

Общи условия

Активация на акаунт