Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Седмица 30

Главата на бебето нараства за да осигури място за растящия мозък на бебето. Очите на бебето вече се движат и то ги насочва в различни посоки. Ноктите на краката порастват до пълния си размер. Бебето вече може да плаче със сълзи. Бебето вече е 40 сантиметра и тежи около 1300 грама.

това пише тук:http://www.mamaibebe.com/?id=26

а на мен доктора ми рече, че съм 30 г.с. и бебо тежи 1кг. 670 гр. newsm78 а излиза че по данни отговарям на 32 седмица та се чудех...кое е вярното при мен?

Мамчете, моля кажете вашето мнение. Има ли мами, при които е налице такова разминаване?

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 09:25 от Reza

# 1
  • някъде
не се затормозявай толкова  Naughty когато се роди бебока ще разбереш колко килограма е  baby_neutral
На мен последните пъти като ходих ми излезна че бебока ми е намалял на кг от предишното ходене  Crazy
Успех и леко раждане!  bouquet

# 2
  • София
Благодаря ти, Диди! Simple Smile

# 3
уредите често бъркат, това може да зависи и от позата на бебето Simple Smile
при мен беше отчетено изоставане 2 седмици, а след 1 месец - напредване с 1 седмица - т. е. за 30 дни нарастване като за 50 дни - глупости Simple Smile
не се връзвай на подобни мерки и теглилки Simple Smile

# 4
  • София
Как пък е изчислил лекарят ти, че е точно 1,670 кг?! Изобщо не се шашкай, стават големи разминавания с тези кг.

# 5
  • София
Ами на 3Дехограф. Засече кг и размерите на бебето.

# 6
  • München, DE
изобщо не се затормозявай с такива неща, на мен две седмици преди да родя ми казаха че беба е 2850 , след две седмици се роди пак толко, по тази логика беба не е качила нищо за тези седмици. Ще ти кажа и един пресен пример- една позната получва контракции приемат я в болница но не за раждане , а за задържане, защото според въпросните ехографи бебето е малко, след 3 дена мацката получава и 4 см разкритие отново контракции и бебето се ражда 3800 , на това му викам аз не точни ехографи
с две думи всички тези мерки и теглилки на бебо в корема на мама са ориентировъчни а не точни

# 7
Спокойно, на мен лекарят, който ме гледа на 3Д ехограф ми каза, че килограмите се изчисляват +- 300 гр. Така че не се затормозявай с такива неща, а се наслаждавай на бременността. Peace

# 8
  • Mediterraneo
Да де, на мен до последно докито ми казваше, че беба е малка- я има три кила, я не... А се роди 3800  #Crazy

# 9
Да де, на мен до последно докито ми казваше, че беба е малка- я има три кила, я не... А се роди 3800  #Crazy
да и на мен така ми казаха, бебо вървеше 2 седмици напред, а си се роди 3,600, нормално за момче

# 10
Спокойно, на мен лекарят, който ме гледа на 3Д ехограф ми каза, че килограмите се изчисляват +- 300 гр. Така че не се затормозявай с такива неща, а се наслаждавай на бременността. Peace
Peace

При мен на ехографа бебето излизаше, че е с няколко седмици напред. Родих в 36 г.с.   2 700гр.

# 11
  • Варна
На мен няколко дни преди да родя ми казаха,че бебко е над 3кг,ама се роди 2.800,така че уредите не могат да изчисляват точно(което е напълно разбираемо!).Но не това е важно,а да е живо и здраво  Hug

# 12
  • Благоевград
И ние според ехографа вървим с 1-2 седмици по -големи Wink Но при ехографа теглото се измерва относително и не винаги е точно Simple Smile така че не му мисли много Peace Важното е да се развива добре , а не колко тежи Sunglasses

# 13
  • густо майна Филибето
На мен доктор ми е казал, че измерените килограми са плюс минус 500г, така че нямай им пълно доверие. А и нали знаеш, че бебчетата на една възраст (гс) се раждат с различно тегло, не са като по калъп.

# 14
  • Морето
И моят съвет е въобще да не им се връзваш  Naughty на мен ми казаха и то завеждащият родилно отделение с над 30 години практика д-р Георгиев,че бебето ми ще бъде малко,а пък той се роди 3.500кг.и 52 см.  ooooh!Вярвай им ,ама винаги едно наум Mr. Green

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт