студени ръчички

  • 1 704
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 176
мами  на моя бебок много често са му много студени ръчичките  но нослето и крачетата са си му топли -дали това е някакъв проблем и слу4вало ли се е на вашите бебчета.

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 12:03 от Reza

# 1
  • Мнения: 90
да и нашите ръчички доста често са студени, но щом нослето и ушенцата са топли няма проблем Peace

# 2
  • Мнения: 359
Да не е проблем.

# 3
  • Мнения: 5 103
Не е проблем Peace

# 4
  • Мнения: 942
никакъв проблем Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 390
Не е проблем, според мен. Аз лично не се водя по ръцете, носа и т.н., ами мушкам ръка под блузката да  пипна вратлето или горната част на ръцете или краката.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
И аз мисля, че не е проблем. Нашата педиатърка казва: "Студени ръчички и крачета - здраво бебе!"

# 7
  • Мнения: 270
Не е проблем. Peace

# 8
  • Мнения: 15 619
Щом нослето е топло няма проблем.

# 9
  • Мнения: 1 259
И ние сме с постоянно студени ръце,не е проблем.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 825
не се притеснявай всичко е наред щом нослето и крачетата са топли.
Дани също бепе със студени ръчички като беше толкова малък.

# 11
  • Мнения: 6 461
До колкото знам -когато нослето е топло ,
няма проблем ръчичките да са студени Peace

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Лично аз се притеснявам, когато ръчичките й са много студени, защото си познавам детето- винаги, когато вдига висока Т, ръцете й са ледени...

# 13
  • София
  • Мнения: 35 937
Щом нослето е топло няма проблем.
Peace

# 14
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ако са само ръцете мисля,че няма проблем.

# 15
  • Мнения: 1 294
Ние с бабите в първите дни на малката, в стремежа си да и затоплим ръчичките я прегряхме Confused.Педиатърката ми каза, че е съвсем нормално ръцете и краката да са студени.Ако нослето е студено това е показател, че и на детето му е студено.

# 16
  • Мнения: 8 917
Не мисля, че е проблем Peace

# 17
  • Мнения: 656
И ние сме все със студени ръчички, но щом нослето е топло проблем няма Grinning

# 18
  • Мнения: 1 032
Когато е толкова малко бебенцето е напълно нормално ръчичките и краченцата да са студени. На такава крехка възраст е притеснително ако ръчичките са топли. След някой и друг месец нещата ще се променят   bouquet

# 19
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Нямат добре развито оросяване на кръвоносните съдове,затова са им студени ръчичките или крачетата.

# 20
  • Мнения: 2 271
Това показва,че бебето е здраво!

# 21
  • Мнения: 1 910
На нас ни казаха, че е важно телцето да е топло. Останалото не е от значение.

# 22
  • Мнения: 742
да и нашите ръчички доста често са студени, но щом нослето и ушенцата са топли няма проблем Peace

 Peace

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И при нас е същото,но и аз съм така.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И нашите ръце са студени, по някога даже имам чувство,че са ледени,но щом бебе не плаче (знам,че освен от глад плачат и от студ)значи всичко е наред.

# 25
  • Мнения: 6 164
Още ти е малко бебето, след някой и друг месец ще се оправи.

# 26
  • Мнения: 2 677
И нашите ръце са все студени и отначало много се притеснявах. Но докторката каза, че това не трябва да ми прави никакво впечатление. Най-достъпният индикатор за състоянието на бебока е нослето - щом то е топличко, занчи всичко е тип-топ!  Peace

# 27
  • Мнения: 2 897
И ние сме така,не се безпокой Simple Smile
Бебенцата са с несъвършена терморегулация,напълно нормално е да са с по-студени ръчички и краченца Peace

# 28
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Когато е толкова малко бебенцето е напълно нормално ръчичките и краченцата да са студени. На такава крехка възраст е притеснително ако ръчичките са топли. След някой и друг месец нещата ще се променят   bouquet
Това което знам от няколко доктори (защото и аз имах същите притеснения) е че на тази възраст бебо не се движи, нормално е да няма добро кръвообръщение до крайниците.Щом започне да се движи ще се оправи.Показател че му е студено е нослето и прасеца.Още повече че ако на детенце не му е комфортно със сигурност няма да ти го спести и ще хленчи, най-малкото.Така, че споко!  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 248
И на моето бебче са му ледени ръчичките , направо стават лилави пръстите. Но лекарката каза да проверявам над китката. Ако е топло там значи всичко е наред

# 30
  • Мнения: 439
И ние сме все със студени ръчички, но щом нослето е топло проблем няма Grinning
Peace

# 31
  • Мнения: 603
Постоянно е така. Само като спи са и топли  ръчичките. Не мисля, че има проблем, защото си расте добре и очевидно че не болна.

# 32
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И на двете ръчичките им постоянно бяха студени педито каза да не се притесняваме. Peace

# 33
  • Мнения: 503
и нашите ръчички са винаги студени

# 34
  • Мнения: 8 917
Няма за какво да се притесняваш Peace

Общи условия

Активация на акаунт