за ДТК ваксината!

  • 2 100
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 1 745
На нас ни сложиха ваксината в крачето.Спрях се на Пентаксим и съм много доволна.А за захранването мисля да започна след шестия месец.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 104
на Криси също я слагаха в гръбчето. След всяка ваксина съм слагала вечер марличка с мед и съм давала по една лъжичка Панадол профилактично срещу температура, болки и киселеене Simple Smile

за захранването не помня, но беше доста рано, щото не съм я кърмила и беше на АМ Sad

# 17
  • Мнения: 1 029
И на моята бебка предстои да се направи първата ДТК ваксина и направих доста обстойно проучване на темите във форума, касаещи този въпрос. Можеш да се поразровиш и да прочетеш там. Наистина въпросният д-р Бърди казва, че тази ваксина трябва да се слага в крачето, а не в гръбчето, както повечето педиатри в България правят. Не знам дали мястото, където се поставя зависи от вида ваксина, но ние сме се спряли на Пентаксим, а за нея изрично пише в листовката, че се поставя в крачето.
На въпроса за захранването - мисля да изчакам някъде към 5-6 месец.

# 18
  • София
  • Мнения: 11 703
ДТК ваксината на дъщеря ми и я сложиха в ръчичката.Но ние бяхме с Инфанрикс,а съм чувала,че него винаги го поставят в ръката.Странични ефекти слава богу не сме имали.
За захранването и аз мисля,че е много рано още.Аз захраних на 5.5 месеца!

# 19
  • Мнения: 1 101
На малкия и трите ваксини ги биха в ръчичката. Нямаше никакви странични ефекти и слава богу.  А относно захранването ти си решаваш  Wink

# 20
  • Мнения: 4 358
Ние се отказахме от живата ДТК (заради страничните ефекти) и купихме Инфанрикс. Сложиха го в ръчичката. Мястото около убождането се зачерви леко, но мина за 2-3 дни, това беше всичко.

Аз не бих дала прясно изцеден сок на малко бебе. Рискът от алергии и засилване на болките в стомахчето е прекалено голям.
Щом имаш достатъчно кърма и детенце наддава добре, нищо друго не му трябва! Кърми го и му се радвай  Grinning

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
1. За ДТК- ние купихме Инфанрикс и я биха в крачето. Нямаше никакви странични ефекти, детето беше спокойно, не е вдигало температура и т.н.
2. Захраних на 5м. и половина. Сокчета още не съм дала и нямам намерение. Ако се интересуваш- има много инфо в Библиотеката на Кърмаческия.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз купувам Инфанрикс за бебчо. Докторката му ги слага в ръчичката. След първата нямаше никаква реакция, но след втората детето вдигна 40градуса Т, която се задържа 3 дни. Калпол-а сваляше Т-та до 38,5 и само след 10-тина минути детето пак гореше. Ходих на частен лекар, който ме посъветва да следя дали е темперирана ваксината. Каза преди да я дам на лекарката поне 15-20 минути да стискам ваксината в ръка и да помоля да я бие дълбоко мускулно в крачето, за да няма и следващия път кофти изненада.
А за захранването съм предупредила педката, че ще захранвам максимално късно и тя вече не си прави труда да ме подканя за сочкета, пюрета, каши. Само пита имам ли кърма  Grinning А аз все още не планирам захранване.
Поговори с педиатъра си и му обясни, че мислиш да захранваш късно - каквито са препоръките на СЗО. Разпечатай и някой и друг материал от библиотеката на кърмаческия форум, да се ограмоти жената.
Ако излезе тъпа и упорита твоята доки, просто пропускай край ушите си това, което казва и прави каквото сметнеш за уместно.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 605
Ние си купихме Инфанрикс и трите пъти и ни ги биха в крачето

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Нашата ни я сложиха в ръчичката.Не е вдигал Т след това , не е и плакал.

# 25
  • Мнения: 2 821
Педиатърката ми обясни, че тъй като беба е много бяла това се очаква.

Няма връзка...има значение дали е жива или мъртва ваксината. И моята дъщеря е с бяла кожа...
Купихме Инфаринкс...нямаше страничен ефект.
За захранването...изчакай със сокчетата Hug

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
При нас от самото начало( синът ми е на 7 години) ваксините се слагат в ръчичката(изключвам полиомеолит - капките в устата и БЦЖ - в рамото). Явно си е до лекар. По удобно е в ръката, защото веднага след това правим компрес със студен риванол, който поддържам влажен до следващата сутрин и на ръчичката й няма нищо - нито подуване, нито зачервяване и една доза панадол или ефералган, какъвто сироп ползвате, за да не вдигне температура.  Това по препоръка на доки още от бебе. Преди 7 години нямаше възможност за избор на вида ваксина и от началото сме на жива, но до сега, да чукна на дърво, проблеми не е имало.Преди 2 дни бяхме на реваксинация - ДТ и полиомеолит , отново си я би в ръката. От форума научих, че няко лекари слагат в гръбчето. В нашата поликлиника, а и на мои познати, които са при други лекари, винаги си ги слагат в ръчичката. Незнам, явно е до университет, в който са учили или до преподаватели, знам ли.
Колкото до захранването трудно ще убедиш лекарката в правотата си, тя тази песен я пее с години, за това се съгласявай с това, което ти препоръчва, а в къщи си прави каквото си решила и каквото смяташ, че е най-добре за детето ти.

# 27
# 28
  • Мнения: 83
Не ! Не им давай да я слагат в грубчето там много трудно ги понасят децата и са много кривички поне 2 дни.Моята дъщеря е на 2 години (на 2 год.пак се слага ДТК) трябва да кажа ,че много зле и се отрази ,пък и нашата докторка дори не си направи труда да я прегледа преди да я сложи ,а по-принцип се слага на съвсем здраво дете,а тя дори не провери.Да не ви казвам 2 седмици след ДТК как се разболя,и в какво състояние и беше ръката.От рамото до лакътя огромна буца и силно ,червена.Моя съвет е -- в ръката,като се прибереш веднара компрес от реванол,който да сменяш често една доза панадол и преди лягане още една ,не забравяйкомпреса да сменяш на често в продължение на 2-3 дни.Повече гушане и усмивки и всичко ще мине ,но в ръката.

# 29
  • Мнения: 942
1.За ДТК-на дъщеря ми я поставяха в ръчичката.Всъщност всички ваксини и поставяха там,с изключение на тези срещу хепатит Б (и полиомиелитните,разбира се).
2.За захранването-изчакай.Сокчетата често усилват коликите или водят до поява на такива (ако детето е нямало).Освен това като цяло е много рано за захранване,но ти това си го знаеш.Ако смяташ,че можеш да убедиш педиатъра,че е още рано,опитай,ако не-изслушай го какво ще ти каже,а действай както си решила.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт