Пишман домакиняяя

  • 6 104
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
   За мухичките - и аз дълго ги борих с какво ли не и не се махаха, накрая една приятелка ме светна да обеля няколко скилидки чесън и да ги забуча в пръстта / по 2-3 в саксия /! Казвам ти както бяха плъзнали навсякъде, така изчезнаха с магическа пръчка! Дано и при теб има същия ефект  Peace!
   За другите неща  незнам какво да те посъветвам !
Това за чесъна и мушичките ще го пробвам непременно дано се махнат  Simple Smile

# 16
  • Мнения: X
2. Изпрах и лентните кожени обувки-сандали на мъжа ми, пак в пералнята на фино пране - супер чисти излязоха, но като изсъхната станаха като картон ... глупости картон, направо като дървени, абсурд е да ги обуе ... та и тях трябва да спасявам, че аз му ги купих с половината майчинство  newsm78 /явно ме е хванал на кеф/
Напълваш обувките със спирт /много/ и той веднага ги обува с чорапи. Носи ги известно време, а може после пак да повторите процедурата.

# 17
  • Мнения: 286
Пералнята е Whirlpool, 6-7-8 чувство - не помня точно кое  Wink , самопочистваща, няма отцедник, банел не намирам колкото и да търся. Абе да не би тоя модел да е бил само с един банел newsm78 ... днес ако не опера нещо ще се разболея затова май техник ще търся. А иначе останалите малки тайни си ги имам от седмица насам, опитвах сама да се справя, обаче цъ Cry, и реших да пиша тук, че ако тайните станат явни ще си имам домашен survivor  newsm47
Като се замисля тая пералня що чорапи замъкна ... та един банел ли ще й се опре ... ама хайде от мен да мине - техник ще търся, може и няколко чифта чорапи да извади или пък някой друг лев, че и тях редовно ги пера  newsm53 smile3503
Абе трябва да се пере, чист света е по-красив!

# 18
  • Мнения: 4 806
надили, за банела - случвало ми се да се скрие в гумата, дето уплътнява капака. Провери и там - имат си едни доста едри гънки. А за напред - вземи си торбичка за пране на бельо.
за петната и сандалите не знам.

# 19
  • София
  • Мнения: 290
Не искам да те разочаровам, но машинно масло от плат не може да се изкара. Имам една съсипана дреха така. Прах с какви ли не прахове и обезмаслители - резултат нулев.

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Това не е вярно!
Машинно масло се пръска /или маже/ с обезмаслител. Ако се налага - процедурата се повтаря. После се изпира на предписания за дрехата режим.

# 21
  • Мнения: 1 202
За обувките и якето незная какво да те посъветвам но за машинното масло както са ти казали и другите мами Меглио . За мушичките по цветята питай в цветарски магазин има едни пръчици които се слагат в пръстта . За банела викай техник и той ще го извади само , че това не влиза в гаранцията на пералнята и трябва да платиш . Това го зная тъй като наскоро и на мен ми беше влезъл чорап м/у казана и барабана и  като дойде техник го извади за 5 минути / но ми и взе 25.60/ и на мен ми стана лошо . Затова вече ги слагам в торба от която не могат да излизат а сутиените ги пъхам в някоя от торбите за да няма и фал с тях . Не се притеснявай и аз съм по беличките но на моя мъж вече не му прави впечатление от тях / толкова е свикнал/.  bouquet

# 22
  • Мнения: 2 040
Ти си страшна работа ... много се смях, но ти не се отчайвай, отвреме- навреме идва някой такъв период ...  Laughing Peace

Якето го занеси на химическо, не прави нищо, че както ти е тръгнало ..  Grinning
Мушичките - има препарати за тях в цветарските магазини ...   Peace
Банела щом го няма, да не е паднал извън пералнята .. че и аз търсех банел веднъж, дори пералнята мислех да отварям  Laughing а той паднал до нея зад праха за пране, как - незнам, но нали и той бял и няма кой да го види ...  Laughing

За останалото незнам дали има спасение ...  Peace

# 23
  • Мнения: 1 930
Лоша работа....
само за банела да ти кажа, че и на мен един ми се загуби и не съм го извадила още.......ама съм пускала пералня стотици пъти след това......

# 24
  • Мнения: 2 724
Зависи къде е заседнала банелката .На мен ми се случи миналата година ,няколко месеца прах без проблеми , докато в един прекрасен ден останах без пералня .Техникът каза, че банелката е виновна и ако съм се обадила на време ,щяло да се размине само с разглобяване , а сега имало нещо повредено. Оттогава сутиени ,бански...   слагам в тензухена торбичка и тогава в пералнята .Моят съвет е да се обадиш на техник навреме .

# 25
  • Мнения: 3 376
Леле, я по-добре спри с всякакво домакинство на петък 13ти Wink Обясни на мъжа си, че за всичко е виновна нумерологията, и прекарай деня в гледане на телевизия и четене на форуми  Peace Утре може да ти провърви повече   bouquet

# 26
  • Мнения: 2 099
Аз мога да ти дам акъл за сандалите...значи ако са естествена кожа са се вкоравнали от прането,отмил се е препарата с който обработват кожата да е мека,просто ги намажи обилно с глицерин или с мякаква мазнина(да ти кажа,ще потъмнеят леко ама не е фатално,пък и мъжете не забелязват много много Wink )Аз лично мазах едни мои сандали с бебешко олио,беше ми под ръка и миришеше готино Mr. Green

# 27
  • Мнения: 286
Всичко върви по план:
безднадеждното яке го изхвърлих да не се ядосвам като го гледам, другото чака в една торба да купя препарат;
обелих кило чесън и съм набучкала саксиите, то между другото чесъна е и против уроки и гони злите сили  Peace ;
обуквите намазах с един Джонсън, от който Владо се прищи и ги напълних с влажни вестници, това не знам как ми хрумна  newsm78 ;
звънях на техник по обява от Позвънете, сега го чакам
Един друг въпрос: има ли Аче за цветни дрехи? В магазина видях три вида, но никой не можа да ми каже коя да си купя!

# 28
  • София
  • Мнения: 3 676
*Аче-то си е белина- не става за цветни дрехи-вземи си вениш или пак с Меглиото пробвай-махала съм и сок от вишни с него
*За петното от машинно масло- Меглио Peace- дори работния гащеризон на баща ми преди време направи като нов-а нали знаеш като престои машинно масло какво става...Пръскаш с меглио,переш,повтаряш ако е нужно...Този препарат дори за детски дрехи омазани с какво ли не е ползвала снаха ми- на дрехите нищо им няма ,а петната изчезват
*За цветята- нищо не мога да ти кажа-ама хич си нямам и понятие
*За банелите-е поради тая причина пера наръка сутиени- ама като дойде техника ще отвори пералнята и всичко загубено ще "лъсте"-добре че си го викнала навреме,няма какво да чакаш
 Hug

# 29
  • Мнения: 545
то между другото чесъна е и против уроки и гони злите сили  Peace ;

Особено днес - петък 13-ти, ако сте суеверни, разбира се Wink

Общи условия

Активация на акаунт