Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Татковци
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 43 отговора

София

Здравейте мили татковци!
 Very Happy Обръщам се към вас понеже явно мамите не винаги можем да ви разберем, а ни се иска да имаме диалог с вас! Проблемът ми е следният - мислите ли, че е нормално и правилно ако един татко е с майката на своето дете да речем до 8 месец на детето, а след това двамата родители останат "просто пирятели" И таткото идва 3 пъти в седмицата да го види? При положение, че нямаме конфликти с таткото, но той просто е решил, че личната свобода му е по-важна от всичко друго?
Ще ми бъда интересно да разбера имало ли е и други татковци с подобно отношение и какво е станало впоследвстие?
Благодаря ви предварително! Laughing
Цитирай

Sofia

Диалогът е ценен и сам по себе си , още по-ценен е и между мамите и татковците  Very Happy
На въпроса : Не, не мисля, че е правилно, нито, че е нормално. Решението за дете е важно и отговорно и според мен не може след 8 месеца, някой просто да се сети, че тази работа не е за него. Това, по принцип. В конкретния случай, обаче, казваш, че няма конфликт ( въпреки , че "3 пъти в седмицата" ми звучи като диагноза някаква ), та ако този статут удовлетворява и двамата .... хм , не виждам нищо ненормално. При всички положения, нещата трябва внимателно и добре да се обяснят на детето, за да няма негативни последици в бъдеще.
Реално , същото положение би се получило и ако бащата ходи много често в командировка ...... зависи от гледната точка.
Цитирай

София

Благодаря за мнението.  Да, така е отговорно нещо е създаването и отглеждането на дете, но явно има мъже, на които им идва в повече и решават, че 3 пъти в седмицата е достатъчно да бъдат бащи.
Може би си прав за това, че ако бащата често пътува положението би било същото, ще мисля още по въпроса! Laughing
Цитирай

1.Varna 2. Moon(During weekends)

Здравей Моргана,
 Моето мнение е че когато детето расте то има нужда от вниманието и на двамата родители.
Пътуването не оправдава. Можеби е добре да изчакаш малко таткото да порасне и да се почувства отговорен. Пожелавам ти това да стане колкото се може по скоро.
Цитирай

geography.tar.gz

абе в общи линии.. въпросът е много "безотговорен" Smile принципно всеки татко си е татко - и си има чувства.. но си има и потребности.
аз лично живея с жена си и детето си - но сутрин виждам сина си за много малко време - вечер като се прибера - той спи.. уикенда почти винаги съм извън града - все пак имам да издържам фамилия - да плащам убийствени наеми и сметки (днес ми се доплака - пак 250 еври за газ... дойде сметка) помощ от никъде - просто ми е много тъжно, че немога да отделям необходимото време на бебешочко - малкото келешче, което определно има нужа от баща.. ама бащата няма никакво време.. не - че не иска....
днес се върнах малко по-рано в къщи - за да си работя по разни проекти (които трябва утре /днес/ сутринта да предам а все още - 2 часа е а съм до никъде...) и бебето не ме позна (може би заради брадата - която непомня от кога несъм бръснал и приличам на ZZtop - цъфнал гущер на припек - смок свири на върба - най-бощо казано) и се разплака.. А това бебе не беше плакало от поне 2-3 месеца.. принципно е много добричко и направо си е награда от Бог (деа) Smile
но.. все пак.. едно е възможност - друго е желание.

а иначе несъм особено съгласен, че който и да е има нужда от внимание - за да расте.. растежа е биологичен процес, който не зависи от "компанията" - може би за възпитанието играе някаква роля, но тя е достатъчно малка. всеки индивид се развиа и изгражда като характер сам. и никой неможе да му се меси..
не защитавам таткото... но не го и оправдавам.. т.е. той сам си знае кое е най-добре за него самия (като мъж и баща) и за детето му.. така, че не го съдете и не казвайте кой колко трябва да "порасне" - всеки си има право на избор - а това, че възгледите не съвпадат не е от възрастта или отговорността...
в общи линии - най-добре е морганка и анонимен татко да погледнат реалността в очите и да вземат решението, което ще е най-изгодно - както за тяхй двамата, така и за рожбата им..

поздрави
Цитирай

Пловдив

Такаааа!
Важно е да се знае,че най- добре е да си отваряш очите и ушите преди да направиш бебе/заштото каквото и да си пишем тук,човечето е най-онеправдано-нито е избирало майка си,нито баща си/.
Между другото ако майката изглежда като тази на снимката,немога да го виня. Laughing
Цитирай

Sofia

Цитат на: Morgana
Здравейте мили татковци!
 Very Happy Обръщам се към вас понеже явно мамите не винаги можем да ви разберем, а ни се иска да имаме диалог с вас! Проблемът ми е следният - мислите ли, че е нормално и правилно ако един татко е с майката на своето дете да речем до 8 месец на детето, а след това двамата родители останат "просто пирятели" И таткото идва 3 пъти в седмицата да го види? При положение, че нямаме конфликти с таткото, но той просто е решил, че личната свобода му е по-важна от всичко друго?
Ще ми бъда интересно да разбера имало ли е и други татковци с подобно отношение и какво е станало впоследвстие?
Благодаря ви предварително! Laughing

Това се нарича безотговорност.
Цитирай

София

Според мене важно е дали и двамата родители са решили след
около 8 мес. да останат "просто приятели", или решението е едностранно и като гръм от ясно небе. В единия случай(първия) май няма какво да се коментира - всичко е ясно. Няма наранени и предадени - станалото станало. Продължаваме нататък според уговорката. Ако обаче решението дойде само от единия, май не е толкова просто. Особено, ако другия има проблем със така поставеното условие. Намирам го за "малко" гадничко и "леко" казано безотговорно. НАЙ-МАЛКО, защото е засегнат и трети човек, които пък съвсем няма вина, но пък има отношение към ситуацията. Не знам как седят нещата и съм далече от мисълта да съдя който и да е(не е моя работа), но мисля, че(ако не дай боже) ми се случи на мене ще му кажа да си спести "бащинството" и за тези 3 дни. Не мисля, че можеш да си родител когато ти е "удобно". Лично мнение - никой не задължавам с него. Много е лесно отстрани да даваш съвети - нали са безплатни. Истината е, че истината е сива(рядко е черна или бяла) и решението трябва да се вземе в семейството.
Цитирай

Луксозенец

Безотговорно е! Или ще е баща или да го няма ! Какво е това "идва 3 пъти да го вижда" ?! То ако ставаше с "виждане" воайорите щяха да са перфектните родители...
Цитирай
това е безотговорно! Ами ако и на теб ти се иска да се грижиш от времв на време само за бебето, кой ще се грижи за невиното същество, което изобщо не е виновно, че е на този свят?!?? Shocked Интересно ми е и защо мъжете правят деца и после не се женят за майките им? Трудно ми е да разбера твърдението на мъжа от приятелско семейство"Икономически не ми е иазгодно."Това при положение, че тя иска да се оженят от доста време. Човека искаше да вземе заем за жилище, ама и след това не се ожени за майката на своето дете. Бащата на сина на братовчедка ми  и той е един "приятел" На майката. Идва да вижда синчето от вртеме на време. Хич не споменаваше растящия и корем и неямаще планове за детето  и тях двамата под никакъв предлог.После се втурна в родилния и рече, че му дава името си и после...пак..Пита"Какво прави моя роднина?"!!Дори не го нарича свой син!!Мъже, как да го разбираме това? Такива прояви ги окачествявам като мухлювщина в най-висша форма!!!  #Fist
Цитирай

София

това не мога да го разбера
добре, не харесвай жената вече
ама това е ТВОЕТО ДЕТЕ БРЕ
Цитирай

Шумен

Даа, определено зачестиха случаите мъже да изоставят жените си по средата на бременността или известно време след раждането. Не мога да ги разбера и това е. Според мен не е нормално хора на по 25 минимум години, които претендират, че са зрели, да правят деца и после изведнъж като някой пубер да се врътнат и да избягат от отговорността. Омръзнала му била майката. Е, как не могат да преценят по-рано дали ще им омръзне тая жена? Или защото тя вече си има друг човек, за който да се грижи и хоп вече е безинтересна. Баси идиотщината!
Цитирай
ам'че то така много лесно ве! #Splat

Не, не - много взе да се бърка понятието "лична свобода" с "безотговорност". Какво му пречи да си има неговото си време, та ако ще и това да са 10-15 мин на ден ???
Нищо не може да го оправдае.
Най-малко пък тъпия довод "искам свобода" Evil or Very Mad
Като си искал такава, да не си се събирал с никой, да си си стоял сам на свобода ... Аааама ХА
Цитирай

София

По принцип съм съгласна с всичко казано до тук и най-вече с мнението, че трябва да се мисли преди да се прави бебето дали бащата и майката са по равно готови за тази стъпка. И все пак, в живота е факт, че не всеки може да планира всичко, а и плановете в повечето случаи се объркват. Така че - описаната ситуация с 3 пъти седмично включване от страна на бащата ми се вижда приемлива. В края на краищата, щом някой е взел за себе си решението да се махне, по-добре да изпълнява по този начин задълженията си на баща, но доброволно, от колкото да седи в къщи и да трови живота на майката и детето заради чувството си на неудовлетвореност. А дали е взел правилното решение, има друг който да съди...
Цитирай
Законово как стоят нещата - женени ли сте?
Защото има семеен кодекс - там са описани задълженията и отговорностите му (не че аз съм го чела)

Иначе за личната свобода - вярно че да имаш дете означава да жертваш отчасти свободата си, ама ако е искал детето...

Как ли би реагирал ако например го подлъжеш че детето не негово (хи-хи - отсега си представям физиономията на такъв мъж). Това обаче не ти го препоръчвам, щото вероятно води до крайности
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 43 отговора