Дуралекс в съдомиалната

  • 5 942
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Мислим да и купуваме съдомиална. Оба4е ми казаха 4е върху съдовете от дуралеск оставали петна  Shocked. А пък моите по4ти вси4ки са от дуралекс и аз си представих вси4ките си чинии на петна  Twisted Evil. Има ли такова нещо? От препарата ли зависи? От съдомиялната ли?

# 1
  • Мнения: 805
Върху моите не остават петна.
Използвам трифазни таблетки на Сомат и Калгонит.

# 2
  • Мнения: 7 474
Не съм имала проблеми  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 9 847
Не зная от какво зависи,но моите съдове на 80 процента са дуралекс,мия ги само в миялната,никакви петна не остават.Всъщност миялната ги измива така,както аз на ръка никога не съм успявала.За сведение-ползвам най-евтиния прах за миялна-Аро-както и същия гланц.Миялната ми е втора употреба-Баукнехт,не зная така ли се пише,немска,имам я от три години,но е доста по-старичка.Явно си зависи от миялната,както и от препарата-чувала съм ,че при недостиг  или при предозиране на солта може да се получи този ефект.успех!

# 4
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Няма такова нещо.Всичките ни съдове са от дуралекс.Няма и петна от миялната.Даже се чудя кой ти е казал такова нещо? newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 718
Нищо такова!

# 6
  • Мнения: 1 383
Този, който ти го е казал, явно не ползва гланц.

# 7
  • Мнения: 998
Аз също си ги мия в миялната и до сега не съм имала проблем. Може би зависи от препарата, който се използва.

# 8
  • Мнения: 3 323
И мойте са Дуралех, нищо им няма. Ползвам прах на Сомат 4в1 , тези дето са като туба червените, защото слагам колкото преценя от препарата, според мен са най икономични( макар и скъпи на пръв поглед)

# 9
# 10
  • Мнения: 3 268
Не, не остават петна

# 11
  • Мнения: 91
Какви петна, та те направо блестят. На ръка не могат да се измият така.

# 12
  • Мнения: 649
По принцип не остават петна, но ми се е случвало да ги изваждам  на места с всички цветове на дъгата. И до сега не мога да си обясня на какво се дължи това. Ползвам Калгонит прах или таблетки сомат, в момента Аро..абе каквото намеря в момента.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Е момичета много благодаря и съм много доволна 4е разбихте на пух и прах това твърдение. Няма причини да не рискувам. Като ви слушам сигурно се получава от предозиране на праха. Сега отивам да обясня как се дозира прах като никога не съм ползвала
 Joy

# 14
  • Мнения: 62
По принцип не остават петна, но ми се е случвало да ги изваждам  на места с всички цветове на дъгата. И до сега не мога да си обясня на какво се дължи това. Ползвам Калгонит прах или таблетки сомат, в момента Аро..абе каквото намеря в момента.
и моите така

# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Този, който ти го е казал, явно не ползва гланц.
Peace

# 16
  • Мнения: 62
аз ползвам гланц и пак имам петна (с всички цветове на дъгата)

# 17
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Аз нямам съдове от Дуралекс,но забелязах,че чаши и чинии от  обикновеностъкло са надраскаха,както и йенските тенджери.Ползвам Калгонит.

# 18
  • Мнения: 278
   Мойте иенски блестят от машината ,премахна всички насалгвания , Дуралекса не ми става ва петна , ползвам Со мат прах в големи червени туби от 2кг.

# 19
  • Мнения: 4 302
Нищо им няма. 70% от посудата ми е от кафяв или тъмно син дуралекс - петна никакви.

# 20
  • Мнения: 1 951
По принцип не остават петна, но ми се е случвало да ги изваждам  на места с всички цветове на дъгата. 

И при мен е така.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
вече ми се щЕ да се повреждат дуралексите, че да си сменя сервиза. Уви, нищо такова. От 12г. ги имам и нищо им няма  Crossing Arms

# 22
  • Варна
  • Мнения: 634
Никога не ми се е случвало да ги вадя с петна,идеално си се измиват в миялната.

# 23
  • Мнения: 1 202
Нищо му няма на дуралекса от миялната независимо какъв препарат ще използваш. Peace

# 24
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Аз нямам съдове от Дуралекс,но забелязах,че чаши и чинии от  обикновеностъкло са надраскаха,както и йенските тенджери.Ползвам Калгонит.
а каква ти е съдомиялната ?
 моля ви моми4ета освен мнението си относно въпроса бихте ли казвали и каква съдомиялна имате Simple Smile

# 25
  • Мнения: 7 716
Петна нямам. Гланц отдавна не ползвам. Обикновено купувам Нит. Обаче един път купих инцидентно Нит от бургаското метро и направо бях потресена - петна, черти, като че ли ги бях посипвала с гипс.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 493
Моята е Индезит на 8 г. Мие ги пИрфектно!

Ефектът "петна" може да се появи в райони с по-твърда вода (например в София водата е по-мека, във Варна знам е по-твърда. За други градове незнам какво е положението). Затова в миялните (поне в моята) на дъното има един резервоар за сол (специална) която омекотява водата и обира нам-си-кво-си и няма петна. Това го четох в упътването на миялната. Тази сол се слага веднъж на еди-колко-си миенета (например мисля бяха 80 или 100, ама тука говоря наизуст). Също ако се ползва гланц ефекта наистина е супер!

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Yanche,хората тук говорят за други петна, не за бели, а за такива като от разлята нафта, ако си виждала- всички цветове на дъгата, преливащи се. Н амен вяеднъж ми се случи така с една стъклена жълта чиния. Така си и остана, преливаща. Не разбрах защо, с нито една друга дуралексова или стъклена чиния не ми се е случвало.

# 28
  • Мнения: 2 211
Странно, вече четвърта година ползвам съдомиялната и никога не се е случвало да има петна. Досега обаче единственият препарат, който съм ползвала е Калгонит - гел или таблетки. Иначе съдомиялната е куча марка - Конелиано.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 571
И на моите дуралексови чиний се появиха такива петна. Така и не разбрах от какво точно. Ползвам сол, гланц и таблетки Калгонит - точно както препоръчват всички, но петната са налице. Странното е, че от няколко месеца мия на ръка и петната не се махат.

# 30
  • Мнения: 2 259
Вчера правихме освещаване на апартамента ни.Искарах целия сервиз Дуралекс,да е красиво де.После в съдомиалната с Калгонит и днес мъжо ми ги е наредил по шкафовете,щото аз съм на работа.Даже ми де обади да каже,че всички са измити супер,че малко я поприпълнихме.Така че споко.

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
И на моите дуралексови чиний се появиха такива петна. Така и не разбрах от какво точно. Ползвам сол, гланц и таблетки Калгонит - точно както препоръчват всички, но петната са налице. Странното е, че от няколко месеца мия на ръка и петната не се махат.
Точно от това се притеснявам!

Иначе се обзаведох с Индезит. Снощи я монтираха. Тази ве4ер мисля да я ползвам. Към съдомиалната има подарък Калгонит 3 в 1. Аз си купих Сомат таблетки, гланц и сол по отделно. Чудя се дали да пусна първо само с Калгонита преди да заредя сол и гланц  newsm78.
 За първи път ми е. Използвам темата да не пускам няколко почти еднакви. Ина4е дуралекса ве4е е нареден вътре - утре ще ви каза резултата.

# 32
  • Мнения: 2 274
  Почти всичките ми съдове са Дуралекс и до сега не ми се е случвало да остават петна! Използвала съм и таблетки и прах и никога не е имало такова нещо!

# 33
  • Варна
  • Мнения: 686
Моята съдомиялна е индезит. Имам е вече 2 години. Да чукна на дърво досега съм нямала нито един проблем със нея Peace

Зареди си солта задължително. Миялната дори трябва да си има индикатор че солта е свършила, или поне моята има. Знам че не е хубаво без сол, дори ако нямаш може в краен случай да се сложи морска сол

# 34
  • София
  • Мнения: 4 493
Нито с дуралекса, нито с аркопала имам проблем. Миалната ми е сименс  Hug

Общи условия

Активация на акаунт